Western Digital Red NAS Hard Drive - 3TB - WD30EFRX

2 سال گارانتی اصلی

هارد 3 ترابایت RED وسترن دیجیتال |استفاده از رابط ارتباطی پر سرعت SATA 3 با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه | تکنولوژی IntelliPower برای کاهش توان مصرفی و در کل افزایش کارایی و پایداری هارد | سازگاری کامل با پیکر بندی RAID  | دارای 64 مگابایت حافظه نهان | تکنولوژی NASware جهت سازگاری هر چه بیشتر با شبکه های NAS  | مقاوم در برابر لرزش و تکان های مکرر و عملکرد یکنواخت در حالت های مختلف

اتمام موجودی

تولیدکننده

موجود شد اطلاع بده

هارد اینترنال 3 ترابایت وسترن دیجیتال سری رد
Western Digital Red NAS Hard Drive - 3TB

وسترن دیجیتال در جولای 2012 سری جدیدی از هارد دیسک های خود موسوم به قرمز (RED) را معرفی کرد. این درایوها با پایداری و عمر بالای خود و سازگاری با پیکربندی های ذخیره سازی مانند RAID، بطور خاص بمنظور ذخیره کننده در شبکه های خانگی و یا اداری کوچک و یا برای ذخیره اطلاعات حساس و بکارگیری درایو در پیکربندی RAID طراحی شده اند. سری رد وسترن دیجیتال با حافظه کش 64 مگابایت، مجهز به نسل سوم SATA با سرعت انتقال 6Gb/s می باشد و تابحال (2013) در ظرفیت های 1، 2، 3 و 4 ترابایتی تولید شده اند. این هارد دیسک دارای مصرف پایین انرژی می باشد و از 35 درصد عمر بیشتر نسبت به هارد دیسک های دیگر برخوردار است.

 

سازگاری با NAS
NAS خلاصه شده عبارت Network Attached Storage و به معنای ذخیره ساز شبکه می باشد. NAS یک شبکه کامپیوتری تشکیل شده از یک کامپیوتر اصلی بعنوان سرور اصلی و چند سیستم بعنوان Client یا مشتری می باشد. در این شبکه تمامی اطلاعات بر روی سیستم اصلی ذخیره سازی شده و بقیه سیستم ها اطلاعات مورد نیاز خود را از روی این سیستم بازخوانی می کنند (مانند شبکه محلی در یک بانک). این نوع پیکربندی شبکه باعث دسترسی سریع تمام سیستم ها به فایل های مورد نیاز، بدون همگام سازی می شود. هارد دیسک های سری قرمز وسترن دیجیتال با سازگاری بالا با این نوع پیکربندی و همچنین استفاده از فیرم ور اختصاصی NasWare و همچنین پشتیبانی از حالت RAID، یکی از بهترین گزینه ها برای شبکه NAS می باشد.

 

 

سازگاری با NAS NASware
تکنولوژی انحصاری NASware مختص هارد دیسک های سری رد وسترن دیجیتال و برای سازگاری و پایداری بیشتر این هارد دیسک با شبکه NAS می باشد. تکنولوژی 3D Active Balance Plus مشکلاتی که در اثر موقعیت نامناسب هارد دیسک پدید آمده را هموار کرده و در هر حالتی (افقی، عمودی و مورب) که هارد دیسک را قرار بدهید، به راحتی هد هارد دیسک بر روی پلاتر قرار می گیرد و عملیات خواندن و نوشتن بر روی آن انجام می شود. درایو هایی که در معرض لرزش، نویز و تکان های مکرر قرار می گیرند پس از مدتی دچار مشکل شده و با خراب شدن هارد، اطلاعات آن نیز از بین خواهد رفت. اما در سری قرمز وسترن دیجیتال تا حد زیادی این مشکلات برطرف شده و به اصطلاح دیسک در حالت بالانس قرار می گیرد.
چون هارد دیسک های موجود در شبکه دائما در حال استفاده هستند و به انرژی الکتریکی متصل اند، ضریب خرابی آنها نسبت به هارد های متصل به سیستم های معمولی بیشتر است. تکنولوژی NASware این قابلیت را برای این سری فراهم می کند تا معیار MTBF (عمر مفید یا فاصله 2 بار خرابی) آن نسبت به سایر درایو های ذخیره سازی 35 درصد بیشتر و تقریبا میزان یک میلیون ساعت باشد.


تکنولوژی IntelliPower
تکنولوژی IntelliPower در واقع یک سری الگوریتم های طراحی شده برای هماهنگی مناسب بین سرعت هارد، نرخ انتقال اطلاعات و توازن در سرعت چرخش هد می باشد. ضمن اینکه این تکنولوژی باعث کاهش توان مصرفی و در کل افزایش کارایی و پایداری هارد دیسک می گردد.

ذخیره سازی تا ظرفیت 4 ترابایت
شرکت وسترن دیجیتال به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات و با توجه به نیاز ذخیره سازی در شبکه های مختلف، هارد دیسک های سری قرمز (Western Digital Red NAS) را تا کنون (2013) تا ظرفیت 4 ترابایت تولید نموده است.

 

 

صرفه جویی اقتصادی
ذخیره انرژی هارد دیسک وسترن دیجیتال هارد های وسترن دیجیتال که بصورت اختصاصی برای قرار گرفتن در شبکه های کامپیوتری طراحی شده اند (ضمن قابلیت استفاده در سیستم های معمولیِ خانگی و یا اداری)، مشکلات معمول مانند خرابی های مکرر، کاهش سرعت و یا مشکل در به روزرسانی را ندارند. هارد دیسک سری قرمز دارای مصرف پایین انرژی بوده و دمای کاری آن پایین تر از حد معمول می باشد که این دمای پایین از بسیاری صدمات مستعد جلوگیری خواهد کرد.

 

تکنولوژی RAID جهت افزایش سرعت و امنیت ذخیره سازی اطلاعات.
RAID خلاصه شده عبارت Redundant Array of Independent Disks می باشد. با کمک RAID امکان ذخیره سازی بیشتر اطلاعات و همچنین افزایش سرعت انتقال داده ها در رابط های SATA نسبت به حالت معمولی امکانپذیر است. پیکربندی RAID0 امکان تقسیم ذخیره سازی اطلاعات را بر روی 2 هارد دیسک می دهد و RAID1 امکان ایجاد Mirroring را فراهم می کند. در این پیکر بندی، دو هارد دیسک به مادربورد اضافه می شود و عمل ذخیره سازی بر روی هر دو هارد و بصورت یکسان انجام می شود. در این حالت اگر به دلیلی یکی از هارد دیسک ها از کار افتاد هم اطلاعات شما موجود هستند و هم سیستم بدلیل نبود هارد دیسک از کار نمی افتد.

 

از هاردهاي خانواده وسترن ديجيتال است كه نسبت به همرده هاي خود داراي ويژه گيهاي خاصي است كه آنرا نسبت به ديگران برتر نموده است ، از اين جمله مي توان به موارد ذيل اشاره نمود :
1.    ساخت كشور مالزي
2.    در ظرفيتهاي 1و2و3 ترابايت
3.    هاردي حرفه اي مناسب براي انواع كاربردها مانند : سرورها ، NASها و مصارف خانگي
4.    قابليت كاركرد 24 ساعته در طول 365 روز سال(كه انرا براي استفاده در سيستمهاي سرويس دهنده و ذخيره سازي بسيار ايده آل نموده است .)
5.    ويژه گي خاصي در كنترل گرماي ايجاده شده در داخل هارد :
اكثر هاردها در هنگام كار به شدت گرم مي شوند كه اين گرما را بر روي برد و صفحات ديسك خود انتقال مي دهند و باعث آسيب رسيدن به برد اصلي و صفحات هارد در طولاني مدت مي شوند ، اما در اين مدل گرماي ايجاد شده در هارد كنترل شده بوده و به ديگر قسمتهاي هارد انتقال پيدا نمي كند :
 6.    حداقل از دست رفتن اطلاعات  در زمان قطع ناگهاني برق نسبت به مدلهاي ديگر
7.    پايين ترين ميزان ايجاد نويز و لرزش : اين امكان باعث مي شود كه به توان چندين هارد از اين نوع را در كنار هم استفاده نمود.
8.    در هنگام كار كاملا بدون صدا عمل نموده و نسبت به هاردهاي ديگر كمترين توليد صدا را دارد.
9.    پشتيباني از استريمينگ ، مناسب براي پخش و نمايش مالتي مديا و فيلم
10.    داراي قابليت S.M.A.R.T: براي تهيه اطلاعات اماري از وضعيت هارد ، مانند ميزان بهره وري ، سرعت و دما
11.    امكان مديريت و كنترل ميزان مصرف برق توسط هارد.
12.    مصرف پايين تر برق و در نتيجه گرمايش كمتر و كاهش هزينه در مجموعه
13.    اعلام خطا : با اين امكان در صورت بروز هر گونه مشكلي بر روي هارد ، اين مسئله  به سيستم اصلي اطلاع داده مي شود تا كنترلر Raid بصورت خودكار وارد عمل شود.
14.    امكان استفاده در انواع مدلهاي NAS مانند :
Netgear,Seagate,WD,QNAP,D-Link,drobo,Thecus,Promise,sinology

وسترن دیجیتال :: Western Digital
هارد اینترنال
WD30EFRX
635 گرم
147x101.6x26.1 میلی متر
اینترنال
3TB
SATA 6.0Gb/s
5400
64MB
Red
35 درصد عمر مفید بیشتر و یک میلیون ساعت عمر مفید یا فاصله دو خرابی | استفاده از رابط ارتباطی پرسرعت SATA 3 با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه | بهترین انتخاب برای ذخیره سازی در شبکه | تکنولوژی 3D Active Balance Plus برای عملکرد مناسب هارد دیسک صرف نظر از نحوه قرا

محصولات مشابه

 • مشتریان وفادار

  با خرید هر محصول ، بن تخفیف هدیه می گیرید و در خرید های بعدی تخفیف شگفت انگیز دریافت میکنید
 • سوالی دارید ؟

  در مورد این محصول سوالی دارید ؟ با پشتیبانی فروشگاه ما تماس بگیرید ، در خدمتتان هستیم
 • راهنمای خرید آنلاین

  راهنمای کامل خرید از سایت را مطالعه نمایید و خریدی آسوده و امن را تجربه نمایید
 • ارسال رایگان برای سفارش بیشتر از 50 هزار تومان

  اگر بیش از 50 هزار تومان ثبت سفارش داشته باشید گزینه ارسال رایگان برای شما در هنگام ثبت سفارش فعال خواهد شد.