رم ریدر / Ram Reader 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

رم ریدر

هر کسی که از دوربین دیجیتال یا گوشی هوشمند استفاده کرده باشد، احتمالا کارت های حافظه فلش را دیده است (دستگاه های کوچک و قابل جابجایی که می توان انواع مختلفی از داده ها را روی آنها ذخیره کرد). در بسیاری از موارد مهمترین فاکتورهای حافظه فلش ظرفیت (تعداد فایل های ذخیره شده روی آن) و قابلیت اطمینان است اما در برخی موارد سرعت انتقال داده ها ا...

رم ریدر

هر کسی که از دوربین دیجیتال یا گوشی هوشمند استفاده کرده باشد، احتمالا کارت های حافظه فلش را دیده است (دستگاه های کوچک و قابل جابجایی که می توان انواع مختلفی از داده ها را روی آنها ذخیره کرد). در بسیاری از موارد مهمترین فاکتورهای حافظه فلش ظرفیت (تعداد فایل های ذخیره شده روی آن) و قابلیت اطمینان است اما در برخی موارد سرعت انتقال داده ها از اهیمت بسیار زیادی برخوردار است.

عکاسی دیجیتال احتمالا بهترین مثال در این زمینه است. یک حرفه ای با استفاده از یک دوربین DSLR درجه یک، می توانید به راحتی در یک گردش به اندازه کافی عکس بگیرد که چندین کارت حافظه را پر کند. استخراج عکس ها از این کارت ها روی سیستم برای ویرایش می توانید یک فرایند زمانبر باشد و سرعت بخشیدن به این روند ارزش هر گونه سرمایه گذاری را دارد. در اینجا است که رم ریدر وارد ماجرا می شود.

رم ریدرچیست؟

رم ریدر یا کارت خوان دستگاهی است که می تواند کارت های حافظه فلش را بخواند و محتویات آنها را به سیستم منتقل کند. کارت های حافظه فلش در انواع مختلف و فرمت های مختلف ارائه می شوند و برای دستگاه های دیجیتالی مانند دوربین فیلمبرداری، MP3 پلیرها و گوشی های همراه فضای ذخیره سازی قابل جابجایی را دارند. کارت خوان های تک و چندگانه وجود دارد و در حالی که گزینه اول می تواند فقط یک نوع کارت حافظه را بخواند دومی می تواند انواع فرمت ها را بخواند.

مزایای رم ریدر

بدون رم ریدر، شخص باید دستگاه فیزیکی که از کارت حافظه استفاده می کند را مستقیما به سیستم متصل کند. این کار معمولا با کابل های USB یا Firewire انجام می شود. مزیت رم ریدر این است که کارت های حافظه را می توان بدون اتصال دستگاه مستقیما با سیستم خواند. این کار استفاده، ذخیره و سازماندهی کارت را بسیار ساده می کند. همچنین باعث صرفه جویی در باتری و عدم سایش پورت های دوربین و یا سایر دستگاه های دیجیتالی می شود.

رم ریدر می تواند کارت های حافظه فلش را بخواند و محتویات آنها را به کامپیوتر منتقل کند. معمولا افرادی که بیش از یک کارت حافظه را استفاده می کنند بهتر است برای خرید کارت خوانی که چندین فرمت مختلف را پشتیبانی می کند اقدام کنند.

رم ریدرها اغلب از طریق USB متصل می شوند. برخی از کارت خوان های حافظه بسیار جمع و جور هستند و به سختی بزرگتر از سایز کارت هایی هستند که از آنها اطلاعات می خوانند. برخی دیگر به گونه ای طراحی شده اند که به صورت داخلی روی سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ ها نصب شده اند. یکی از مزایای رم ریدر اکسترنال این است که قابل حمل است  می تواند با چندین سیستم کار کند.

خرید رم ریدر

بسیاری از سیستم های جدید از جمله بسیاری از لپ تاپ ها و نوت بوک ها، دارای کارت خوان پیش فرض هستند. چاپگرها و حتی برخی از مانیتورها هم ممکن است رم ریدر داخلی داشته باشند، به طوری که اطلاعات روی کارت ها به راحتی پاپ یا نمایش داده شوند. هر کسی که به فکر تعویض دسکتاپ، لپ تاپ، چاپگر یا مانیتور قدیمی است ابتدا باید این گزینه ها را بررسی کند.

هنگان خرید کارت خوان، مصرف کنندگان باید مطمئن شوند که از نوع کارت های مورد نیاز پشتیبانی می کند. این شامل ظرفیت کارت و فرمت آن است. به عنوان مثال برخی از مدل ها ممکن است کارت های حافظه فلش بزرگتر از 1 گیگابایت را نخوانند. خریداران همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشند که کارت خوان انعطاف پذیرتر که از فرمت های دیگر پشتیبانی می کنند، ممکن است نیازهای آینده را پشتیبانی کنند.

قیمت رم ریدرها بسیار مقرون به صرفه است و می توان آنها را در بسیاری از خروه فروشی های آنلاین و فروشگاه های محلی پیدا کرد.

چرا باید از دستگاه کارت خوان استفاده کرد؟

6 دلیل برای استفاده از کارت خوان مستقل به جای کارت خوان های تعبیه شده در دستگاه ها وجود دارد که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد:

سرعت خواندن و نوشتن کارت حافظه از طریق کارت خوان اغلب بیشتر از حالتی است که از رم ریدرهای داخلی استفاده می کنید.

کارت خوان ها معمولا با اطمینان کار می کنند. در صورت آسیب دیدن کارت حافظه (وجود بد سکتورها) کارت خوان معمولا نتایج بهتری را به دست می آورد.

کارت خوان یک دستگاه مناسب برای کار با کارت های حافظه است. به عنوان مثال اگر تصمیم به خرید گوشی همراه جدید یا دوربین دیجیتال دارید، با داشتن رم ریدر نیازی نیست که مجموعه ای کابل ها را تعویض کنید و درایورهای جدیدی را برای اتصال دستگاه جدید خود به کامپیوتر نصب کنید. کارت خوان هنگامی مفید است که شخصی با کارت حافظه خود وارد شود.

استفاده از کارت خوان ساده است و به عنوان یک قاعده کلی اتصال آن به سیستم به هیچ درایور اضافی نیاز ندارد.

کارت خوان ها و اتصالات کارت حافظه کمتر در معرض سایش قرار می گیرند. اگر اغلب داده ها را بین دستگاه خود و سیستم بدون استفاده از کارت خوان منتقل می کنید، ممکن است اتصالات دستگاه به سرعت خراب شوند و این به تعمیر هزینه بر نیاز دارد.

هنگامی که به طور مستقیم به کامپیوتر متصل می شوید، برخی از دستگاه ها (به عنوان مثال دوربین های دیجیتال) داده ها را به قیمت باتری خود انتقال می دهند. اگر در حین انتقال داده، باتری به طور کامل تخلیه شود، ممکن است به داده های شما آسیب برساند.

بیشتر
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    قیمت
    رابط ارتباطی :