تبدیل SDI و BNC  

 • خرید محصول
  مبدلSDI به BNC برند lenkeng مدل LKV364

  مبدلSDI به BNC برند lenkeng مدل LKV364 دارای یک خروجی BNC + R/L AUDIOدارای دو خروجی SDI Loop Outدارای یک دکمه سویِچ جهت انتخاب بین PAL و NTSC

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  مبدل BNC به HDMI برند lenkeng مدل LKV366

  - مبدل BNC به HDMI برند lenkeng مدل LKV366- دارای یک ورودی BNC با سیگنال دریافتی PAL/NTSC- دارای خروجی HDMI -  Up Scale to 1080p , 720p  - دارای یک دکمه سوییچ جهت انتخاب بین 720 و 1080 در خروجی

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  مبدل SDI به HDMI برند lenkeng مدل LKV368

  مبدل SDI به HDMI برند lenkeng مدل LKV368 پشتیبانی از سیگنال SDI با فرمت های SD-SDI ، HD-SDI و 3G-SDIپشتیبانی از رزولوشن سیگنال ورودی: 720P ، 1080i ، 1080Pپشتیبانی از رزولوشن سیگنال خروجی: 720P ، 1080i ، 1080P بدون قابلیت ScalerPlug and Play و بدون نیاز به تنظیمات دستی

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول
  مبدل SDI به HDMI مدل LENKENG LKV368PRO

  - یک خروجی SDI Loop Out-  بدون نیاز به تنظیمات دستی- دکمه برای انتخاب بین وضوح۱۰۸۰,۷۲۰ در خروجی- قابلیت scaler ورودی به وضوح۱۰۸۰P-720P روی HDMI- پشتیبانی از سیگنال SDI با فرمت های SD-SDI،HD-SDIو۳G-SDI- امکان ارسال این محصول پنجشنبه مقدور نمی باشد.

  ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف

دوربین های HD (High Definition) و دوربینهای تحت شبکه فناوری نوین در سیستمهای مداربسته هستند. تغییرات و ترقیهای بسیاری در سیستم مداربسته هم در کیفیت و هم در همه جوانب مربوطه اتفاق افتاده تا بتواند جواب احتیاجات جدید بازار سیستمهای مداربسته را بدهد. در این بین، دوربینهایی تحت شبکه، روشی درخور برای پاسخگویی به این نیازها به ویژه ضبط و فرستادن تصاوی...

دوربین های HD (High Definition) و دوربینهای تحت شبکه فناوری نوین در سیستمهای مداربسته هستند. تغییرات و ترقیهای بسیاری در سیستم مداربسته هم در کیفیت و هم در همه جوانب مربوطه اتفاق افتاده تا بتواند جواب احتیاجات جدید بازار سیستمهای مداربسته را بدهد. در این بین، دوربینهایی تحت شبکه، روشی درخور برای پاسخگویی به این نیازها به ویژه ضبط و فرستادن تصاویر باکیفیت زیاد بوده اما تغییر سیستمهای مداربسته قدیمی به سیستمهای تحت شبکه به پرداخت مبلغ زیاد و نیز تعویض کل زیرساخت سیستمهای مداربسته قدیمی نیاز داشت. راهکار جابجایی HD-SDI روشی بود که با هدف برطرف کردن این مشکل عرضه شد تا سیستم SD را به HD تغییر دهد و این از بااهمیتترین فواید این راهکار بهرهگیری از سیمهای کواکسیال نصب شده در سیستم مداربسته قدیمی است. کیفیت تصویر با تعداد پیکسلها در یک فریم معین میشود و HD (High Definition) یا مگاپیکسلی یعنی در یک فریم بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ پیکسل است.  در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با دو کانکتور SDI و BNC و تبدیلات این دو پورت آشنا سازیم.

فناوری SDI

تکنولوژی SDI (Serial Digital Interface) مجوز به جریان افتادن ویدیوی دیجیتال غیرفشرده بر روی یک سیم تک را میدهد. این فناوری از واژههای ۱۰ بیتی اخطارهای ویدیوئی دیجیتالی غیرفشرده برای ارسال متوالی بوسیله سیم کواکسیال ۷۵ اهمی بهره میبرد. همانگونه که اشاره شد در سیستمهای HD نیز از سیم کواکسیال به عنوان رابط جابجایی بهره میبرند و احتمال دارد شما فکر کنید که همچون سیستمهای آنالوگ SD است؛ ولی این سیستم، یک سیستم دیجیتال کامل است و برخلاف سیستمهای آنالوگ باکیفیت جابجایی، در فاصله و میرائی فرق دارد و برای یک فاصله مشخص بکار میرود. سیستمهای SD تا ۱۵۰ متر میتوانند دارای جابجایی تصویر باشند و برای فواصل بیش از ۱۵۰ متر میتوان از تکرارکننده (repeater) بهره برد.

درباره کانکتور BNC

British Naval Connector نوعی فیش ارتباطی است که برای وصل کردن سیمهای کواسیال استفاده می-شود. این وصلکنندهها برای مدلهای سیم کواکسیال شامل RG59، RG58 تا RG179 و RG316 خوب هستند. BNCها در موارد گوناگونی شامل تجهیزات رادیویی، تلویزیونی، تجهیزات آزمایشگاهی، اخطارهای ویدیویی و نیز بعضی شبکههای کامپیوتری استفاده میشوند. این وصلکنندهها فیشهای رایج برای ارتباط دوربینهای مداربسته آنالوگ نیز هستند. BNCها هم مثل وصلکنندههای به شکل نر و مادگی به یکدیگر وصل میشوند و دربرگیرنده یک پین درونی و یک فک دوار چرخنده هستند. بدنه چرخشی BNC نر در  BNCماده با چرخش 180 درجه قفل میشود. طراحی داخلی BNCها موجب وصل شدن قفل میشود. BNCهای بازار، با توجه به مدل اتصال آنها با سیم و نیز وسایل وصلکننده آنها در مدلهای گوناگون پیدا میشوند. BNCهای پیچی، BNCهای فنری، BNCهای پِرِسی و … را میتوان در زمره اینها دانست. برای وصل کردن BNCهای پِرِسی به سیم کواکسیال تجهیزات پِرِس احتیاج داریم؛ ولی برای BNCهای پیچی، یک پیچگوشتی کوچک کافی است. البته لازم نیست شرح دهیم که اتصال BNCهای  پِرِسی اطمینان بیشتری دارد.

رابط BNC به رابط سم کواکسیال اطلاق میشود. رابط BNC برای اتصال سیم کواکسیال 75 اهم بکار می-رود، دو کانال گرفتن (RX) و جابجایی (TX) را به ارمغان میآورد و برای اتصال اخطارهای نامتعادل بکار می-رود.

رابط BNC (رابط کارت حلقه سیم کواکسیال) معمولا برای وصل کردن کالاهای حرفهای سینمای خانگی و ابزار ویدئویی پیشرفته بکار میرود. سیم BNC 5 اتصال دارد که به ترتیب اخطارهای همگامسازی قرمز، سبز، آبی، افقی و همگامسازی را میگیرد. رابط BNC قادر به کم کردن تداخل میان اخطارهای ویدئویی و کسب برترین جواب اخطار است. به علاوه، اتصال به خاطر طراحی ویژه رابط BNC خیلی فشرده است؛ پس بخاطر شل شدن رابط، دیگر احتیاجی به نگرانی درباره تماس ضعیف نیست.

اتصال BNC برای ضبط فیلم در دستگاههای ویدیویی تجاری بکار میرود. اتصالات BNC عموما روی سیم-های شبکه 10base2 اترنت و کارتهای شبکه بکار میرفت. اتصالات BNC را میتوان در استودیوهای ضبط صدا هم پیدا کرد. ابزار ضبط دیجیتال از وصل شدن برای هماهنگسازی بخشهای گوناگون بوسیله جابجایی سیگنالها بهره میبرند. معمولا فیش BNC نر به یک سیم کواکسیال و فیش مادگی به یک صفحه بر روی تجهیزات نصب میشود. اتصالات BNC معمولا به شکلی طراحی شدهاند که با بهره بردن از یک وسیله دستی، میتوان به آسانی نصب کرد.

برای اتصال دوربینها، دستگاه ضبط تصاویر در فناوری اتصال دوربین مداربسته آنالوگ و DVR-CVR-TVR-SDI بوسیله مدلهای سیم کواکسیال و فیش BNC بکار میرود. فیش BNC خوب باید اختلال کمتری بوجود آورد تا تصویر در خروجی دوربین و یا ورودی DVR اسیر اختلال، خطخطی شدن و برفکی شدن نشود.

نکته : بیشتر اشکالات تصویر شامل اختلال و خطخطی شدن تصویر و قطع و وصلی تصویر در دستگاه DVR عموما بخاطر ایراد در خرابی فیش BNC رخ میدهد. با عوض کردن فیش BNC میتوانیم مانع از رخ دادن این مشکلات شویم.

 

تبدیل SDI به BNC

با این مبدل قادر به دیدن صدا و تصویر قرار گرفته بر روی پورت خروجی SDI کارت‌ کپچر، کارت تدوین و سایر ابزارهای دیجیتال SDI بر روی تجهیزات پخش آنالوگ خود هستید. مبدل یک ورودی دیجیتال SDI دارد که دارای قابلیت دریافت اخطار صدا و تصویر تا وضوح 1080 پیکسل است. سه اتصالدهنده BNC موجود در بخش Output عملکرد خروجی دستگاه را فراهم می‌کنند. یک اتصالدهنده BNC به منزله پورت خروجی آنالوگ کامپوزیت است و دو اتصالدهنده BNC دیگر، پورت‌های دیجیتال SDI هستند. وجود دو پورت خروجی BNC موجب شده که بتوانیم در یک زمان از این دستگاه به عنوان تقسیمکننده سیگنال SDI بهره برد که می‌تواند اخطار صدا و تصویر را در وضوح HD بوسیله سیم SDI تا فاصله 200 متر بدون کم شدن کیفیت بفرستد. این مبدل یک پورت 3.5mm صدا دارد که قادر به ارمغان آوردن صدایی واشح و باکیفیت در زمان دیدن ویدیو برای کاربر است.

بیشتر
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  موجود بودن
  سازنده
  نوع اتصال :
  ورودی
  خروجی
  پشتیبانی از Full Hd