آخرین مقالات

بررسی خرید کیس اسمبل شده یا کامپیوتر سفارشی سازی شده؟

تاریخ انتشار: 477 روز قبل
(20 رای)

به عنوان یک کاربر که به دنبال یک سیستم جدید است؛ شما خرید کیس اسمبل شده یا کامپیوتر سفارشی سازی شده را ترجیح می دهید؟ و چرا؟ اگر تا به حال به این موضوع فکر نکرده اید، مقاله امروز فروشگاه آسارایان می تواند به شما کمک کند تا پاسخ مناسب خود را پیدا کنید.

کامپیوتر شخصی یک سیستم کامپیوتر همه کاره است که به شما امکان می دهند کارهای مختلف خود را به راحتی انجام دهید. می توانید فیلم ببینید، بازی کنید و حتی کارهای اداری خود را با آن انجام دهید.

برخی از کاربران از رایانه خود تنها برای انجام هدفی خاص و معین استفاده می کنند. به طور مثال گیمرها می خواهند از سیستم خود فقط برای بازی کردن استفاده کنند که در این حالت به قطعات کامپیوتری رده بالا نیاز دارند.

اما در مقایسه با کاربرانی که تنها کارشان گشت و گزار در اینترنت است به قطعات رده بالا و صرف هزینه بیشتر نیازی ندارند.

کیس اسمبل شده یک سیستم کامل است که دارای پیکربندی سخت افزاری متعادل و قابل اعتماد است.

بسیاری از برندها (نام تجاری) در حال توسعه کیس های اسمبل شده هستند که به نیاز کاربران پاسخ دهند. اما با این وجود پیدا کردن سیستمی با پیکربندی کامل، بسیار دشوار است. در برخی موارد شما هزینه چیزی را پرداخت می کنید که به آن نیاز ندارید.

به عنوان مثال ممکن است فضای ذخیره سازی 1 ترابایتی کار شما را راه بیندازد اما سیستمی که انتخاب کرده اید دارای فضای 2 ترابایتی است. در بیشتر مواقع، یا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و یا پیکربندی را به خطر بیندازید.

در این مواقع چه می کنید؟ خب شما ممکن است سیستم های سفارشی سازی را در نظر داشته باشید و تک تک قطعات را خودتان انتخاب کنید تا با نیازتان مطابقت داشته باشد. به این ترتیب شما تنها برای آنچه که می خواهید هزینه می کنید. در ادامه شما توضیحاتی در مورد تفاوت کیس های اسمبل شده و سفارشی سازی شده را مطالعه خواهید کرد.


کیس اسمبل شده چیست؟


کیس اسمبل شده یک سیستم کامل است که دارای پیکربندی سخت افزاری متعادل و قابل اعتماد است. نیازی نیست زمانی را برای انتخاب تک تک قطعات سخت افزاری صرف کنید.

برندها این کار را برای شما انجام می دهند و سخت افزارهای لازم را برای عملکرد بهینه کامپیوتر در کنار هم قرار می دهند. بسته به بودجه ای که دارید می توانید برای خرید کیس اسمبل شده اقدام کنید و بعد بلافاصله شروع به استفاده از آن کنید. اگر اطلاعات سخت افزاری زیادی ندارید می توانید کار خود را با کیس اسمبل شده شروع کنید.

آسارایان برای گروه های خانگی - اداری و گیمینگ کیس های اسمبل شده ای را که قابلیت تغییر در قطعات آن نیز وجود دارد، تهیه کرده است که شما می توانید از طریق سیستم کامپیوتر اسمبل شده پیشنهادی آسارایان کیس آماده ی خود را مشاهده و خرید نمائید.

کامپیوترهای اداری خانگی آسارایان، انتخابی عالی برای کاربران رده عمومی و اداری هستند که نیازهای کاربران اداری را در سطوح مختلف برطرف می کنند.

آسارایان برای گروه های خانگی - اداری و گیمینگ کیس های اسمبل شده ای را که قابلیت تغییر در قطعات آن نیز وجود دارد، تهیه کرده است

مزایای کیس اسمبل شده


 • آنها قابل اعتماد هستند و عملکرد متعادلی را ارائه می دهند.
 • خرید آنها راحت است و نیازی به جمع آوری تک تک قطعات نیست.
 • دارای گارانتی معتبر هستند.
 • برای خرید کیس اسمبل شده نیازی به دانش سخت افزاری ندارید.


معایب کیس اسمبل شده


 • شما نمی توانید آنها را به راحتی ارتقاء دهید و محدودیت های خاصی وجود دارد.
 • نمی توانید طراحی و رنگ سیستم خود را سفارشی سازی کنید تا منحصر به فرد شود.


کیس سفارشی سازی شده چیست؟


همانطور که از نامش پیداست شما قطعات و ویژگی ها مورد نظر خود را انتخاب می کنید. در اصل شما کامپیوتر را با توجه به نیازهای خود سفارشی سازی می کند.

شما از متخصصان یا فروشگاه های واجد شرایط مانند فروشگاه تخصصی کامپیوتر و لوازم جانبی که شامل نیروهای انسانی متخصص در زمینه ی کامپیوتر ها می باشند، درخواست می کنید تا کامپیوتر شخصی شما را مونتاژ کنند. برای این کار شما باید لیستی از قطعات سخت افزاری مانند ( مادربرد، کارت گرافیک، حافظه رم ) مورد نیازتان را در اختیار آنها قرار دهید تا برایتان مونتاژ کنند.

مزیت اصلی کیس های سفارشی سازی شده این است که در هزینه های شما صرفه جویی می کنند. شما فقط دقیقا برای چیزی که نیاز دارید پول پرداخت می کنید. اگر نیازی به فضای ذخیره سازی بالا ندارید مجبور نیستید برای آن هزینه کنید.

شما از متخصصان یا فروشگاه های واجد شرایط مانند فروشگاه تخصصی کامپیوتر و لوازم جانبی که شامل نیروهای انسانی متخصص در زمینه ی کامپیوتر ها می باشند، درخواست می کنید تا کامپیوتر شخصی شما را مونتاژ کنند.

مزایای کیس های سفارشی سازی شده


 • آنها بهترین ارزش را ارائه می دهند و تنها برای چیزی که نیاز دارید هزینه می کنید.
 • شما این اختیار را دارید که قطعات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • به راحتی می توانید قطعات آن را ارتقاء دهید.
 • می توانید طراحی و رنگ سیستم خود را سفارشی سازی کنید تا منحصر به فرد شود.

معایب کیس های سفارشی سازی شده


 • قابلیت اطمینان کامیپوترهای سفارشی شده بستگی به فروشگاه یا متخصصی دارد که مونتاژ را برای شما انجام می دهد.
 • برای هر گونه خرابی محصول باید با فروشگاه در تماس باشید.
 • زمان بیشتری طول می کشد تا محصول به شما تحویل داده شود چون باید توسط متخصص یا فروشگاه مونتاژ انجام شود.

تفاوت کیس اسمبل شده با کیس سفارشی سازی شده


ما کیس های اسمبل شده و سفارشی سازی شده را از جنبه های مهمی که در انتخاب شما تاثیر می گذارند مقایسه می کنیم:

 1. زمان مونتاژ

در مورد کیس های اسمبل شده تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به صورت آنلاین سفارش دهید و منتظر تحویل باشید، یا می توانید به یک فروشگاه آفلاین بروید و آن را خریداری کنید. زمان مونتاژی در اینجا وجود ندارد چون قطعات از قبل اسمبل شده اند.

از طرف دیگر کیس های سفارشی سازی کمی زمان می برند تا مونتاژ شوند. در اکثر موارد، فروشگاه ها دارای قطعات سخت افزاری هستند یا حداقل می دانند که قطعات را از کجا خریداری کنند. به طور متوسط، در عرض 2 تا 4 روز می توانید این محصولات را تحویل بگیرید.

 1. پشتیبانی فنی و عیب یابی

هنگامی که یک کیس اسمبل شده را دریافت می کنید پشتیبانی ویژه مشتری را از برند و فروشگاه دریافت خواهید کرد. همانطور که برند این محصولات را توسعه می دهند آنها را از هر گونه مشکل یا نگرانی مبرا می کند. علاوه بر این شما گارانتی دریافت می کنید.

در صورت خرید کیس سفارشی سازی شده فروشگاه از شما پشتیبانی می کند. قطعات سخت افزاری دارای گارانتی می باشند و اگر مشکلی در قطعه سخت افزاری خاصی وجود داشته باشد می توانید با فروشگاهی که از آن خرید کرده اید تماس بگیرید. برخی از شرکت های وارد کننده گارانتی های مخصوص خود را ارائه خواهند داد. به طور کلی گارانتی از یک محصول به محصول دیگر و از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت است.

 1. نرم افزار

کیس های اسمبل شده دارای نرم افزارهای عملیاتی از پیش نصب شده هستند. برندها آنها را با نرم افزار مبتنی بر قطعات سخت افزاری ارائه می دهند تا عملکرد بهینه را در اختیار کاربران قرار دهند. در مور کیس های سفارشی سازی شده شما می توانید خودتان سیستم عامل را انتخاب کنید.

 1. زیبایی شناسی

در حالی که عملکرد (Performance) اصلی ترین معیار برای یک سیستم کامپیوتری است، ظاهر بصری هم نقش مهمی ایفا می کند. وقتی که کیس اسمبل شده را انتخاب می کنید شما رنگ و طرحی که برند در نظر گرفته را دریافت می کنید. برندها مجموعه ای از رنگ ها و طراحی های خاص خود را دارند. بنابراین ممکن است از این نظر محدودیت هایی برای شما وجود داشته باشد. اما اگر می خواهید طراحی منحصر به فردی داشته باشید کیس های سفارشی سازی شده انتخاب بهتری هستند. شما می توانید بر اساس سلیقه و ترجیحات شخصی خود رنگ و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید.

جدول مقایسه کیس اسمبل شده با کیس سفارشی سازی شده

جدول مقایسه کیس اسمبل شده

ویژگی ها

کیس اسمبل شده

کیس سفارشی سازی شده

پیکربندی سخت افزار

انتخاب بر اساس سیستم

انتخاب بر اساس قطعات

زمان اسمبل

زمانی نیاز ندارد

2 تا 4 روز

سیستم عامل/نرم افزار

از قبل نصب شده

بر اساس ترجیحات شخصی

پشتیبانی

برند

فروشگاه

زیبایی شناسی

رنگ و طراحی برند

طراحی منحصر به فرد سفارشی

گارانتی

گارانتی برند

گارانتی فروشگاه

تخفیفات

تخفیفات در سطح سیستم

تخفیفات در سطح قطعات

قیمت

گران

نسبتا ارزان تر


آیا می توانم قطعات اصلی کیس اسمبل شده را تغییر دهم؟


بله این امکان وجود دارد اما کار سختی است و شما آزادی عملی که کیس های سفارشی سازی شده در اختیارتان قرار می دهند را ندارید. علاوه بر این، اگر سیستم کوچک است نمی توانید کارت گرافیک جدید یا هارد اضافی نصب کنید. باید سازگاری قطعه ای که می خواهید اضافه کنید را هم در نظر داشته باشید.


چرا قیمت کیس اسمبل شده بالا است؟


دلیل اینکه بسیاری از مردم فکر می کنند کیس های اسمبل شده گران هستند این است که اغلب برای ویژگی هایی که نیاز ندارند هزینه می کنند. ولی در این خصوص همانطور که قبلا اشاره شد فروشگاه آسارایان این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بتواند بسته به بودجه و نیاز خود حتی کیس اسمبل شده ی خود را قبل از دریافت تغییر دهد.


جمع بندی


به طور خلاصه، کیس های اسمبل شده قابل اعتماد هستند و عملکرد مناسبی را ارائه می دهند. آنها دارای گارانتی هستند و برای تحویل آن نیازی به صرف زمان برای مونتاژ نیست. اگر دانش کامپیوتر لازم را دارید و ترجیح می دهید قطعات را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید و مونتاژ کنید می توانید با مجموعه آسارایان تماس بگیرید تا متخصصان برای خرید کیس های کامپیوتری سفارشی سازی شده ، شما را راهنمائی دهند.


منبع: electronicshub

نظرات کاربران
(10)
 • یه سیستم که بتونم باهاش بازی های میان رده انجام بدم ، چه بودجه ای باید براش در نظر بگیرم میشه لطفا کمکم کنید و بهم یه سیستم معرفی کنید؟

  پاسخ مدیر:

  سلام

  بازی میان رده  با گرافیک های 1050 1650  می تونید انجام بدید cpu  هم i3 - I5   با 8 گیگ رم  مناسب هست

  قیمت سیستم بالای 20 تومن درمیاد می تونید به بخش کیس های اسمبل شده مراجعه فرمایید

 • سلام و خسته نباشید به تیم آسارایان من که به طور خلاصه این مطلب خوندم بسیار نکته های ریز و درشتی فهمیدم
  یک سوال طریق سفارش کیس اسمبل باید از سایت انجام بشه یا تماس بگیرم ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام دوست عزیز

  تشکر می کنم از نظر لطف شما، بله یا از طریق سایت مواردی که قیمت دارن یعنی موجود می باشند و شما میتوانید مستقیما از سایت خرید کنید یا برای موارد سفارشی سازی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما راهنمایی های لازم را بدهند.

 • سلام وقت بخیر به تیم آسارایان
  واقعا مقاله خوبی بود که من کیس که از شما خریداری کردم برام سفارشی اسمبل کردین و دقیقا همون چیزی میخواستم که شود واقعا ممنونم از شما و این مقاله جذاب تون

  پاسخ مدیر:

  درود بر آریو عزیز

  باعث افتخار ما هست که شما از خرید خود راضی بودید و این برای ما موفقیت بزرگی محسوب میشه 

 • چه بخش های متنوع خوب داره که هر بخش عالی توضیح داده شده منی که اطلاعات نداشتم درباره کیس اسمبل الان یه مقدار دستگیرم شد ممنون از آسارایان

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما دوست عزیز امیدوار هستیم که مقالات دیگر هم برای شما جذاب و مفید قرار گرفته باشد.

 • سلام
  الان اگر یه کیس اسمبل شده برای گیم بخوایم چقدر باید هزینه کنیم که در حد نیم حرفه ای بشه چه مادربردی چه هارد بهتر یا اس اس دی که سرعت بهتری داشته باشه؟

  پاسخ مدیر:

  سلام

  برای یک سیستم گمینگ میان رده از گرافیک 1050 یا 1650 باید استفاده کنید که حداقل 12 ملیون هزینه گرافیک هست

  cpu I3  رم 8 گیگ SSD 240  و سایر قطعات که بالاتر از  11 ملیون تمام می شود 

  بنابراین یک سیستم گمینگ میان رده بین 23 تا 25   هزینه در بر داره

 • سلام روز بخیر خواستم تشکر کنم برای مقاله عالی تون که ما رو به سمت خرید کیس های اداری اسمبل شد سوی داد
  خیلی راضی هستیم از کیس ها ممنون از آسارایان

  پاسخ مدیر:

  سلام جناب سیدی عزیز

  باعث افتخار و خوشحالی تیم ما بود که با شما همکاری کنیم و تعداد زیادی از کیس های مجموعه شما را فراهم کنیم. 

 • سلام
  شما سیستم ها اداری هم فعالیت دارید هم اسمبل کردن و هم تعمیر سیستم ها یا فقط داخل سایت تون باید مراجعه کنیم ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام جناب گرجستانی 

  بله الویت فروش کامپیوتر های پیشنهادی آسارایان برای کاربری خانگی و اداری می باشد و شما می توانید در این خصوص با کارشناسان ما 88931848 تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر به آسارایان
  خواستم تشکر کنم برای سیستمی که برام آماده کردین واقعا ارزش هزینه کردنو داشت و با راهنمای شما تونستم یه سیستم سفارشی فوق العاده داشته باشم

  پاسخ مدیر:

  سپاسگزاریم دوست عزیز

  جناب تیره چی ما هم از شما تشکر می کنیم برای اینکه به ما اعتماد کردید.

 • سلام وقت بخیر من تعدادی سیستم اداری نیاز داشتم و اقلام همراهش ممنون میشم بفرمایید کجا لیست و میتونم خدمت تون ارسال کنم

  پاسخ مدیر:

  سلام درود 

  سرکار خانم بامی شما می تونید از درگاه واتساپ لیست تون ارسال بفرمایید که این شماره می باشد 09058747565 و فقط برای چت هستش

 • سلام این مدل موجود هست کامپیوتر دسکتاپ اداری - خانگی Asa PC 18 Pentium و به نظر شما کیس اسمبل خریداری کنم یا خودم تک تک قطعه هاشو تهیه کنم ؟

  پاسخ مدیر:

  سلام و درود

  تفاوتی نداره البته این سیستم  در حال حاضر موجود نیست  می تونی از مدل مشابه  و قویتر  Asa pc 14  خرید فرمایید

دیدگاه خود را بنویسید
*
*