بررسی شرکت ایزی

شرکت خدمات كامپيوتري ايزي در سال 1370 تاسیس گردید و فعالیت خود را با مجوز شورای عالی انفورماتيك با راه اندازی شبکه های كامپيوتري آغاز نمود و از سال 1373 تا کنون بعنوان يكي از شرکتهای فعال در زمینه فن آوری اطلاعات مشغول بکار میباشد.
این شرکت با اخذ نمایندگی رسمی از شرکت D-Link ضمن تامین تمام تجهیزات شبکه با گارانتی دو ساله ، با داشتن کارشناسان مجرب توانسته است در زمینه ارائه اطلاعات فنی ، طراحی ، مشاوره ، نصب و راه اندازی به شرکتها ، سازمانها و کارخانجات بزرگ سهم بزرگی را ایفا كند.
شرکت ايزي برای برآوردن احتیاجات صنایع ارتباطی با کسب نمایندگی انحصاری از کمپانی MOXA عرضه نوآوريها و محصولات قابل اعتماد را يكسو ساخت.
شعار شرکت ، دسترسی آسان به تکنولوژی است و باور اساسی بر این است كه برای مشتریان محصول با كيفيت و سرویس عالی ارائه شود.
این مسئله به شرکت ايزي صلاحیت رشد داد تا در سال های 2000 و 2001 به عنوان بهترین و فعال ترین نماینده D-Link و Moxa در خاورمیانه و شمال آفریقا شناخته شود.
موفقیت شرکت در این زمینه مرهون ارائه بهترین خدمات همراه با ارائه محصولات با قیمتهای بسیار مناسب بوده است.
شرکت ایزی، با توجه به سابقه طولانی در زمینه شبکه های کامپیوتری و بهره مندی از کارشناسان مجرب در زمینه ICTو IT ، توانائی فعالیت در زمینه های گوناگون مانند طراحی , مشاوره , اجرای شبکه های کامپیوتری و ارائه سخت افزارهای تخصصی شبکه را دارا می‌باشد.

شرکت ایزی دارای بخشهای زیر می باشد:

    بازاریابی و فروش
    اتوماسیون صنعتی
    پروژه
    تعمیر و نگهداری (RMA)
    پشتیبانی
    تحقیق و توسعه
    روابط عمومی و تبلیغات

جهت آشنائی هر چه بیشتر با ساختار داخلی شرکت ایزی در ذیل بصورت مختصر به معرفی وظائف و توانائی بخش‌های مختلف می‌پردازیم:

بخش بازاریابی و فروش: این بخش بعنوان پیشرو ترین واحد، مسئولیت برقراری ارتباط با مشتریان را عهده‌دار است. از مهمترین وظائف بخش بازاریابی و فروش شرکت ایزی، یافتن بازارهای جدید برای محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای و همچنین معرفی توانائی‌ها و امکانات طراحی، نصب و راهبری فنی و اجرائی پروژه‌های شرکت می‌باشد. نیروهای بخش بازاریابی و فروش بعنوان مشاورینی صادق و امین، توانائی ارائه هرگونه راه حل و مشاوره‌های فنی و تخصصی مورد نظر مشتریان را دارد .

این بخش شامل واحدهای زیر میباشد:
- فروش تهران
- فروش کلانشهرها و مراکز پخش
- فروش شهرستانها
- فروش SI
- فروش ADSL
یکی از عوامل موفقیت شرکت ایزی، هماهنگی و رابطه مستقیم و مستمر مابین تمامی بخش‌های شرکت با این بخش می‌باشد، که خوشبختانه تا به حال باعث تسریع انجام پروژه‌ها و در نهایت رضایت خاطر مشتریان گردیده است .
" حقیقتاً هدف ما آسودگی و اطمینان مشتریان از خدمات ارائه شده توسط ایزی می‌باشد "

بخش اتوماسیون صنعتی: این بخش نیز در کنار بخش فنی با بهره مندی از دانش روز متخصصان در زمینه سیستمهای اتوماسیون صنعتی ارائه دهنده راه حلهای جامع و مجری طرحهای گوناگون بوده است، که گزیده آنها به شرح ذیل میباشد.
ـ طراحی و اجرای شبکه ابزارهای صنعتی (با استفاده از تکنولوژی MOXA)
ـ اتوماسیون سیستم‌های صنعتی و کنترل تولید
ـ طراحی و اجرای سیستم‌های کنترل

بخش پروژه: بخش پروژه شرکت ایزی دارای کارشناسان با سابقه و مجرب و متخصص در زمینه مشاوره , طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری می‌باشد .
در ذیل جهت آشنائی با توانائی‌های بخش پروژه، عناوین اصلی برشمرده می‌شود:
- طراحی، مشاوره، نظارت و اجرای انواع شبکه های كامپيوتري (WAN , MAN, Campus LAN, LAN)
- امکان سنجی و بررسی نیازها و سپس ارائه راه حل های جامع ( Total Solution )
- انتقال اطلاعات در شبکه بوسیله انواع مدیا مانند کابل مسی، فیبر نوری ، بی سیم , ماهواره ، خطوط مخابرات ، خطوط استیجاری و ...
- طراحی و شبکه سازی مبتنی بر تکنولوژی بي سیم ( Wireless) به صورتهای مختلف Point to Point ,
Point to Multi Point شامل انواع تجهیزات اکتیو و پسيو مانند انواع دكلهای مخابراتی (خود ایستا ، مهاري)
- طراحی و شبکه سازی مبتنی بر تکنولوژی ماهواره‌ای(متقارن،نا متقارن) به صورتهای …, Mesh, Point to Point
- سیستم‌های ارتباطی صوتی و تصویری برروی پروتکل اینترنت
- طراحی و اجرای سیستم‌های کنفرانس تصویری
- سیستم‌های نظارتی و کنترل تردد

بخش RMA :این بخش جزء مجهزترین بخش های تعمیرات تجهیزات در زمینه IT مي باشد هم چنین تنها RMA Center شرکتهای Dlink و Moxaدر خاورمیانه می باشد . این بخش با استفاده از پرسنل آموزش دیده و مجرب خود توانسته است به يك مرکز فعال در داخل کشور تبدیل شود. این بخش سابقه تعمیر تجهیزات 3Com, Foundry Cisco ,و ... را نیز دارا می باشد . در حال حاضر این بخش توانايي تعمیر بردهاي دیجیتال تا حد تعویض Chip از انواع PLCC , SMD , DIP را داشته و هم اکنون تهیه تجهیزات BGA را در رأس برنامه های خود دارد.

بخش پشتیبانی: یکی از مهمترین وظایف این بخش، پشتیبانی فنی پروژه‌ها و محصولات ارائه شده توسط شرکت ایزی می‌‌باشد. نیاز به پشتیبانی شبکه‌ها و بهره‌گیری از خدمات تخصصی ، از مسائل مهمی‌ است که پس از نصب و راه اندازی هر سیستم شبکه مطرح می‌گردد، که در این راستا شرکت ایزی علاوه بر ارائه خدمات به کارفرمایان، امکانات موجود جهت ارائه خدمات به سایر متقاضیان را در قالب عقد قرارداد جامع پشتیبانی عنوان می‌کند، که خلاصه‌ای از عناوین طرح جامع پشتیبانی به شرح ادامه است:
-اخذ قرارداد سرویس و نگهداری و پشتیبانی شبکه های با سیم و بي سیم به صورت سالانه ، موردی کارشناس در محل و ...
ـ ارائه خدمات تأمین و نگهداری و بازدیدهای دوره ای
ـ مشاوره‌های تخصصی فنی
ـ آموزش‌های تخصصی راهبران و کاربران


بخش تحقیق و توسعه: در این بخش تمامی سعی و تلاش نیروهای فعال در جهت پیشبرد تحقیقات و بررسی در زمینه فناوری‌های نوین اطلاعات و انتشار مطالب تخصصی جهت بالا بردن دانش کلیه نیروهای داخلی شرکت بکار گرفته شده است. همچنین ارائه مقالات علمی در مطبوعات، گردهمائی‌ها و سمینارهای تخصصی برای اعتلای آگاهی عموم، یکی دیگر از وظائف مهم بخش تحقیق و توسعه می‌باشد.

بخش روابط‌عمومی و تبلیغات: برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌ها و سمینارها، پاسخ به نامه‌ها و پیگیری درخواست‌ها، برنامه‌ریزی و انجام تبلیغات جهت محصولات و فعالیت‌های شرکت، جمع آوری نظرات و پیشنهادات مشتریان و ارائه گزارشات دقیق و واقعی به مدیران .