علت از کار افتادن دوربین پس از به‌روزرسانی اندروید چیست ؟ 

حتما شما هم نسخه جدید اندروید را بر روی گوشی بروز رسانی کرده اید . در نسخه جدید در بعضی از مدل ها وقتی اندروید جدید نصب می شود دوربین گوشی غیر فعال می شود . در ادامه روش درست کردن این موضوع و بهتر است بگویم حل این مشکل را توضیح میدهم .  این مشکل برای بسیاری از کاربران رخ داده و در مواردی این‌طور عنوان شده که یک باگ نرم‌افزاری دلیل بروز آن بوده و در نسخه‌های جدیدتر اندروید رفع می‌شود . همچنین در مواردی راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل ارائه شده که به 3 مورد از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم و امیدواریم یکی از این روش‌ها برای شما چاره‌ساز باشد:

 

1- نرم‌افزار Camera را حذف کرده، با مراجعه به گوگل‌پلی دوباره آن را نصب و به‌روزرسانی کنید.

 

2- به Settings بروید و در بخش برنامه‌ها (Apps) گزینه‌ Camera را انتخاب و در نهایت گزینه‌‌ Force stop را فشار داده و پس از آن به‌ترتیب گزینه‌های Clear cache و Clear data را نیز فشار دهید. دستگاه را بدون اجرای مجدد برنامه دوربین یا هریک از برنامه‌هایی که به دوربین دسترسی دارند، ری‌استارت کنید.

 

3- به Settings مراجعه کرده، به بخش About phone رفته و هفت مرتبه روی Build number فشار دهید تا Developer option برای شما فعال شود. سپس با مراجعه مجدد به Settings روی Developer options فشار داده و علامت چک‌مارک کنار گزینه‌ Use NuPlayer را غیرفعال و دستگاه را ری‌استارت کنید.

مجله کلیک