علت از کار افتادن دوربین پس از به‌روزرسانی اندروید چیست؟


فروشگاه اینترنتی آسارایان | دوربین

حتما شما هم نسخه جدید اندروید را بر روی گوشی بروز رسانی کرده اید. در نسخه جدید در بعضی از مدل ها وقتی اندروید جدید نصب می شود دوربین گوشی غیر فعال می شود. در ادامه روش درست کردن این موضوع و بهتر است بگویم حل این مشکل را توضیح میدهم. این مشکل برای بسیاری از کاربران رخ داده و در مواردی این‌طور عنوان شده که یک باگ نرم‌افزاری دلیل بروز آن بوده و در نسخه‌های جدیدتر اندروید رفع می‌شود. همچنین در مواردی راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل ارائه شده که به 3 مورد از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم و امیدواریم یکی از این روش‌ها برای شما چاره‌ساز باشد:

1. نرم‌افزار Camera را حذف کرده، با مراجعه به گوگل‌پلی دوباره آن را نصب و به‌روزرسانی کنید.

2. به Settings بروید و در بخش برنامه‌ها (Apps) گزینه‌ Camera را انتخاب و در نهایت گزینه‌‌ Force stop را فشار داده و پس از آن به‌ترتیب گزینه‌های Clear cache و Clear data را نیز فشار دهید. دستگاه را بدون اجرای مجدد برنامه دوربین یا هریک از برنامه‌هایی که به دوربین دسترسی دارند، ری‌استارت کنید.

3. به Settings مراجعه کرده، به بخش About phone رفته و هفت مرتبه روی Build number فشار دهید تا Developer option برای شما فعال شود. سپس با مراجعه مجدد به Settings روی Developer options فشار داده و علامت چک‌مارک کنار گزینه‌ Use NuPlayer را غیرفعال و دستگاه را ری‌استارت کنید.


ما به شما توصیه می کنیم که از جدیدترین مقالات آسارایان که توسط کارشناسان حرفه ای جمع‌آوری شده است، نیز استفاده کنید.