تولید تراشه های 14 نانومتری اینتل

اینتل از پایه گذاران و تولید کنندگان قطعات سخت افزاری و محصولات الکترونیکی در بازار کامپیوتر می باشد که می توان این ادعا را کرد که جزو 5 برند برتر نیز می باشد . هر چند وقت یکبار محصولاتی توسط شرکت اینتل در بازار عرضه می شود که علاقه مندان دوست دارند بیشتر در مورد این قطعات اطلاعات داشته باشند .  شرکت اینتل امروز جزییات تازه‌ای را در مورد تراشه های ۱۴ نانومتری خود که به طور اختصاصی برای تبلت ها طراحی شده اند، اعلام کرد. قرار بود تراشه ‌ای یاد شد شش ماه قبل عرضه شوند، اما به علت مسائل و مشکلات فنی این امر به تاخیر افتاد.
این تراشه‌ها موسوم به Broadwell از نظر عملکرد گرافیکی تا هفت برابر بهتر از مدل های قبلی عمل می‌کنند و از نظر توان و قدرت محاسباتی نیز تا دو برابر قدرتمندتر هستند. عمر باتری تراشه های یاد شده هم در مقایسه با سری Haswell تا دو برابر بیشتر است.

همانطور که گفته شد این تراشه‌ها به طور خاص برای رایانه های شخصی ضعیف و همین طور تبلت هایی طراحی شده اند که معمولا فاقد پنکه و دیگر انواع ابزار خنک کننده هستند. در تراشه های یاد شده از نسل دوم ترانزیستورهای Tri-gate (FinFET) استفاده شده است. این ترانزیستورها قبلا در سال ۲۰۱۱ از سوی اینتل در پردازنده های ۲۲ نانومتری این شرکت مورد استفاده قرار گرفته بودند.

انتظار می رود این تراشه ها با نام کامل Broadwell Core M از زمستان امسال مورد استفاده قرار بگیرند و عرضه انبوه آنها هم از اوایل سال ۲۰۱۵ آغاز شود.
منبع : کلیک