مشاهده افراد آنلاین در فیس بوک در صورت خاموش بودن چت

فیس بوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در دنیا می باشد که بیشتر از یک میلیارد نفر کاربر دارد . این شبکه اجتماعی دارای ویژگیهای زیادی می باشد که هر روز هم اضافه تر می شود .
در این ترفند افرادی که در حالت Go offline چت قرار دارند مشخص می شوند و شما افرادی که در اصطلاح invisible هستند را کشف می کنید!
 در صورتي که در سايت Facebook عضو هستيد و با ويژگي‏ها و قابليت‏هاي مختلف آن آشنايي داريد حتماً مي‏دانيد که يکي از قابليت‏هاي فيس‏بوک امکان چت کردن با دوستان است. يعني در صورتي که فردي را در فيس‏بوک به عنوان دوست به ليست دوستان خود اضافه کنيد، مي‏توانيد هر زمان که هر دو آنلاين بوديد به طور مستقيم و در همان محيط فيس‏بوک با يکديگر گفتگو يا چت کنيد. اما ويژگي خاصي که قابليت چت فيس‏بوک دارد اين است که امکان حضور نامرئي يا به اصطلاح Invisible در آن وجود ندارد. شما مي‏توانيد چت را با انتخاب گزينه Go Offline خاموش کنيد. درست است که با اين کار آنلاين بودن خود را از ديد دوستان‏تان پنهان کرده‏ايد، اما ديگر خودتان هم امکان مشاهده اين که چه کسي از دوستان شما آنلاين است را نداريد. يعني کاملاً ويژگي چت را غيرفعال کرده‏ايد. اما هم اکنون قصد داريم يک ترفند جالب را براي شما بازگو کنيم که با بهره‏گيري از آن، در حين اينکه آفلاين هستيد مي‏توانيد آنلاين بودن دوستانتان را چک کنيد، بدون اين که نياز باشد از حالت آفلاين خارج شويد.

 براي اين کار:

1- ابتدا در سايت فيس ‏بوک با نام کاربري خود وارد شويد.
2- اکنون در نوار پايين صفحه، بر روي Chat و سپس Options کليک کنيد. سپس بر روي گزينه Go Offline کليک کنيد تا وضعيت شما بر روي آفلاين قرار گيرد. خواهيد ديد که در اين حالت چت خاموش شده است و امکان اين که مشاهده کنيد کدام يک از دوستانتان آنلاين هستند وجود ندارد، مگر اينکه چت را مجدداً روشن کنيد.

3- اما براي اين که در حين خاموش بودن چت به وضعيت آنلاين يا آفلاين بودن دوستانتان پي ببريد بايستي وارد يکي از اپليکيشن‏هاي سايت فيس‏بوک که در اصل يک بازي است بشويد. اين بازي (Backgammon (Tavla نام دارد. براي ورود به آن مي‏توانيد نام آن را در قسمت Search وارد کنيد و با جستجو و نمايش نتيجه وارد آن شويد. يا اينکه مستقيماً بر روي لينک زير کليک کنيد تا وارد آن شويد:
http://www.facebook.com/apps/application.p…4.3671767838..1

4- پس از ورود به صفحه اصلي اين بازي، بر روي دکمه Go to Application کليک کنيد.

5- در صفحه بعد، ابتدا اندکي صبر کنيد تا بازي Load شود. سپس در قسمت راست صفحه جايي که عبارت Lobby درج شده است با کليک بر روي نام اتاق (Room) وارد يکي از اتاق‏هاي خالي بازي شويد. مهم نيست کدام اتاق، تنها دقت کنيد عبارت (Full) در مقابل نام آن درج نشده باشد. در صورتي که هيچ يک از اتاق ها خالي نيست و امکان ورود به آنها وجود ندارد اندکي صبر کنيد و مجدد صفحه را رفرش کنيد تا اتاقي خالي شود.پس از کليک بر روي نام اتاق و ورود به صفحه بعد، از نوار بالايي بازي بر روي سومين گزينه يعني Play with your friends کليک کنيد.
6- در اين صفحه نام کليه دوستان شما که هم اکنون در سايت فيس بوک آنلاين هستند را مشاهده خواهيد کرد، در عين حالي که چت نيز خاموش است!
منبع : دریاسافت