آموزش رفع بدسکتورهای هارد دیسک

هارد دیسک یکی از قطعات اصلی سخت افزار کامپیوتر می باشد که در صورت ضربه خورد ، تکانهای شدید ، بد کپی کردن فایل ، استفاده از نرم افزارهای پارتیشن بندی معیوب ، و خیلی دلایل دیگر ممکن است دچار بدسکتور شود . وقتی این حالت پیش می آید ممکن است نتوانید همانند قبل از هارد دیسک و اطلاعات روی آن استفاده کنید . در این مواقع بهترین راه استفاده از نرم افزار بدسکتورگیری می باشد .  بد سکتور ( به انگلیسی: Bad Sector) در واقع به قسمتی از هارد دیسک گفته میشود که به دلایل خاصی قابل استفاده نیست این دلایل میتواند فیزیکی یا منطقی باشد در مورد حالت اول معمولا کاری نمیشود کرد اما برای بدسکتور های نرم افزاری میشود با نرم افزارهای خاصی این مشکل را برطرف کرد که HDD Regenerator یکی از بهترین ها در این زمینه است .
-ابتدا نرم افزارHDD Regenerator v را دانلود سپس آنرا را نصب و اجرا کنید. برنامه را می توانید از وبسایت های مختلف دانلود کنید.(در پایین مطلب لینک دانلود قرار داده شده است)
- به قسمت Full Version بروید با استفاده از سریالی در داخل فایل است نرم افزار را کرک کنید.
- اگر روی هاردی که بدسکتور دارد ویندوزی ندارید میتوانید با زدن دکمه در عکس زیر آمده است هارد را در محیط ویندوز تعمیر کنید . گرچه این روش توصیه نمیشود.
-اما توصیه میکنیم که از روش دوم استفاده کنید در این روش نیاز به CD خام یا یک فلش دارید
* قبل از اینکه کار را ادامه دهیم بهتر است از فایل ها مهم خود بک آپ بگیرید ( احتمال پاک شدن فایل ها بسیار کم است ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه ) .
- سپس فلش مموری را به سیستم وصل کنید و یا CD خام را در رایتر قرار و یکی از گزینه ها ی زیر را انتخاب کنید :
برای بوت ایبل کردن مموری یا فلش گزینه ” Create Bootable Flash ” و برای CD از گزینه ” Create Bootable CD/DVD ” استفاده کنید .
پس از بارگزاری فایل ها بر روی دیسک یا USB مموزی سیستم را ریستارت کنید تا از طریق بوت برنامه اجرا شود .
- پس از باز شدن پنچره کنسول گزینه در جای خالی عدد ی را که نشان دهنده ی هارد خراب شماست را وارد کنید و کلید “ENTER” را فشار دهید . ( اگر اسم هارد خود را نمیدانید میتوانید از روی میزان حجم هارد ، هارد اصلی را پیدا کنید در ضمن اگر با فلش مموری سیستم خود را بوت کردید احتمالا فلش مموری شما هم در این صفحه مشخص میشود )

مجله : کلیک