منوی مخفی در گوشی سامسونگ

معمولا شرکت های بزرگ در محصولاتی که طراحی و تولید می کنند یکسری ویژگی را به صورت مخفی قرار میدهند . دلیل انکار زیاد معلوم نمی باشد . شاید ارتباطی با امنیت داشته باشد . سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست .  یکی از کاربردهای این کدها در تلفن‌های همراه، دسترسی راحت‌تر به عملکرد‌های گوشی یا تنظیمات خاصی است که از طریق برنامه‌های گوشی در دسترس نیستند

کدهای مخفی همیشه در برنامه‌های نرم‌افزاری چند دهه اخیر وجود داشته‌اند. یکی از کاربردهای این کدها در تلفن‌های همراه، دسترسی راحت‌تر به عملکرد‌های گوشی یا تنظیمات خاصی است که از طریق برنامه‌های گوشی در دسترس نیستند. امروز قصد داریم یک کد نرم‌افزاری مختص به گوشی‌های هوشمند گلکسی سامسونگ را به شما معرفی کنیم.

کد #*0#* را شماره‌گیری کنید. پس از زدن آخرین کارکتر # به منویی منتقل می‌شوید که شامل 15 گزینه (در برخی مدل ها تا 18 گزینه) است. برخی از این گزینه‌ها برای تست سنسور گوشی یا دوربین و حتی صفحه لمسی و ال‌سی‌دی دستگاه هستند.

این منو برای تست سخت‌افزاری گوشی توسط تعمیرکار طراحی شده‌ است. شما نیز می‌توانید در زمان خرید یک گوشی کار‌کرده و یا حتی نو از این کد مخفی استفاده کنید و از سلامت گوشی مطمئن شوید.

منبع : کلیک