ایجاد یک موقعیت جعلی در کروم

با یکی دیگر از مقالات با عنوان ایجاد یک موقعیت جعلی در کروم در خدمت شما هستم . شاید عنوان مقاله کمی مبهم باشد و دقیق متوجه نشوید که موقعیت مکانی چه ارتباطی با آموزش دارد . امروزه بسیاری از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر اطلاعات مختلف مانند نسخه‌ سیستم‌عامل، نسخه‌ مرورگر و نام رایانه موقعیت جغرافیایی شما را نیز دریافت کرده و هنگامی که شما مطلبی را در صفحه‌ شخصی خود منتشر می‌کنید، مکان جغرافیایی شما را نیز جزو خصوصیات مطلب انتشار می‌دهند.

این قابلیت نه فقط حریم خصوصی افراد را به‌خطر می‌اندازد، بلکه تهدیدی امنیتی به‌شمار می‌رود. اما متاسفانه بسیاری از کاربران آن را نادیده می‌گیرند و در مواردی نیز ثبت مکان انتشار مطلب را مفید می‌پندارند.دوست دارید با استفاده از مرورگر کروم، موقعیت‌های دلخواه خود را برای این سایت‌ها ارسال کنید؟ به‌عنوان مثال همین حالا، موقعیت انتشار یکی از پست‌های خود در فیسبوک را روی کشور چین قرار دهید. این ترفند نه‌تنها برای سرگرمی و به چالش کشاندن دوستان کاربرد دارد، بلکه در مواردی می‌توانید استفاده‌های مفیدتری نیز از آن داشته باشید. برای مثال فرض کنید یک سایت ارائه محصولات یا خدمات، در شرایط فروش خود، عنوان می‌کند به مشتریانی که از شهر یا کشور خاصی باشند، تخفیف می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این ترفند یک موقعیت جعلی در شهر یا کشور مورد نظر برای خودتان ایجاد کنید و از تخفیف اشاره شده بهره‌مند شوید.

1 ـ مرورگر کروم را اجرا کنید.

2 ـ کلید F12 یا Ctrl + Shift + I را فشار دهید تا ابزارهای توسعه‌دهندگان (Developer tools) اجرا شود.

3 ـ در این مرحله ‌باید از بالا‌ سمت چپ ابزارهای توسعه‌دهندگان، روی آیکونی که به شکل تلفن‌همراه است، کلیک کنید.

4 ـ با کلیک روی آیکون فوق، تب‌های کوچکی در پایین بخش ابزارهای توسعه‌دهندگان به‌نمایش درخواهد آمد. تب Emulation را انتخاب کنید.

5 ـ از سمت چپ، گزینه‌ Sensors و علامت چک‌مارک Emulate geolocation coordinates را فعال کنید.

6 ـ در مقابل هریک از کادرهای Lat، Lon، طول و عرض جغرافیایی مکان دلخواه خود را وارد کنید.

7 ـ اکنون تا زمانی که صفحه‌ سایت مورد نظر را نبندید، موقعیت جعلی به‌جای موقعیت واقعی شما در آن سایت ارسال می‌‌شود.

امیر عصاری
ضمیمه کلیک