آموزش راست کلیک کردن در صفحه لمسی‌

شاید عجیب باشد که بتوان در یک صفحه لمسی مثل تبلت یا گوشی موبایل کلیک راست کرد و از یکسری از گزینه های پیش فرض استفاده کرد ولی این امکان وجود دارد و روش آن در ادامه توضیح داده می شود تا بهتر درک کنید که با استفاده از این کاربرد چکاری می توانید انجام بدهید  . کار کردن با صفحه‌نمایش‌های لمسی بسیار لذت‌بخش است. ویندوز 8 و 8.1 رای استفاده در این صفحه‌نمایش‌ها طراحی شده‌اند و تبلت سرفیس پرو (Surface Pro) نیز یکی از محصولاتی است که به این نسخه از ویندوز مجهز شده است.

تابه‌حال با صفحه‌نمایش لمسی دستگاه خود (رایانه یا سرفیس‌پرو) بدون در اختیار داشتن ماوس، از کلیک راست استفاده کرده‌اید؟ همان‌طور که می‌دانید یک بار فشار انگشت روی صفحه‌نمایش عملکرد کلیک‌چپ ماوس را شبیه‌سازی می‌کند و در رایانه‌های مجهز به صفحه‌نمایش لمسی نیز با دوبار فشار سریع روی صفحه می‌توانید قابلیت دوبار کلیک را شبیه‌سازی کرده و از آن استفاده کنید. به‌نظر شما کلیک راست به چه روشی امکان‌پذیر است؟

برای کلیک راست در دستگاه‌های لمسی مجهز به ویندوز 8 و 8.1 می‌توانید از فشار همراه با وقفه روی صفحه‌نمایش کمک بگیرید. به عبارت دیگر برای انجام این کار انگشت خود را روی صفحه فشار دهید، چند لحظه به‌همان حالت انگشت‌تان را روی صفحه نگه‌دارید تا یک کادر مربع شکل اطراف ناحیه‌ تحت فشار را دربرگیرد. اکنون انگشت خود را از روی صفحه بردارید تا منوی کلیک راست به‌نمایش درآید.

امیر عصاری
ضمیمه کلیک