جایگزین کردن اطلاعات ویندوز با استفاده از ایمیج گرفته شده

هر سیستم عاملی این امکان را در اختیار کاربر قرار میدهد تا از اطلاعات مهمی که بر روی سیستم عامل قرار داده شده است پشتیبان تهیه کند و در شرایطی که ویندوز یا یکسری از فایل ها با مشکل مواجه شد این پشتیبان برگردانده شود . معمولاً زمانی نیاز به جایگزینی اطلاعات توسط سیستم ایمیج پیش می‌آید که محیط ویندوز به هر دلیلی مثل صدمه دیدن فایل‌های خود ویندوز یا خرابی هارد‌دیسک و یا جایگزینی هارد‌دیسک جدید در دسترس نباشد از همین رو بهتر است هنگام تهیه‌اش آن‌را بر روی یک ابزار ذخیره سازی اکسترنال مثل هارد‌ اکسترنال ذخیره نمائیم، و عموماً برای جایگزینی اطلاعات یک سیستم ایمیج به دی‌وی‌دی ویندوز هفت نیاز است.

یک: دی‌وی‌دی ویندوز را درون داریو کامپیوتر قرار دهید و سیستم را توسط آن بوت نمائید تا پنجرهء ابزار نصاب ویندوز در مقابلتان ظاهر شود در این پنجره یکبار بر روی next کلیک نمائید و سپس در پنجره بعدی که در تصویر نشان داده شده است بر روی گزینهء Repair your computer کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید. 

دو: در این مرحله گزینهء دوم یعنی Restore your computer using a system image را انتخاب نمائید و بر روی next کلیک کنید. 

سه: در این پنجره همانطور که در تصویر نشان داده شده است آخرین سیستم ایمیجی که تهیه و بر روی هارد‌اکسترنال ذخیره شده است توسط برنامهء ریکاوری شناسائی شده. اگر قصد دارید از یک سیستم ایمیج قدیمی تر استفاده نمائید گزینهء دیگر یعنی Select a system image را انتخاب نمائید و سیستم ایمیج قدیمی تر را به برنامه بدهید و نهایتاً بر روی next کلیک کنید. 

چهار: در پنجرهء بعدی می‌توانید روند جایگزینی اطلاعات را تا حدی سفارشی سازی کنید اما اگر قصد دارید کل سیستم ایمیج را جایگزین کنید (که معمولاً مقصود همین است) کافی است بر روی next کلیک کنید،

و در پنجره بعدی که ظاهر می‌شود اطلاعاتی کلی در مورد سیستم ایمیجی که قصد جایگزینیش را دارید را می‌توانید مشاهده کنید.

نهایتاً با کلیک بر روی Finish در این پنجره یک پیغام اخطار به شما داده می‌شود و با کلیک کلید Yes جایگزینی سیستم ایمیج آغاز خواهد شد.

روند این جایگزینی بر حسب حجم سیستم ایمیج و توان سخت‌افزاری کامپیوتر شما ممکن است حتی تا چند ساعت به طول انجامد و پس از اتمام کامپیوتر ری‌استارت شده و آمادهء استفاده با اطلاعات جایگزین شده می‌باشد.

 

منبع : سایت گردو