آموزش کار با نرم افزار اندرویدی Google Now

همه کاربرانی که از کامپیوتر استفاده می کنند نیاز به یادآور دارند . بنامه ای که در آن بتوانیم برنامه ریزی کنیم در چه روزی باید چه کاری انجام شود و برنامه در ساعت و روز مشخص شده به ما پیغامی مبنی بر این موضوع نمایش بدهد . یکی از این نرم افزارها که بر روی گوشی اندرویدی قابل نصب می باشد Google Now است .  نرم افزار Google Now که امروزه تقریبا بر روی همه گجت‌های اندرویدی به طور پیش فرض آماده اجراست بخشی به نام Reminder یا یادآور دارد که یکی از ویژگی‌های قدرتمند این نرم‌افزار به شمار می‌رود. کاربران می‌توانند به کمک این قسمت قرارهای مهم، برنامه‌های تلویزیونی و هر اتفاق دیگری را به خودتان یادآوری کنند.

Google Now می‌تواند در زمان مورد نظر، توسط آلارم یا صفحه پاپ آپ قرارکاری یا هر مسئله‌ی دیگری را به شما یادآوری کند. با توجه به فراگیر شدن این قابلیت و امکان استفاده از آن حتی در نرم افزار جست‌وجوی گوگل iOS قصد داریم در این مطلب ابعاد مختلف آن را برای شما عزیزان بسط دهیم. با ما همراه باشید...


یادآورهای خودتان را بسازید

همان‌طور که در مقدمه ذکر کردیم شما می‌توانید توسط Google Now یک اتفاق را در روز آینده یا حتی ماه‌ها بعد به خودتان یادآوری کنید. یادآور یا Reminder ساخته شده نقش تلفیقی آلارم و یادداشت تقویم را برای شما ایفا خواهدکرد و در زمان تنظیم شده توسط یک پاپ آپ در مرکز صفحه شما را نسبت به کاری که باید انجام دهید آگاه می‌کند. برای ساختن یک یادآور Google Now را باز کرده و عبارت “Okay Google” را به زبان آورده و سپس دستور مد نظر خودتان را به زبان انگلیسی بگویید. برای مثال برای یادآوری بردن سطل آشغال به دم در به هنگام شب باید بگویید: "Remind me to bring the trash down tonight" . شما همچنین می‌توانید در قسمت تنظیمات یادآور یک صفحه پاپ آپ نیز برای آن تعبیه کنید. اگر به هر دلیل نخواستید دستور خود را کلامی وارد کنید می‌توانید همان دستور را تایپ نمایید. نرم افزار فوق العاده هوشمند است، به نحوی که شما می‌توانید دستورهای هفتگی خاصی را مطابق با برنامه خود به آن اطلاق کنید. برای مثال جهت یادآوری هفتگی بردن آشغال‌ها به دم در در شب‌های چهارشنبه می‌توانید عبارت “remind me to take out the garbage every Wednesday night” را به صورت کلامی یا نوشتاری به برنامه بدهید.

شما همچنین می‌توانید این کار را از طریق مرورگر وب خود انجام دهید. برای این منظور به سادگی صفحه گوگل را باز کرده و عبارت “remind me” را جست و جو کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از عبارت یا بهتر بگوییم فرمول کلی “remind me to [do something] at [time]” انجام یک عمل را در یک زمان و تاریخ دقیق به خود یادآور شوید. برای این منظور به جای “do something” کار یا اتفاق مورد نظر خود و به جای “time” زمان دقیق آن را به نرم‌افزار بدهید.


مشترک سایر ابزارهای یادآور شوید

Google Now می‌تواند شما را قبل از حادث شدن یک اتفاق خاص از نزدیک بودن آن آگاه کند. برای مثال فرض می‌کنیم که شما یکی از طرفداران یک مجموعه سریالی معروف هستید. برای آگاه شدن به موقع از زمان دقیق انتشار قسمت‌های جدید می‌توانید در داخل نرم افزار نام آن مجموعه را جست‌وجو کرده سپس گزینه remind me” را انتخاب نمایید. به این ترتیب به محض انتشار قسمت جدید آن سریال اولین کسی که باخبر خواهد شد شما هستید و دیگر لازم نیست خودتان به صورت دستی و مکرر این موضوع را پیگیری کنید.

مطمئنا لازم به ذکر نیست که این قابلیت تنها در حالت آنلاین قابل استفاده است.

قابلیت مذکور در مورد بسیاری از اتفاقات دیگر مثل تعطیلات رسمی تقویم گوشی شما، مثل اعیاد و مناسبت‌های ملی و مذهبی و یا کنسرت‌ها و اخبار خواننده مورد علاقه‌تان نیز قابل استفاده است. شما به سادگی می‌توانید هر موضوعی را جست‌وجو کرده و با انتخاب گزینه " Keep me updated" از جدیدترین اخبار مرتبط با آن موضوع باخبر شوید، به این ترتیب می‌توان حتی از Google Now به عنوان یک خبرخوان فوق‌العاده قوی نیز استفاده کرد.


برای یک مکان خاص یادآور بسازید

از آن‌جایی که امروز گوگل با استفاده از اطلاعات مربوط به گجت اندرویدی شما می‌تواند مکان استقرارتان را ردیابی کند ساخت یک یادآور برای انجام کاری در یک محدوده مکانی خاص کار سختی به نظر نمی‌رسد. برای مثال شما می‌توانید جهت خرید یک وسیله خاص از یک مرکز خرید یادآوری ساخته و نام محل را به Google Now بدهید تا نرم افزار به هنگام رسیدن شما به حوالی آن مرکز خرید کار مورد نظرتان را به شما یادآوری کند. برای ساخت یادآورهای مکانی همه اعمال را همانند یادآور زمانی انجام دهید با این تفاوت که باید به هنگام تایپ یا وارد کردن کلامی دستور به جای گزینه “When” از گزینه "Where" استفاده نمایید.

این بخش از سرویس نیز مثل قسمت یادآوری زمانی از طریق فرمول یا عبارت “remind me to [do something] at [location]" قابل استفاده است. به جای عبارت “location” می‌توانید مکان مدنظر خود را به سیستم بدهید. برای مثال اگر بخواهید یادآوری ساخته و در آن "خریدن گوشت از فروشگاه شهروند" را به خود یادآور شوید باید چنین دستوری را وارد سیستم کنید: “Remind me to buy meat at Shahrvand Chain Store”. به این ترتیب نرم‌افزار از طریق محل استقرار شما و همچنین با استفاده از نقشه گوگل به محض رسیدن به حوالی اولین فروشگاه شهروند شما را برای خرید گوشت آگاه می‌کند.

نیازی به تاکید نیست که برای اجرای صحیح یادآوری مکانی باید GPS و اینترنت گجت اندرویدی شما فعال باشد.


مدیریت یادآورها

بری مدیریت یادآورهای ساخته شده Google Now را باز کرده و به آیکون روبان مانند گوشه سمت چپ و پایین صفحه ضربه بزنید. در سیستم عامل iOS نیز باید کلید منو را فشار داده و روی Reminders ضربه بزنید. به این ترتیب شما می‌توانید یادآورهای قدیمی و درحال اجرای خود را مشاهده کرده و یا در صورت لزوم آن‌ها را حذف کنید.

 

سایت منبع : گردو