آموزش تغییر مرورگر پیش فرض گوشیهای اندرویدی

تمام گوشیهای اندرویدی دارای یک مرورگر پیش فرض می باشند همانند ویندوز که دارای مرورگر اینترنت اکسپلورر بوده و فقط به صورت پیش فرض از آن استفاده می کند . اما همانند ویندوز این امکان وجود دارد که بتوانید مرورگر پیش فرض را تغییر بدهید .  شاید شما نخواهید از یک مرورگ خاص استفاده کنید و همیشه با مرورگر دلخواهتان اینکار را انجام داده باشید . در ادامه روش تغییر مرورگر پیش فرض در گوشیهای اندرویدی را توضیح میدهم . 

مرورگر پیش‌فرض همه دستگاه‌های اندرویدی Android browser نام دارد که در خود گجت با نام Internet شناخته می‌شود. برای ایجاد یک Home-page در این مرورگر به این ترتیب عمل کنید:

 

قدم اول: مرورگر Android browser را از میان منوی اپلیکیشن‌ها پیدا کرده و آن را باز کنید.

 

 

قدم دوم: کلید مجازی منو را که بسته به نوع گجت در سمت راست یا چپ کلید Home قرار دارد فشار دهید.

 

 

قدم سوم: حالا Settings را انتخاب نمایید.

 

 

قدم چهارم: در این بخش قسمت General را باز کنید.

 

 

قدم پنجم: گزینه " Set homepage" در قسمت بالای صفحه را انتخاب نمایید.

 

 

قدم ششم: در این قسمت سه بخش مجزا برای این‌کار را مشاهده خواهید کرد. ساده‌ترین کار انتخاب گزینه current page است اما در عین حال شما می‌توانید با انتخاب Custom page صفحه مورد نظر خود را به برنامه بدهید.

 

 

ایجاد Home-page در گوگل کروم

 

متاسفانه گوگل کروم در نسخه اندروید خود اجازه ساخت homepage را به شما نخواهد داد ولی در عوض یک سری صفحات پیشنهادی را در صفحه اول در اختیار کاربر قرار می‌دهد که شما می‌توانید خود با ضربه زدن و نگه داشتن هر صفحه آدرس آن را به سادگی و مطابق میل خودتان تغییر دهید.

 

منبع سایت گردو