آموزش ست کردن ایمیل در حالت استفاده از lMAP

برای ثبت ایمیل در اوت لوک IMAP و POP روبرو هستید . فرقهایی بین این دو گزینه در ست کردن ایمیل دارد . البته در نرم افزار اوت لوک به این  شکل می باشد و اگر بخواهید اینکار را با نرم افزار تاندربرد انجام بدهید کار کمی ساده تر می باشد و کاربران سطح مقدماتی به سادگی می توانند اینکار را انجام بدهند . 

پروتکل POP
POP کوتاه شده Post Office Protocol است. نسخه اول این فناوری تبادل ایمیل در سال 1984 به بهره برداری رسید و POP2 که نسخه دوم آن است در سال 1985. نسخه فعلی که آخرین ویرایش آن بوده و با نام POP3 شناخته می شود ، امروزه در حال استفاده است. محبوبیت این پروتکل در روزگاران گذشته بدلیل محدودیت امکان استفاده از اینترنت بود. در این پروتکل ایمیل ها از Mail Server به روی کامپیوتر کاربر بطور کامل دانلود شده و پس از آن کاربر به مطالعه آنها می پرداخت. بعبارتی یک فناوری Offline Email به حساب می آید. پس از عملیات دانلود ، ایمیل ها از Mail Server حذف می شدند. در نتیجه کلیه ایمیل ها تنها بر روی کامپیوتر کاربر موجود بوده و از هیچ محل دیگری قابل دسترسی نبودند.

 
پروتکل IMAP
IMAP کوتاه شده عبارت Internet Message Access Protocol می باشد. اختلاف بزرگ بین IMAP و POP در حذف نشدن نسخه اصلی ایمیل ها از Mail server است. لذا از هر محل دیگری و با هر Email Client و Webmail دیگری می توان اقدام به مطالعه ایمیل نمود. به عبارتی یک فناوری In the cloud به حساب می آید. ایمیل ها در Mail server باقی می مانند تا زمانی که کاربر اقدام به حذف آنها از Mail Server نماید.
دردنیای امروزی با توجه به عدم محدودیت استفاده از اینترنت و گسترش ابزار های بهره مند از این تکنولوژی ، POP به حاشیه رانده شده و IMAP پیروز این رقابت گردیده است. می توان نگارش یک ایمیل را که در محل کار ناتمام مانده است ، در تلفن اندرویدی خود پیش از رسیدن به منزل تمام کرد و پاسخ آن را در کامپیوتر شخصی مطالعه کرد.

 

وارد تنظیمات جی‌میل شوید و بر روی Forwarding و POP/IMAP کلیک کنید و Enable IMAP را تیک بزنید. Save Changes را کلیک کنید.

 

 

Outlook  را بالا بیاورید و حساب جدیدی با استفاده از مراحل بالا بسازید. 'Manually configure server settings or additional server types' را تیک بزنید و Next کلیک کنید و موارد زیر را پر کنید:

 

Your Name نام‌تان :

 

 Email Address: آدرس ایمیل‌تان

 

Account Type: IMAP

 

Incoming mail server: imap.gmail.com

 

Outgoing mail server (SMTP): smtp.gmail.com

 

User name: نام کاربری جی‌میل‌تان

 

Password: پسوورد جی‌میل‌تان

 

Require logon using Secure Password Authentication (SPA): تیک نخورد

 

حالا بر روی قسمت More Settings کلیک کنید و تب Advanced را انتخاب کنید. موارد زیر را پر کنید:

 

Incoming Server (POP3): 993

 

Use the following type of encrypted connection: SSL

 

Outgoing server (SMTP): 25

 

Use the folling type of encrypted connection: TLS