استفاده از ویژگی Canned Responses جیمیل

هر چه در مورد ویژگیها و قابلیت های جیمیل مطالب در سایت برای شما قرار بدهیم کم است . به قدری این وب سایت دارای قابلیت های کلیدی می باشد که اگر هر روز یک مطلب در مورد سرویس ها آن در سایت قرار بدهیم باز هم قسمتی در این وب سایت وجود دارد که نیاز به آموزش داشته باشد . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید به یکسری از ایمیل ها یک پاسخ مشترک ارسال کنید .  برای مثال شما کالایی را برای فروش گذاشته‌اید. اما پس از فروختن آن همچنان ایمیل‌هایی در مورد خرید آن دریافت می‌کنید. با استفاده از این ویژگی جی‌میل می‌توان در قسمت پاسخ خیلی مودبانه و کوتاه نوشت که این کالا به فروش رفته است. مانند مثال پایین:

"The 2008 Pontiac GTO I listed on Craigslist is sold. Thank you for your interest."

برای ذخیره‌ی این پاسخ به عنوان Canned Response، در قسمت بالا سمت راست بر روی Canned Respond کلیک کنید و آن را Save کنید.

اگر بخواهیم یک قدم فراتر برویم، می‌توانیم فرآیند ارسال پاسخ را با استفاده از Filters اتوماتیک کنیم.برای این کار بر روی Create a Filter که در کنار باکس جست و جو است، کلیک کنید. مثلا در مورد زیر می‌خواهیم ایمیل‌هایی که حاوی کلمات 'Craigslist' 'Pontiac' یا  'GTO' را فیلتر کنیم. این کلمات را در قسمت 'Has the words' می‌نویسیم. سپس Next را کلیک کنید.

در مرحله‌ی بعد 'Send canned response' را تیک بزنید و پاسخ مناسبی نیز برای ارسال انتخاب کنید. همچنین می‌توانید ایمیل‌ها را در قسمت خوانده شده‌ها یا آرشیو دسته بنده کنید و یا آن‌ها را پاک کنید.

سایت منبع : گردو