تفاوت ویندوز 9 با ویندوز 10

چند ماهی هست که زمزمه های ورود ویندوز 10 به بازار خیلی داغ شده است . بعضی ها این سوال برای آنها مطرح شده که چرا مایکروسافت از نسخه 8 یکدفعه به سراغ ویندوز 10 رفته و نسخه بعدی را 9 معرفی نکرده است . 
شاید دلایل زیادی برای پاسخ به این پرسش وجود داشته باشد ولی جواب قطعی را نمی توان به این سادگیها داد اما در ادامه به این پرسش پاسخ داده می شود . 

شاید خیلی از شماها به خاطر داشته باشید که دو نسخه‌ی معروف از ویندوز که با عدد ۹ شروع شده است در گذشته وجود داشته است؛ ویندوز ۹۵ و ویندوز ۹۸.

به طور خلاصه بگوییم که یک سری از برنامه‌نویس‌ها هنگام کار با این نسخه‌های ویندوز به جای استفاده از نام کامل، آن‌ها  را «ویندوز ۹» می‌نامیدند و هنگام برنامه نویسی از این کد استفاده می‌کردند.

به نظر منطقی می‌آید، چراکه فقط همین دو نسخه از ویندوز بودند که با عدد ۹ شروع می‌شدند. و راه ساده‌ای هم بودند تا فهمید یک دستگاه با چه نسخه‌ای از ویندوز سر و کار دارد.

شاید مایکروسافت برای راحتی کار برنامه نویسان تصمیم گرفته است از نام گذاری عدد ۹ بر روی نسخه‌ی جدید ویندوز صرف نظر کند و یک راست به سراغ ویندوز ۱۰ برود تا دیگر مجبور نباشند تمام کدهای خود تغییر دهند.

این کار مایکروسافت شاید به نظر ساده و حتی مسخره بیاید اما اگر این ماجرا واقعیت داشته باشد باید گفت آن‌ها حرکت هوشمندانه‌ای کردند.

سایت منبع : گردو