رایج ترین پیغام های فلش مموری کدام است

اگر دائم از فلش مموری استفاده می کنید حتما مشاهده کرده اید که وقتی به کامپیوتر متصل می شود یک پیغام در شرایط پیش فرض نمایش میدهد که این پیغام ممکن است بدلایل مختلف تغییر کند .
مثلا اگر در هنگام کپی کردن اطلاعات یکدفعه حافظه را جدا کنید یا فلش بسوزد یک هشدار متفاوت نمایش داده می شود . در ادامه رایج ترین این پیغام ها را برای شما توضیح میدهم .  سیستم عامل ویندوز کمی مرموز است، ولی مهمترین دلیلی که ویندوز بخواهد یک درایو را اسکن و فیکس کند، عدم جدا کردن درست درایو از USB و متوقف (Safe Remove) نکردن آن در آخرین باریست که از آن استفاده شده است. نه تنها در ویندوز، بلکه در هر سیستم عاملی پیش از جدا کردن یک درایو باید آن را متوقف ساخت. اگر این کار را نکنید ممکن است اطلاعات داخل درایو شما آسیب دیده و ویندوز سر ناسازگاری بگذارد. و دلیل بعدی می‌تواند این باشد که فایل سیستمی درایو خراب باشد.

 

به هرحال، بهترین راه این است که درایو خود را اسکن کنید. در ویندوز 8 شما پنجره پاپ‌آپ(popup) زیر را خواهید دید:

 

 

که باید بر روی آن کلیک کنید.

 

و در ویندوز 7 نیز کادر محاوره زیر نمایان خواهد شد که باید بر روی "Scan and fix (recommended)" کلیک شود:

 

 

اتفاق مهمی نیفتاده است. نگران نباشید. بر روی "Repair drive" کلیک کنید:

 

 

مشخصاً تا زمانی که در حال کپی کردن فایل ها بر روی درایو یا از روی آن بوده، و یک برنامه پرتابل را از روی آن اجرا می‌کنید، قادر به فیکس کردن درایو نخواهید بود. کارتان که تمام شد، بر روی "Repair now" کلیک کنید:

 

 

با وجود اینکه معمولاً در این موارد جز کشیدن بی مهابای درایو از پورت USB دستگاه اتفاق خاص دیگری نیفتاده است، ولی برای اطمینان بیشتر میتوانید بر روی "Show Details" کلیک کرده و جزئیات موضوع را بخوانید:

 

 

حواستان را جمع کنید! به قطع و یقین نمیخواهید دیگر با این مشکل مواجه شوید. زمانی که میخواهید درایو خود را از USB بیرون بکشید، بر روی آیکون مربوطه راست کلیک کرده و آن را متوقف کنید:

 

 

 

 

سایت منبع : گردو