روشهای زیر را برای از بین بردن گوشی همراه تست کنید

همانطور که میدانید اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی بسیار حائیز اهمیت است . ممکن است گوشی شما بر اثر یک ضربه ناگهانی اطلاعاتی که بر روی آن ذخیره شده است از بین برود به همین دلیل روشهای وجود دارد که قبل از اینکه گوشی خود را بیرون بیاندازید برای از بین بردن کامل اطلاعات آن انجام بدهید . من لیستی از موارد مهم که می‌توانند برای سلامتی گوشی شما خطر آفرین باشند با خود دارم. این موارد را مطالعه کنید تا اشتباهاتی که خودتان انجام می‌دهید را دانسته و اصلاح کنید.

 


رها کردن در گرما یا سرما

 

هم سرما و هم گرما می‌توانند دستگاه‌های هوشمند را به سمت نابودی بکشانند. در صورت جا گذاشتن گوشی در یک خودرو در گرمای تابستان یا شبی در سرمای زمستان، یقینا باید با گوشی خود خداحافظی کرده و فکر جایگزینی برای آن باشید. مطالعات نشان داده‌اند که دستگاه‌های اندرویدی، سرما را بهتر از دستگاه‌های آی او اس پشت سر می‌گذرانند. اما در دمای 40 درجه‌ی فارنهایت هر دو سیستم عامل از کار می‌افتند.

 

حرارت از سرما بدتر است. در 113 درجه‌ی فارنهایت، دستگاه‌ها دچار تاثیر منفی خواهند شد. بهترین راه برای جلوگیری از اثرات حرارت، خاموش کردن دستگاه است. دستگاه خود را در ماشین قرار ندهید و اگر در بیابان هستید دستگاه خود را خاموش کنید.

 


روت کردن نادرست

 

مقاطع خاصی وجود دارند که در صورت امکان، کاربران می خواهند کنترل بیشتری روی دستگاه‌های خود داشته باشند. برای این کار، آنها گوشی هوشمند خود را روت می‌کنند. دلایل زیادی برای روت کردن دستگاه وجود دارد. برای این کار همیشه شانس کمی وجود دارد و روت نامناسب می‌تواند یک گوشی را تبدیل به یک آجر کند. به همین دلیل است که هر دستورالعمل روت کردنی که پیدا می‌کنید، هشدار داده است که کاربران معمولی از این کار خودداری کنند. در واقع، در بسیاری از موارد، ابزارهایی وجود دارد که روت کردن را بسیار ساده می‌کند. اما حتی با این سادگی، ممکن است گوشی خود را در پایان تبدیل به یک گوشی بی مصرف کنید. پس با دقت روت کنید.

 


نادیده گرفتن نرم افزارهای مخرب

 

مخرب‌ها فقط برای کامپیوترها نیستند. در واقع، تهدید نرم افزارهای مخرب می‌تواند بدترین آسیب‌ها را به یک گوشی هوشمند وارد کند. چرا؟ زیرا مخرب‌های گوشی هوشمند می‌توانند موقعیت شما را ردیابی کنند (بدون توجه به جایی که هستید) و اطلاعات حساس شما را در کنار سایر چیز‌ها برباید. این بسیار مهم است که زمان نصب برنامه‌ها در گوشی هوشمند خود محتاط باشید. من همیشه به کاربران توصیه می‌کنم که برنامه‌ای مانند Malwarebytes را  نصب کنند تا در صورت امکان، گوشی هوشمند خود را پاک و بدون مخرب نگه دارند. رفتار مخرب‌ها را نادیده نگیرید. نصب مخرب‌ها، گوشی هوشمند شما را تبدیل به یک گوشی بی‌مصرف می‌کند تا زمانی که برطرف شوند.

 


حافظه‌ی پر شده

 

گوشی‌های هوشمند دارای فضای ذخیره سازی گرانبهای خوبی هستند. البته بعضی از گوشی‌ها قابلیت افزودن حافظه توسط کارت SD را نیز دارند. همسر من کلا اطلاعی در این مورد نداشت. او بدون کارت SD با دستگاه خود مشغول به کار بود تا اینکه دستگاهش خراب شد. با بررسی فهمیدم که دستگاه او فضای خالی ندارد، یک کارت SD اضافه کردیم و تمامی عکس‌هایش را به این فضا منتقل کردیم. همه چیز خوب شد. بدون فضای کافی، دستگاه‌ها عملکرد خوبی نخواهند داشت. فضای گوشی هوشمند خود را زیر نظر داشته باشید و در صورت امکان از SD کارت استفاده کنید.

 


گوشی خود را رها کنید

 

گوشی‌های هوشمند ما کار می‌کنند، و کار می‌کنند و کار می‌کنند و کار می‌کنند. در واقع، در بسیاری از موارد این دستگاه‌ها از کامپیوترها و لپ تاپ‌های ما بهتر کار می‌کنند. با این وجود، حتی این سیستم عامل موبایل پایدار نیز نیاز به استراحت دارد. دست‌کم هر هفته یک بار، دستگاه خود را ری استارت کنید یا (حتی بهتر) برای 30 دقیقه یا بیشتر خاموش کنید. این عمل باعث می‌شود تا کش‌ها پاک شده و سیستم عامل به درستی مجددا راه اندازی شود. اگر دستگاه را هفته‌ای یک بار خاموش کنید به افزایش عمر  RAMدستگاه کمک کرده و اجازه می‌دهد امکانات عیب‌یابی خاص در بوت اجرا شوند.

 


قفل گذاشتن روی سیم کارت

 

دلیل خوبی برای قفل کردن سیم کارت وجود دارد، آن هم این که دیگران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. قفل روی سیم‌کارت گذاشتن چندان کار خوبی نیست ولی اگر واقعاً احساس می‌کنید قفل گوشی به تنهایی کفایت نمی‌کند، این کار را با احتیاط انجام دهید.

 


دقت در اتصالات

 

اتصالات micro USB به بدی اتصالات USB نیستند که شانس اتصال صحیح در نخستین تلاش 50/50 است. اما آن‌ها نیز به مقداری مهارت برای اتصال نیاز دارند. زمانی که اتصال به درستی انجام نمی‌شود وسوسه می‌شویم که فشار بیشتری وارد کنیم. یک فشار سریع همانا و خراب شدن پورت micro USB همان. می‌شکند و تلفن خراب می‌شود (حداقل تا زمانی که باطری خالی شود). باور کنید یا نه، من چند نفر را می‌شناسم که این کار را کرده‌اند و مجبور شده‌اند دستگاه جدیدی خریداری کنند. همیشه مراقب اتصالات خود باشید.

 


جیب‌های خطرناک

 

با برخی دلایل غیرعادی، نسل جوان، میل شدیدی برای قرار دادن دستگاه‌های خود در جیب پشتی شلوار جین دارد. اولین خطر آشکار در این مورد، شکستگی است. اگر جین در بافت خود به اندازه‌ی کافی اسپندکس نداشته باشد و شما به اشتباه روی آن بنشینید، دستگاه در صورتی که به اندازه‌ی کافی به آن فشار وارد شود می‌شکند. خطر دیگر این است که با توجه به اندازه‌ی بی نهایت کوچک جیب و به اندازه‌ی کافی بزرگ نبودن آن برای قرار دان کامل تلفن، در صورت سریع بلند شدن ممکن است تلفن از جیب خارج شده و سقوط کند. گوشی‌های هوشمند خود را در جیب‌های تنگ و پشتی شلوار جین خود قرار ندهید.

 


فلش با رام اشتباه

 

ROM های زیادی برای دستگاه‌های اندروید وجود دارند. ROM هایی که انواع قابلیت‌های شگفت انگیز یا حتی دست کم تعدادی عملکرد متفاوت از رام اصلی‌تان با خود دارند. اما اگر دستگاه خود را با ROM اشتباه فلش کنید، نابود خواهد شد. فلش با ROM نادرست حتی می‌تواند سلول‌های رادیویی (آنتن دهی) را نابود کند. کاملا مطمئن شوید که رام به دستگاه شما اختصاص داشته باشد.

 


مرطوب کردن

 

ممکن است تعجب کنید که حتی کمترین مقدار آب نیز می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به گوشی هوشمند بزند. این بدان معنی است که اگر شما از دستگاه خود در فضای باز استفاده می‌کنید (مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری)، مطمئن شوید که دستگاه خود را در قاب یا کیف ضد آب قرار می‌دهید. بعد از این کار، مطمئن شوید که آن را در یک مکان خیلی گرم که موجب خسارت شود قرار نمی‌دهید. اگر آب به دستگاه شما رسیده است نخستین کاری که باید انجام دهید این است که آن را فوراً خاموش کرده و باطری را بیرون آورید (اگر قابل بیرون آوردن است). همیشه می‌توانید از "ترفند برنج" استفاده کنید. دستگاه را در برنج خشک قرار دهید تا تمامی رطوبت آن برداشته شود. من  این کار را انجام دادم و به خوبی نتیجه داد. (البته اگر رطوبت دستگاه شما را نابود نکرده باشد)

 

منبع : سایت گردو