آموزش عکس گرفتن از صفحه نمایش در تلفن همراه

همانطور که میدانید عکس گرفتن در تلفن همراه با کامپیوتر کمی متفاوت است و باید از کلیدهای خاص استفاده کنید . شاید در بعضی مواقع شما لازم داشته باشید که از صفحه گوشی تان عکس (اسکرین شات) بگیرید اما نمی دانید که با چه روشی این کار را انجام دهید.در ادامه این گزارش نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه گرفتن اسکرین شات در اندروید ۴٫۰٫۴

دکمه های Volume Down + Power Button (کم کردن صدا + دکمه خاموش کردن)را همزمان با هم گرفته چند ثانیه نگه دارید،حالا گوشی تصویر گرفته شده را به شما نشان می دهد.

سکرین شات

این روش برای اکثر گوشی هایی است که از اندروید۴٫۰٫۴ استفاده میکنند،اما برای گوشی های سامسونگ باید از روش دیگری استفاده کنید.

بیشتر گوشی‌های اندرویدی به یک طریق از صفحه خود اسکرین شات می‌گیرند اما برای نسخه‌های مختلف و برای برندهای متفاوت شاید روش‌ها کمی متفاوت باشد.

از اندروید ۴٫ به بعد، دکمه‌هایی که برای گرفتن اسکرین استفاده می‌شوند دکمه‌های پاور و ولوم پایین هستند. اگر یک گوشی مانند سونی، ال جی و یا اچ تی سی داشته باشید که اندروید ۴ به بالا را بر روی خود دارند، با نگه داشتن همزمان دکمه‌های پارو و دکمه پایین ولوم می‌توانید از صفحه نمایش گوشی خود اسکرین شات بگیرید. اما اگر گوشی‌ای از برند سامسونگ دارید که اندروید ۴ به بالا را دارد باید به جای دکمه ولوم از دکمه Home استفاده کنید، برای اسکرین شات گرفتن در گوشی‌های سامسونگ با اندروید ۴ به بالا باید دکمه پاور و دکمه Home را همزمان نگه دارید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی های سامسونگ

دکمه های Home Button + Power Button (خانه + خاموش کردن) را همزمان بگیرید و چند ثانیه نگه دارید،حالا گوشی اسکرین شات گرفته شده را به شما نشان می دهد.

سکرین شات

البته کسانی که از قلم نوری در گوشی های سامسونگ استفاده می کنند به راحتی می توانند با نگه داشتن نوک قلم بر روی صفحه مورد نظرشان و انتخاب گزینهScreenshot از گوشی خود عکس بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران