تنظیمات مربوط به پبغام هشدار در تلفن همراه

معمولا آلارم تلفن همراه برای زمان بیدار شدن یا اطلاع رسانی به کاربر برای موضوع خاص استفاده می شود . مثلا مشخص می کنید که ساعت 11 گوشی با استفاده از آلارم به شما یک پیغام نمایش بدهد . 

جدا از ساعت بیدار شدن و اطلاع رسانی از آلارم برای کارهای دیگری نیز استفاد می شود که در ادامه به آن اشاره میکنم .

آموزش ترفندهایی برای آلارم گوشی

آلارم

–تنظیم آلارم با صدا

کلیک روی آیکون ساعت و تنظیم زنگ هشدار رایج‌ترین و ساده‌ترین راه برای کوک‌کردن موبایل است؛ اما اجازه دهید انگشت شما کمی استراحت کند و برای تنظیم آلارم با گوشی خود صحبت کنید.

درگوشی اندرویدی خود با ضربه زدن روی آیکون میکروفون در قسمت جستجوی گوگل می‌توانید آلارم تنظیم کنید. برای تنظیم ساعت مشخص کافی است به گوشی بگویید: “ساعت را برای ساعت ۸ تنظیم کن”.

آلارم

درiOS برای این کار باید دکمه Home را نگه دارید تا سیری فعال و آماده به کار شود. سپس بگویید که: “ساعت را تنظیم کن” و بعد از آن از شما خواهد پرسید که چه ساعتی را می‌خواهید تنظیم کنید و شما زمان را به او می‌گویید. به همین سادگی!

– تنظیم آلارم از طریق رایانه (تنها در اندروید)

با این روش لازم نیست گوشی اندرویدی خود را حتی از جای خود تکان دهید. تنها کاری که لازم است انجام دهید نوشتن جمله: “آلارم را برای ساعت ۱۱ تنظیم کن” در مرورگر رایانه است.

آلارم

بعد از آن گوگل از شما یک تائید خواهد گرفت و باید روی لینکی که مربوط به هرکدام از دستگاه‌های اندرویدیتان است کلید کنید تا آلارم تنظیم شود.

– زنگ‌های خود را برچسب دار کنید

اکنون که شما تعداد زیادی آلارم تنظیم کرده‌اید زمان آن رسیده تا این زنگ‌ها را سازمان‌دهی کنید.

درگوشی‌های اندرویدی ابتدا برنامه ساعت را باز کنید، روی فلشی که به یکی از زنگ‌های بیدارباش مربوط است ضربه زده و گزینهLableرا انتخاب کنید، سپس متنی که دوست دارید را به آن اضافه کنید.

آلارم

برایiOS، برنامه ساعت را باز کنید، روی تب آلارم ضربه بزنید، رویEdit(ویرایش) کلیک کنید، یکی از زمان‌های بیدارباش را انتخاب کنید و سپس با انتخابLable، برچسب دلخواه را اضافه کنید.

– آلارم‌های خود را در صف قرار دهید

حتماً شما هم هر شب قبل از خوابیدن، آلارم خود را تنظیم می‌کنید و برای این کار تکراری، هر شب مجبور به استفاده از برنامه ساعت گوشی خود هستید؛ اما باید بگوییم که هر شب مجبور به کوک‌کردن ساعت موبایل خود نیستید.

آلارم

در اندروید آلارم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینهRepeat(تکرار) هر روزی در هفته که نیاز دارید صبح با زنگ آلارم گوشی خود بیدار شوید را تیک بزنید.

درiOSنیز برنامه ساعت را باز کنید، روی کلیدEditضربه بزنید و سپس آلارم مورد نظر را انتخاب کرده و با استفاده از گزینهRepeatروزهای هفته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

– به تعویق افتادن آلارم را خاموش یا روشن کنید (تنها برای iOS)

در این روش می‌توانید گزینه به تعویق انداختن آلارم یا همانSnoozرا غیرفعال کنید. برنامه ساعت را انتخاب کنید، روی آلارم ضربه زده و گزینه Edit را انتخاب کنید و در تنظیماتSnoozرا غیرفعال کنید.

آلارم

بعد از این زمانی که گوشی شما آلارم می‌زند برای غیرفعال کردن آن باید انرژی بیشتری مصرف کنید.

– زمان Snooz را تعیین کنید

اندروید خالص گزینه‌ای برای غیرفعال کردن Snooz ندارد، اما می‌توانید زمان آن را کم کنید. برنامه ساعت را باز کنید، روی خط سه‌نقطه‌ای که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید. در زیر مجموعه آلارم، روی گزینه Snooz Length کلیک کنید.

آلارم

– با استفاده از کلیدهای ولوم Snooz را فعال کنید

برای شما که هنوز دوست دارید ازگزینه Snooz استفاده کنید در عوض استفاده از دکمه‌ای که روی صفحه در هنگام زنگ زدن قرار دارد، راه‌های بهتر دیگری هم برای فعال کردن Snooz است. در iOS زمانی که گوشی موبایل زنگ می‌زند کلیدهای ولوم را فشار دهید تا Snooz فعال شود.

آلارم

در اندروید برای این کار ابتدا به برنامه ساعت رفته و سپس روی خط سه‌نقطه بالای صفحه کلیک کنید و در قسمت آلارم روی گزینه تنظیمات دکمه ولوم ضربه بزنید و سپس Snooz را انتخاب کنید.

– استفاده از موزیک برای آلارم (تنها iOS)

برای بیدار شدن از خواب به زنگ آلارم قوی‌تری نیاز دارید، یا اینکه زنگ آرام‌بخش برای شما مناسب است؟ به‌هرحال با این ترفند می‌توانید در آیفون خود موزیک دلخواه را تعیین کنید.

آلارم

در قسمت آلارم‌ها با استفاده از ویرایش (Edit) در بخش انتخاب زنگ، موزیک دلخواه را برای خود انتخاب کنید؛ اما قبل از این باید در sounds موزیک مورد نظر خود را وارد کنید تا در زمان دلخواه از آن‌ها به‌عنوان زنگ آلارم استفاده کنید.

منبع: صبحانه آنلاین