یک ترفند ساده برای افزایش سرعت اینترنت

روشهای مختلفی برای افزایش سرعت اینترنت وجود دارد که در بخش آموزش سایت توضیح داده شده است . اما یکسری ترفند هم برای انجام اینکار وجود دارد که می توانید آنها را تست کنید . در ادامه یک ترفند کاربردی در این زمینه آموزش داده می شود . نرم افزار Google Web Accelerator را براي اين منظور معرفي مي كند. اولين جمله اي که در سايت رسمي اين نرم افزار ديده مي شود؛ برنامه اي است که با کمک مرورگر شما صفحات وب را در يک چشم به هم زدن باز مي کند. ولي دانلود اين نرم افزار از سايت گوگل، به دليل تحريم ايران، قابل دريافت نيست.

به گزارش خبرنگار ICTPRESS، شايد اگر سرعت اينترنت در كشور به گونه اي بود كه كاربران براي دريافت اطلاعات مورد نياز خود با مشكل مواجه نمي شدند و مطمئن بودند سرعتي كه از سوي شركت هاي ارائه دهنده اينترنت اعلام مي شود بدون اشتراك بين چند كاربر به طور كامل در اختيار آنها قرار مي گيرد،‌ به راه‌هايي چون افزايش سرعت اينترنت از راه هايي چون آنچه در بالا آمد متوسل نمي شدند و يا براي اطمينان از كم فروشي يا گرانفروشي نكردن شركت هاي ارائه دهنده اينترنت به سرعت سنج هاي مختلف پناه نمي‌بردند.

در شرايطي كه به اذعان بسياري از كاربران نهايي در تمام اقشار جامعه، سرعت اينترنت در كشور ما بسيار پايين است، فكر راه هايي براي افزايش سرعت اينترنت با آنچه كه در سايت هاي مختلف اينترنتي آموزش هاي ساده ناميده مي شود به ذهن برخي حاضران در فضاي سايبر رسيد تا به اين ترتيب با سرعت پايين اين راه كم هزينه برقراري ارتباط در هر لحظه با هر مكان، مقابله كرده و درصدد افزايش آن برآيند.

به طور مثال در يكي از نتايج جستجو با عنوان “بالا بردن سرعت اينترنت با يك دستور العمل كاملا ساده” با بيان اينكه در ويندوز XP Pro درحالت پيش فرض Packet Scheduler سيستم را به 20 % از پهناي باند يك اتصال به اينترنت محدود مي كند، مي گويد: يعني اگر شما اين تنظيمات را تغيير ندهيد قادريد از 20 درصد پهناي باند اتصالتان به اينترنت بهره ببريد.

براي اينكه بتوانيد از 100 درصد پهناي باندتان استفاده كنيد و سرعت بالاتري را در اتصال به اينترنت تجربه نماييد، بايد مراحلي را طي كنيد و آنها را به ترتيب زير ليست مي كند:

    Run را از منوي Start اجرا كنيد.
    در Run عبارت gpedit.msc را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.
    منتظر بمانيد تا Group Policy اجرا شود.
    در بخش Local Computer Policy و زير Computer Configuration گزينه Administrative Templates را گسترش دهيد. ( با كليك بر روي علامت + كار آن انجام دهيد )
    در ليست باز شده گزينه Network را نيز گسترش دهيد.
    حال در اين ليست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنيد.
    به گزينه هايي كه در سمت راست ظاهر مي شوند دقت كنيد.
    بر روي Limit reservable bandwidth كليك راست كرده و Properties را كليك كنيد.
    پس از اينكه پنجره Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زير Limit reservable bandwidth گزينه Enabled را انتخاب كنيد.
    مشاهده مي كنيد كه با انتخاب آن در روبروي Bandwidth Limit مقدار پيش فرض آن يعني 20 درصد به نمايش در مي آيد.
    به جاي عدد 20 مقدار 0 را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.
    حال به Connection كه به وسيله آن به اينترنت وصل مي شويد رفته و بر روي دكمه Properties كليك كنيد.
    به برگه Networking برويد و دقت كنيد كه Packet Scheduler فعال باشد (تيك كنار آن مشاهده شود).
    اين پنجره را OK كنيد.
    كامپيوتر خود را Restart كنيد.

اين کار را مي توانيد با نرم افزارهاي قدرتمند بهينه سازي ويندوز مثلTuneUp Utilities خيلي سريعتر و راحتر انجام دهيد.

براي بازگشت به حالت پيش فرض هم مي توانيد مسير فوق را دنبال کرده و بجاي 0 عدد 20 را قرار دهيد.