جستجوی پیشرفته در گوگل

همانطور که میدانید گوگل یکی از بهترین موتورهای جستجو در دنیا می باشد . این موتور جستجو دارای امکانات زیادی می باشد که از سرویس های قابل ارائه گرفته تا محصولات رایگان و ترفندهای این وب سایت فوق العاده . ی به دنبال چیزی می گردید برای رسیدن به نتایج دقیق تر باید بدانید دقیقا به دنبال چه چیزی می گردید. زمانی پیش می آید که به دنبال مطلبی هستید ولی نمی دانید دقیقا باید چه عبارت یا کلمه ای را جستجو کنید.به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از آی کلاب، در این نوشته با سه تکنیک جستجو در گوگل آشنا خواهید شد که در چنین مواقعی به کمک شما خواهند آمد.

۱٫ استفاده از علامت *

اگر در عبارت مورد جستجو از * استفاده کنید، گوگل این علامت را با کلمه ای که معمولا در عبارت مورد جستجو یافت می شود جایگزین خواهد کرد. برای مثال اگر عبارت:

best * designs

را جستجو کنید گوگل علامت * را با کلمه هایی که معمولا در این عبارت دیده می شوند جایگزین می کند. نتیجه را در تصویر زیر ببینید:

همانطور که می بینید علامت ستاره با کلمه های : house, of web,Tatto جایگزین شده است. با استفاده از این علامت که به Wildcard هم شهره است می توانید دامنه جستجو را گسترش داده و به نتایج مناسبی دستری پیدا کنید.

۲٫ استفاده از علامت ~

استفاده از این علامت بدین معنا است که می خواهید گوگل به دنبال کلمات هم معنی کلمه ای که این علامت قبل از آن استفاده شده نیز بگردد. به عنوان مثال زیر توجه کنید:

۳٫ استفاده از عبارت Related

برای یافتن صفحات مشابه یک سایت می توانید عبارت Related را قبل از آدرس صفحه مورد نظر خود بیاورید.

من آدرس صفحه آموزشی “جی میل در ۳۸ روز” را بدین ترتیب جستجو کردم و همانطور که می بینید نتایج حاصل، مربوط به جی میل و آموزشهای آن است.

امیدوارم با افزودن این تکنیکها به جعبه ابزار خود بتوانید نتایج بهتری از جستجوهای خود بگیرید.