بررسی قلم نوری وایرلس تبلت جنیوس MousePen M508W

یکی از وسایلی که طراحان زیاد از آن استفاده می کنند قلم نوری می باشد .
قلم نوری وسیله ای برای افزایش دقت و سرعت کار افرادی چون گرافیست ها ،طراحان صنعتی و … می باشد که دقت بیشتری در کار با نرم افزارهایی همچون ,PhotoShop,CorelDraw… به گرافسیت ها می دهد .
روش کار قلم نوری به این شکل می باشد که بعد از اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB یا به صورت وایرلس می توانید هر تصویر یا هر چیزی که در صفحه مورد نظر که با ابعاد استاندارد می باشد ترسیم کنید عین همان چیر مانند آیینه بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود.
برندهای زیادی برای تولید قلم نوری در ایران وجود ندارد و اگر دارد شاید محصولاتشان در بازار کامپیوتر کشور به صورت عمومی عرضه نمی شود . جنیوس تنها برند یا شاید چندمین برندی باشد که قلم نوریهای با کیفیت تولیدیش را در بازار کامپیوتر ایران به فروش میرساند .

قلم های نوری به طور کلی در دو نوع می باشند که یک گونه از آنها بر روی تبلت های مخصوص قابل استفاده هستد که شباهتی به ماوس پد دارد و گونه ای دیگر نیز می باشند که مستقیما بر روی مانیتور به طور مستقل کار می کنند و طراحی و تصویر خروجی بر روی یک نمایشگر نمایش داده می شوند.

در قلم های نوری تبلتی یک اصل مهم و کلیدی میزان محیط کاری تبلت می باشد که میزان محیط کار یک طراح در آن تعریف می شود این محیط باید دارای استاندارد های باشد که نه زیاد دست طراح را در طراحی ببندد و نه آنقدر محیط تبلت گسترده باشد که کار در ان بسیار سخت باشد.محیطی که در این تبلت در نظر گرفته شده است برابر"8×"5 اینچ می باشد که محیطی مناسب بوده که استاندارد های لازم برای طراحان را دارا می باشد.
در قلم نوری تبلتی MousePen M508W کار بسیار جالبی که انجام شده ۱۷ کلید برای سرعت بخشیدن به کار استفاده شده است.از بین این ۱۷ کلید ۴ کلید برنامه ریزی شده می باشد که به محض فشردن آن، برنامه قرار داده شده فراخوانده می شود.۱۳ کلید دیگر وجود دارد که قابل برنامه ریزی می باشد و طبق سلیقه کاربر قابل تنظیم شدن می باشد.

و اما مهمترین ویژگی یک قلم نوری میزان حساسیت آن بوده که در این قلم این حساسیت در بهترین حالت یعنی ۱۰۲۴ می باشد که یک امتیاز مثبت برای طراحان حرفه ای به حساب می آید .
همچنین در کنار قلم و تبلت یک Mouse بی سیم نیز وجود دارد که از انها می توانید استفاده کنید البته نباید حساسیتی همچون حساسیت این قلم نوری از این موس بی سیم توقع داشته باشید.برای حمل آسان این تبلت و قلم نیز جایی مناسب برای قلم در نظر گرفته شده است.
قلم نوری MousePen M508 دارای حساسیت صفحه تبلت 14000LP با پشتیبانی از سیستم عامل های XP به بالا می باشد .