حذف ویروس AutoRun

معمولا کامپیوتر بعد از یک مدت زمانی ویروس می گیرد که یکی از این ویروس ها اتوران می باشد .  گستره و رشد ویروسها و تهدیدات کامپیوتری و موبایل به حدی می باشد که می توان گفت اگر فردی یکی از انواع  رایانه ( کامپیوتر رومیزی ، نوت بوک ، نت بوک ) و یا موبایل و یا تبلت داشته باشد ناگزیر است حداقل کاری که برای تامین امنیت و حفظ اطلاعاتش می کند ، استفاده از یک نرم افزار آنتی ویروس است .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از دیسنا، در مورد آنتی ویروس نیز باید گفت شرکتهای عرضه کننده ۲ نوع محصول در اختیار کاربران قرار داده اند .

۱- نسخه های رایگان

۲- نسخه های پولی

نسخه های رایگان بسیاری از ویژگی های حفاظتی و امنیتی را دارا نمی باشند و فقط به جهت جلب کاربر ارائه می شوند .

نسخه های پولی نیز که بسیار متنوع می باشند و برای کسب اطلاعات در مورد آنها باید به وب سایت شرکتهای تولیدکننده آن محصولات مراجعه نمائید .

نسخه های رایگان برای مدت ۱ سال و به رایگان قابل ثبت و آپدیت می باشند .

فقط نکته ای که باید کاربران دقت لازم و کافی را داشته باشند این است که منظور نرم افزارهای جعلی ، تقلبی ، کرک شده و یا فعال شده با لایسنسها و کدهای سرقتی نیست .

این به اصطلاح نرم افزارها جعلی می باشند و باعث آلوده شدن رایانه و موبایل و سرقت اطلاعات کاربران می شود .

طبق بررسی های صورت گرفته در هر سال میلیادرها دلار نرم افزار جعلی به کاربران فروخته می شود و میزان کلاهبرداری در این بخش رو به رشد می باشد .

آنتی ویروس های رایگان

در مورد آنتی ویروسهای پولی نیز کاربران باید دقت نمایند که محصول را به درستی و براساس نیاز خود انتخاب نمایند .

در انتخاب یک آنتی ویروس چه مواردی در نظر گرفته می شود ؟ ( آموزشی )

برخلاف باورهای عموم ( کاربران عادی ) کمپانی های بزرگ و معتبر بین المللی آنتی ویروس رایگان ندارند و کلیه نرم افزارهایی که با این نامها منتشر می شوند ، جعلی ، تقلبی و آلوده می باشند .

شرکت امنیتی جی دیتا در مقاله ای اقدام به بررسی تفاوتهای ۲ آنتی ویروس رایگان و پولی نموده است .

The duel between free and paid-for security software

شکت امنیتی جی دیتا در سال ۱۹۸۵ در آلمان تاسیس شده است .

این شرکت در محصولات خود به جزء استفاده از تکنولوژی های حفاظتی مربوط به خود ، از ۲ موتور ویروس یاب شرکتهای آوست و بیت دفندر نیز بهره می برد و از چندین شرکت امنیتی نیز برای افزایش کیفیت نرم افزاری و تجزیه و تحلیل بدافزارها و تهدیدات استفاده می نماید .

شرکت دورانتاش توزیع کننده محصولات کمپانی جی دیتا از سال ۲۰۰۹ در ایران می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.gdata-software.ir مراجعه نمائید .