بررسی سرویس Google Goggles

گوگل تنها موتور جستجویی می باشد که هر چند وقت یکبار سرویس جدیدی را روانه بازار می کند . یکی از سرویس های جدید گوگل Google Goggles می باشد . یکی از مهمترین کارهایی که گوگل بر روی آن تمرکز زیادی کرده است، آموزش این ابزار و افزایش هوشمندی آن است که این کار را با افزایش سرعت امکان دسترسی به این ابزار برای کاربران دنبال می کند. هم اکنون وروردی های این ابزار که باعث افزایش رشد هوشمندی آن شده است، از ابتدای ورورد آن، 6 برابر شده است.

در کنار آموزش این ابزار، آموزش کاربران نیز وجود دارد. هم اکنون این جستجوگر پیشرفته قابلیت تعامل خوبی با افرادی که در صحبت کردن مشکلاتی دارند و افرادی که دائما دست های آنها پر است دارد!

google-mobile-search

از هفته دیگر قادر خواهید بود در سایت Google.com انگلیسی و توسط مرورگر Chrome از این ابزار به راحتی استفاده کنید.

Google Search by Image هم قسمتی از ابزار جستجوی تصاویر گوگل برای موبایل ها است که به نام Google Goggles تاکنون استفاده شده است. همانطور که می دانید در Goggles کاربران یک عکس را به جستجوگر معرفی می کنند و گوگل گاگل موردهای مشابه آنرا به کاربر پس خواهد داد! کاربران با استفاده Drag and Drop یا آپلود کردن عکس یا معرفی آدرس عکس، آنرا به گاگل معرفی می کنند.

امکان جالب دیگری که در مرورگرهای فایرفاکس و کروم وجود دارد این است که با نصب یک extention شما قادر خواهید بود با کلیک راست بر روی عکس مستقیم نتایج گوگل گاگل را مشاهده کنید.

google-voice-search

امکانات جالب این جستجوگر عکس پیشرفته بسیار زیاد است. به عنوان مثال اگر شما محلی که عکس گرفته اید را فراموش کرده اید یا زمان آنرا، نتایجی که به شما می دهد تمامی آن فراموشی های شما را به یادتان خواهد آورد. جستجو بر اساس محل دقیق، محدوده زمان و … نتایج شما را بسیار جذایب و دقیقتر خواهد کرد.