روش صحیح استفاده از Google translate

Google translate نام سرویس شرکت گوگل می باشد که به شما این امکان را میدهد تا کلمات و جملاتی که دارید را به زبانهای مختلف به صورت آنلاین ترجمه کنید . این سرویس به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی می کند . 1  در صورت لزوم وارد حساب گوگل خود شوید یا یک حساب ایجاد کنید. به بالای صفحه رفته و روی “More” کلیک کنید. “Even More” را انتخاب کرده و از بین آنها Google Translate را بزنید.

2 از Google Translate برای ترجمه ی یک متن بیگانه یا ترجمه ی متن خودتان به زبانی دیگر استفاده کنید. در صفحه ی اول یک کادر برای وارد کردن کلمات مشاهده می شود. با استفاده از تایپ کردن و یا کپی پیست از جایی دیگر، متن را وارد کنید. بعد از قسمت پایین کادر زبان صحیح را انتخاب کنید. اولین نوار زبانی است که شما آن را نوشتید و دومین نوار زبانی است که شما می خواهید به آن زبان ترجمه شود.

3 صفحه ی وب را ترجمه کنید. در همان صفحه ی Google Translate آدرس وبسایت را وارد کنید (مطمئن شوید که آدرس با http:// شروع شود) و از منوی نواری، زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

4در گوگل، مطالبی غیر از زبان خود را سرچ کنید. روی “Translated Search” کلیک کرده و مطلب مورد نظر را وارد کنید. بعد زبان اصلی (زبان مادری تان) را انتخاب کرده و بعد زبانی که می خواهید نتایج با آن زبان سرچ شوند. سپس “Translate and Search” را بزنید.

5از Google Translate به عنوان دیکشنری استفاده کنید. بر روی “Dictionary” کلیک کرده و کلمه ی مورد نظر را بنویسید. بعد منوی نواری را زده و زبان دلخواه را وارد کنید. مثلاً اگر می خواهید بدانید معنی کلمه ی اسپانیولی “perro” به انگلیسی چه می شود، در کادر “perro” را نوشته و از منو “Spanish >> English” را انتخاب کنید. گوگل معنی کلمه و عبارات مربوطه را نمایش می دهد.

6به وبسایت خود ابزاری اضافه کنید تا بازدید کنندگان بتوانند مطالب وبسایت شما را به زبان خود مشاهده کنند. روی “Tools” کلیک کنید، زبان وبسایت خود را انتخاب کنید و بعد زبانی که می خواهید بازدیدکنندگان امکان مشاهده به آن زبان را داشته باشند را انتخاب کنید. می توانید چندین ابزار و زبان انتخاب کنید. Google Translate همه ی آنها را با کد HTML پشتیبانی می کند.
نکات و هشدارها
اگر می خواهید وبسایت ها را به زبان خود مشاهده کنید می توانید از ابزار Google Translate استفاده کنید. به راحتی، از قسمت “Tools” دکمه ی مربوطه را برداشته و بر روی تولبار مرورگر خود قرار دهید و هروقت خواستید ترجمه شده ی وبسایتی را ببینید آن را بزنید.