روش به اشتراک گذاری فایل ها در گوگل داکس

گوگل داکس نام یک سرویس فوق العاده از شرکت گوگل می باشد . بعضی از کابران نیاز دارند دائم از اطلاعاتشان به صورت آنلاین استفاده کنند و نمی توانند یکسری از فایل ها و مطالبی که دارند را دائم جابجا کنند . انتقال اطلاعاتی که حجم آنها زیاد می باشد یا برنامه خای برای باز کردن آن نیاز است کار مشکلی می باشد . اشتراک گذاری فایل در اینترنت به شما امکانات خوبی مانند پشتیبانی آنلاین، دسترسی به سایر مکان ها و اشتراک گذاری آسان فایل با دیگران را می دهد. Google Docs به شما اجازه می دهد، که تمام انواع فایل های Google Docs را ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید. بنابرین شما و دیگران می توانید بدون حتی زحمت ایمیل کردن و آپلود و دانلود، روی این فایل ها کار کنید. با اینکه می توانید به تمام آدرس ها برای به اشتراک گذاری فایل ایمیل دعوت بفرستید، دریافت کنندگان باید، حساب کاربری گوگل داشته، تا به فایل دسترسی داشته باشند.
وارد حساب کاربری خود در گوگل داکس شوید و فایل مورد نظرتان را آپلود کنید. با همان اکانت جیمیل خود می توانید این کار را انجام دهید.


آپشن “Share” را باز کنید. اگر خود سند را می بینید، روی دکمه ی آبی “Share” که در پایین سند، سمت راست قرار دارد کلیک کنید. ولی اگر دارید لیست سند هایتان را در گوگل داکس می بینید، مربع خالی کنار سندی که می خواهید به اشتراک بگذارید را تیک بزنید و سپس منوی “More” را از اطراف بالای صفحه انتخاب کنید. از آنجا می توانید “Share” را انتخاب کنید و بعدا دوباره “Share” را انتخاب کنید.


کسانی را که می خواهید فایل را با آن ها به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. می توانید “Choose from contacts” را انتخاب کنید تا صفحه ای باز شود و آدرس کانتکت مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین می توانید نام یا آدرسی را از دفترچه ی آدرستان در آن تایپ کنید و اطلاعات آن شخص به طور اتوماتیک در اختیار شما قرار خواهد گرفت. راه دیگر این است که آدرس های ایمیل را با گذاشتن ویرگول، پشت سر هم بنویسید.


سمت راست هر یک از افرادی که می خواهید فایل را با گوگل داکس با او به اشتراک بگذارید، منویی کشویی وجود دارد که سه گزینه دارد. “Can edit” به دریافت کننده اجازه می دهد، تا سند را ببیند و تغییر دهد و همچنین می تواند نظرات خود را در آن وارد کند و محتویات سند را تغییر ندهد. “Can comment” تنها به دریافت کننده اجازه می دهد فایل را ببیند و نظرات خود را درباره ی آن بیان کند. “Can view” اجازه می دهد آن را ببیند ولی نمی تواند آن را ویرایش کند یا کامنت بگذارد.


روی “Share & save” کلیلک کنید تا فایل به اشتراک گذاشته شود.