روش افزایش امنیت ایمیل

یکی از موارد مهم در ایمیل امنیت می باشد . بعضی از کاربران اطلاعات مهمی را درون ایمیل خود نگه داری می کنند که اگر این اطلاعات با مشکل امنیتی روبرو شود ممکناست اثرات غیر قابل جبرانی داشته باشد . به همین دلیل لازم است یکسری موارد امنیتی رعایت شود . اطلاعات حساس
زمانی که می خواهید اطلاعاتی شخصی، از قبیل آدرس و یا شماره تلفن را ارسال کنید، مطمئن شوید که آدرسی که به آن می خواهید این نامه را ارسال کنید، برای همان شخصی باشد که واقعا قصد فرستادن ایمیل برایش را دارید. اطلاعات حساس، همچون گذرواژه ها، شماره حساب های بانکی و اعداد امنیتی شما، نباید از طریق ایمیل ارسال شوند و یا حداقل باید آنها را در فایلی نوشت، روی آنها رمز گذاشت و فایل را ارسال کرد و سپس، از طریقی دیگر، رمز آن فایل را نیز به طرف مقابل داد.


فیشینگ
کلاهبردی که فیشینگ نامیده می شود، تلاش می کند تا افراد ساده لوح اطلاعات ورود خود را برایشان آشکار سازد، با این ادعا که شرکتی قانونی هستند و به دلیل وجود اشکال در ایمیل تان، آنها نیاز به اطلاعات شما دارند. همیشه شرکت ایمیل دهنده را در اینترنت جستجو کرده و از صحت ایمیل اطلاع پیدا کنید.


ایمیل های ناخواسته (Junk)
این ایمیل ها که اسپم نامیده می شوند، یکی از انواع مخرب ها و بدافزارها هستند. با نصب یک نرم افزار کنترل اسپم بر روی سیستم خود و یا با ساختن ایمیل در سایتی معتبر، که قابلیت فیلتر اسپم به طور اتوماتیک را داشته باشید، از ایمیل خود در مقابل این ایمیل ها محافظت کنید.

ارسال ضمیمه (Attachment)
قبل از ارسال ضمیمه، اطمینان حاصل کنید که حجمی که می خواهید ضمیمه کنید، بیشتر از حجمی نباشد که سایت، برای فایل های ضمیمه داخل هر ایمیل، در اختیار شما قرار می دهد. اگر فایل ضمیمه حاوی اطلاعاتی خاص باشد، ابتدا آن را فشرده کنید (Zip) و سپس روی آنها رمز بگذارید.


دریافت ضمیمه
همیشه قبل از باز کردن ضمیمه ها، آنها را نرم افزار ویروس کش، اسکن کنید. فایل های ضمیمه ایمیل های اسپم و یا از طرق سایت های نامعتبر را باز نکنید. ضمیمه هایی که پسوند .exe داشته باشند، مشکوک به وجود ویروس در آنها هستند.

 

منبع : phow