بررسی پرینت سرور Tp-link TL-PS310U
یکی از دغدغه هایی که برای مدیران IT در حوزه شبکه ممکن است پیش بیاید به اشتراک گذاری یک پرینتر چند کاره و استفاده از آن بین کلاینت ها یا همان کاربران می باشد .چرا دغدغه ؟ ابتدا ممکن است با توجه به هزینه محدود شرکت ، صرف بر این نباشد که بخواهیم یک چاپگر چند کاره که قابلیت Network داشته باشد را خریداری و در بین کاربران برای استفاده به اشتراک بگذارید و در مرحله بعدی استفاده از شبکه کابلی می باشد که ممکن است کمی دست و پا گیر باشد .
شرکت TP-Link سرور چاپ TL-PS310U را دقیقا برای همین منظور طراحی کرده است. در واقع این ابزار به‌شما امکان می‌دهد یک چاپگر چندکاره را به شبکه متصل کرده و از امکاناتی که در اختیار شما قرار میدهد استفاده نمایید. این ابزار همچنین برای اتصال ابزارهایی مانند اسکنرها، درایوهای فلش، بلندگوهای USB و دوربین‌های اینترنت قابل استفاده خواهد بود. این ابزارها در سراسر شبکه قابل دسترسی خواهند بود. شما با استفاده از 310 می توانید بدون هیچ هزینه اضافی به اطلاعاتی که امکان جابجای از طریق پورت USB را داشته باشد دسترسی داشته باشید و به کاربران دیگر هم حق دسترسی بدهید که یک ویژگی فوق العاده به حساب می آید .

با توجه به گستردگی عملکردTL-PS310U ، شما می‌توانید تا 4 ابزار مختلف را از طریق یک هاب USB به آن متصل نمایید.

همان‌طور که می‌بینید، TL-PS310U نه‌تنها به‌عنوان یک سرور چاپ، بلکه به‌عنوان یک سرور ذخیره‌سازی نیز قابل استفاده خواهد بود. در واقع این ابزار به‌شما امکان می‌دهد بدون هیچ مشکلی یک ابزار ذخیره‌سازی USB را به شبکه متصل نموده و اطلاعات آن را روی تمام سیستم‌های حاضر در شبکه به‌اشتراک بگذارید. البته فهرست مذکور به همینجا ختم نمی‌شود و همان‌طور که اشاره کردیم شما می‌توانید انواع مختلفی از ابزارهای USB را با اتصال به این ابزار روی شبکه به‌اشتراک بگذارید.

انطباق با اینترفیس USB 2.0 به TL-PS310U امکان می‌دهد تا سرعت کافی برای استفاده از چاپگرهای چندکاره و بسیاری از ابزارهای USB قابل اتصال به خود را فراهم نماید. البته شاید در حال حاضر این استاندارد برای استفاده از ابزارهای ذخیره‌سازی تاحدودی کند به‌نظر برسد، اما توجه داشته باشید که ما هنوز حتی روی سیستم‌های شخصی خود نیز غالبا از یک ابزار ذخیره‌سازی USB 2.0 استفاده می‌کنیم.
TL-PS310U از یک طراحی فشرده برخوردار است که به آن امکان می‌دهد بدون ایجاد هرگونه مزاحمتی تقریبا در هر جایی نصب شود. در عین حال، نصب و راه‌اندازی این ابزار از نظر نرم‌افزاری نیز بسیار ساده بوده و برای این منظور کافی است یک ویزارد نصب را با چند کلیک ساده دنبال کنید.

سازگاری بسیار خوب با اکثر چاپگرهای چندکاره و سایر ابزارهای USB موجود نیز از مزیت‌های دیگر TL-PS310U به‌شمار می‌آید. گستردگی این فهرست به‌شما امکان می‌دهد از ابزار مورد بحث ما برای اتصال ابزارهای بیشتری به شبکه استفاده کنید.

واقعیت این است که ارزش کاربردی ابزار مورد بحث ما به‌خصوص برای شبکه‌های سنتی‌تری که امروزه در بسیاری از ادارات و دفاتر کار کشور ما وجود دارند و غالبا به سوییچ‌های کابلی مدیریت‌نشده متکی هستند، بسیار بیشتر از چیزی است که در نگاه اول به‌نظر می‌رسد. امکان اتصال ابزارهای ذخیره‌سازی و سایر ابزارهای مبتنی بر اینترفیس USB به‌چنین شبکه‌هایی، از آن دسته امکاناتی است که سرپرستان آن‌ها با توجه به هزینه‌های مربوط به سایر روش‌ها امیدی به تامین آن نداشته‌اند.

قیمت پرینت سرور تی پی لینک Tp-link TL-PS310U در حدود 150 هزار تومان با 3 سال ضمانت شرکت پارس ارتباط افزار می باشد.

مشخصات فنی :
• پشتیبانی از اکثر تجهیزات USB موجود در بازار
• قابلیت اتصال به پرینتر, پرینتر چندکاره, حافظه Flash, هارد USB, اسکنر, دوربین وب کم و غیره
• قابلیت اتصال به هاب USB 4 پورت برای به اشتراک گذاری همزمان 4 دستگاه
• مدیریت از طریق صفحه وب و نرم افزار تحت ویندوز
• ابعاد بسیار کوچک
• اتصال پرینتر به شبکه بدون نیاز به کامپیوتر
• اتصال انواع حافظه با پورت USB به شبکه
• اتصال دستگاه های چندکاره به شبکه
• به اشتراک گذاری اسکنر و دیگر دستگاه های

قیمت انواع پرینت سرور (کلیک کنید)