بررسی خمیر حرارتی دیپ کول DeepCool Z3
یکی از محصولاتی که هنگام اورکلاک یا قراردادن یک پردازنده قوی بر روی مادربرد مورد استفاده قرار می گیرد ، خمیر سیلیکون می باشد . خمیرهای حرارتی کاربرد ساده‌ای دارند و غالبا در بسته‌بندی خنک‌کننده‌های پردازنده یک بسته کوچک از آن‌ها را پیدا می‌کنید البته در بسته بندیهای برند های خاص.حتی اگر خنک‌کننده شما بدون خمیر سیلیکون باشد، برای خرید آن مجبور نیستید پول زیادی بپردازید.

شاید فکر کنید که پردازنده بدون وجود خمیر حرارتی هم می تواند به فعالیت خود ادادمه بدهد یا بدلیل پایین بودن هزینه این محصولات تصور کنید که این مواد عجیب و ناشناخته محصولات بی‌ارزشی هستند. در واقع استفاده از یک خمیر حرارتی خوب می‌تواند دمای پردازنده شما را تا چند درجه جابه‌جا کند، نتیجه‌ای که دستیابی به آن در بین مدل‌های مختلف خنک‌کننده‌های پردازنده با هزینه بسیار بالاتری همراه خواهد بود.

DeepCool به‌عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده محصولات خنک‌کننده، خمیرهای حرارتی را نیز در فهرست محصولات خود دارد. خمیرهای حرارتی این شرکت در سه مدل Z3، Z5 و Z9 عرضه می‌شوند که ما در این مقاله به سراغ کوچک‌ترین عضو خانواده مذکور یعنی Z3 رفته‌ایم و در مقاله قبلی قوی ترین خمیر حرارتی شرکت DeepCool یعنی Z9 را مورد بررسی قرار داده ایم .
این خمیر که به همراه یک کارت پلاستیکی برای توزیع یکنواخت آن روی سطح پردازنده عرضه می‌شود، تقریبا برای 6 بار استفاده کافی خواهد بود. Z3 یک خمیر خاکستری رنگ با غلظت متوسط است که نسبت به قیمت خود عملکرد مناسبی را فراهم می‌کند. در مجموع می‌توان Z3 را یک خمیر حرارتی متوسط در نظر گرفت، اما در مقایسه با محصولات جعلی موجود در بازار می‌توانید اطمینان داشته باشید که حداقل با یک خمیر حرارتی واقعی سر و کار دارید. به این ترتیب شما یک گزینه ارزان اما قابل اعتماد را در اختیار خواهید داشت.
Z3 برای کاربرانی مناسب است که از سیستم خود به‌طور عادی استفاده می‌کنند، اما به دلیلی خنک‌کننده پردازنده را از آن جدا کرده‌اند و حالا نمی‌خواهند بدون یک خمیر حرارتی دوباره آن را نصب کنند.
 
قیمت انواع خمیر حرارتی