بررسی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال Western Digital My Book Studio
شاید احتیاج به یک هارد پرسرعت با یک پورت FireWire 800  فوق سریع نیاز داشته باشید که قادر باشد تا سرعت مورد نیاز برای فعالیت‌های سنگینی چون مونتاژ فیلم، رندر اشیاء سه‌بعدی پیچیده، اعمال افکت‌های تصویری ویژه و ضبط حجم زیادی از تصاویر را داشته و موارد فوق را به سهولت به انجام برساند.
در اینگونه موارد چه چیزی به ذهنتان میرسد ؟ هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک؛بله درست است ، پرفروش‌ترین هارد اکسترنال خارجی در جهان است. این ابزار یک دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات اکسترنال است که از دو دیسک‌ سخت قابل حمل تشکیل شده است. این هارد اکسترنال به طور پیش‌فرض برای استفاده در سیستم‌عامل مکینتاش اپل پیکربندی شده و می‌تواند نهایتاً تا ۶ ترا بایت اطلاعات را در خود جای دهد. به گونه‌ای که انتخابی درست برای کاربران دنیای امروز بوده و به صورت کاملاً حرفه‌ای تمامی نیازهای کاربران را رفع و رجوع نماید. شایان ذکر است که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در کنار بهره از کابل‌های eSATA و USB 2.0 از اتصالات فوق سریع RAID 0 و FireWire 800 منتفع می‌شود .
از خصوصیات بارز هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک می‌توان به سرعت بالا، مصرف پایین انرژی، سازگاری با محیط زیست، تولید بسیار کم صدا، زیبایی ظاهری، بهره از نرم‌افزارهای مخصوص و نشانگر میزان مصرف اشاره کرد  .
سرعت بالای دستگاه: از آنجایی که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک از کابل فوق سریع RAID 0 و FireWire 800 بهره می‌برد قادر است تا سرعت مورد نیاز برای فعالیت‌های سنگینی چون مونتاژ فیلم، رندر اشیاء سه‌بعدی پیچیده، اعمال افکت‌های تصویری ویژه و ضبط حجم زیادی از تصاویر را داشته و موارد فوق را به سهولت به انجام برساند.
خنک، ساکت و سبز: از آنجایی که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک به گونه‌ای طراحی شده تا از درایوهایی با فناوری WD GreenPower بهره ببرد، می‌تواند تا ۳۰ درصد کمتر از سامانه‌های استاندارد مشابه انرژی مصرف کند. از طرف دیگر به دلیل عدم به کارگیری فن در بدنه این دستگاه، میزان نویز و آلودگی صوتی تولیدی آن بسیار پایین است.
پیش‌پیکربندی شده برای مک: اگر کاربر رایانه‌های مکینتاش هستید، می‌توانید بلافاصله پس از خارج کردن هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک از جعبه، آن را راه‌اندازی کرده و به‌کار گیرید. گفتنی است این دیسک سخت خارجی به طور پیش‌فرض برای سیستم‌های مک پیکربندی شده است. البته کاربران ویندوز می‌توانند آن را با توجه به نیازهای سیستمی‌شان از نو فرمت کنند.
نرم‌افزار پشتیبان‌گیری خودکار: به کمک نرم‌افزار ویژه‌ای که همراه با بسته هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک ارائه می‌شود می‌توانید به سادگی هرچه تمام‌تر از فایل‌ها و پروژه‌های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. تنها کافی است تا فایل‌های مورد نظر خود را مشخص کرده و دیگر روند پشتیبان‌گیری را از یاد ببرید چرا که برنامه تمام کارها را به صورت خودکار انجام می‌دهد. از این پس هر زمان که فایل‌های مربوطه تغییری کنند، یک نسخه پشتیبان به صورت آنی از آنها تهیه و نگهداری خواهد شد.
خدمات‌پذیری و کاربری ساده: اگر مایلید تا حجم این دیسک سخت را ارتقا دهید هیچ نیازی به پیچ‌گوشتی یا دانش سخت‌افزار ندارید. تنها کافی است قاب بالایی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک را بالازده و درایو دیگری را با یکی از دو دیسک سخت موجود جایگزین کنید.
نشانگر گنجایش دیسک: به کمک نشانگر ویژه‌ای که در جلوی دستگاه تعبیه شده است،‌کاربر می‌تواند تنها با یک نگاه از میزان گنجایش مصرف شده‌ی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک خویش مطلع شده و دیگر نیازی نیست تا برای اطلاع از فضای خالی موجود بر روی دیسک سخت، خود را در پنجره‌های سیستمی اسیر کند!
قابلیت‌های هوشمند در مدیریت فضا: هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای بوک دارای امکانات جالبی نظیر روشن شدن خودکار، خاموش شدن ایمن و بهره از نشانگر‌های ویژه‌ی LED و چراغ‌های مخصوص نشان‌دهنده‌ی فعال بودن سیستم است. به کمک همین موارد کوچک، کارایی سامانه ذخیره‌سازی فوق بالاتر رفته و راحتی کاربر در استفاده از آن تضمین می‌گردد.

منبع : استفاده شده از مطالب دنیای کامپیوتر

مقالات مرتبط :

قیمت فروش هارد اکسترنال