آداپتور بی‌سیم TP-Link TL-WN823N  

این روزها شبکه‌های بی‌سیم به یک بخش جدایی ناپذیر از فعالیت‌های روزمره بسیاری از ما تبدیل شده‌اند. شاید بتوان وابستگی بسیاری از کاربران به اینترنت از یک سو و تامین قابلیت ارتباط و استفاده از سرویس‌های اینترنتی روی دستگاه‌های مختلف (کامپیوترها، گوشی‌های موبایل، کنسول‌های بازی،تلویزیون‌های هوشمند و...) از سوی دیگر را یکی از دلایل اصلی این وابستگی به‌شمار آورد. در عین حال، راحتی استفاده از یک شبکه بی‌سیم در مقایسه با شبکه‌های کابلی، باعث شده تا این روش برای بسیاری از کاربران جذابیت بیشتری داشته باشد

 با این‌حال، تعداد بسیار زیادی از کامپیوترهای دسکتاپ موجود فاقد امکانات لازم برای برقراری ارتباط با یک شبکه بی‌سیم هستند. به‌علاوه، تعداد زیادی از لپ‌تاپ‌های نسبتا قدیمی نیز وجود دارند که از استانداردهای شبکه‌سازی بی‌سیم N پشتیبانی نمی‌کنند و به همین دلیل سرعت ارتباط پایینی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

تمام این موارد در کنار یکدیگر باعث می‌شوند بسیاری از کاربران به فکر خرید یک آداپتور بی‌سیم بیفتند. با این‌حال، انتخاب یک کارت شبکه بی‌سیم و نصب آن می‌تواند دردسرهای فراوانی را به همراه داشته باشد، اما استفاده از یک ابزار مبتنی بر اینترفیس USB راه‌حل بسیار آسان‌تری به‌شمار می‌آید.

از سوی دیگر، به‌نظر می‌رسد یک مسابقه پایان‌ناپذیر در مسیر کوچک کردن ابزارهای مختلف در جریان است که باعث می‌شود شرکت‌های تولید کننده هر بار محصولات خود را حتی در حد یک یا چند میلی‌متر کوچک‌تر از نمونه‌های مشابه ارایه کنند.

ابزاری که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم در این زمینه بسیار چشمگیر است، اما خیلی زود متوجه خواهید شد که برای دستیابی به اندازه کوچک خود هیچ قابلیتی را قربانی نکرده است.

ما در این مقاله شما را با یک آداپتور بی‌سیم USB سازگار با استاندارد بی‌سیم N یعنی TP-Link TL-WN823N آشنا می‌کنیم که قادر است از سرعت‌های انتقال تا 300 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی نماید. این آداپتور سیاه‌رنگ با ابعادی معادل 8×18×39 میلی‌متر، یک ابزار بسیار کوچک به‌شمار می‌آید و تقریبا روی سیستم کامپیوتر شما ناپدید می‌شود.

این آداپتور قابلیت پشتیبانی از استانداردهای IEEE 802.11b/g/n را دارد. از سوی دیگر، حالت SoftAP به این ابزار اجازه می‌دهد تا به‌‌عنوان یک اکسس‌پوینت مجازی عمل کند. علاوه بر پشتیبانی از نسخه‌های مختلف ویندوز، TL-WN823N از مکانیزم‌های امنیتی مختلف WEP/WPA/WPA2 پشتیبانی می‌کند.

از سوی دیگر، یک کلید کوچک روی ابزار به‌شما امکان می‌دهد که به‌آسانی و بدون هیچ دردسری یک ارتباط بی‌سیم را با ابزار دیگری که از فناوری WPS پشتیبانی می‌کند برقرار نمایید.

به این ترتیب کافی است این ابزار کوچک را به سیستم مورد نظر خود متصل کرده و سپس کلید WPS روی این ابزار و روتر خود را فشار دهید تا به‌سرعت یک ارتباط بی‌سیم امن را در اختیار داشته باشید.

ابعاد کوچک این ابزار باعث می‌شود بتواند آن را روی طیف گسترده‌ای از تجهیزات که از آداپتورهای بی‌سیم USB پشتیبانی می‌کنند نصب نمایید.

از سوی دیگر، این آداپتور به‌رغم اندازه کوچک خود، سرعت بالای 300 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شما قرار می‌دهد که حتی در بین محصولاتی با اندازه‌های بسیار بزرگ‌تر نیز قابل توجه است.

امکان اتصال و جداسازی سریع این آداپتور به هر سیستمی که از آن استفاده می‌کند نیز یک مزیت جدی به‌شمار می‌آید. در واقع شما با توجه به ابعاد کوچک این ابزار می‌توانید آن را همیشه همراه داشته باشید و هر جایی که به یک آداپتور بی‌سیم احتیاج پیدا کردید از آن استفاده کنید.

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم، این ابزار ابعاد و وزن پایین به همراه سرعت بالا و قابلیت‌های متنوع را در کنار یکدیگر برای شما فراهم می‌کند. به این ترتیب شما گزینه‌ای را در اختیار دارید که به‌خاطر انتخاب آن مجبور نیستید یکی از ویژگی‌های مذکور را قربانی کند و به همین دلیل می‌توانید انتخاب خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید.

این ابزار با سه‌سال ضمانت پارس ارتباط عرضه می‌شود.

منبع : دیجیتال