جعبه بی‌سیم - بررسی روتر TP-LINK TL-WR702N
امروزه ابزارهای فراوانی توانایی برقراری ارتباط با یک شبکه بی‌سیم را به‌دست آورده‌اند. در واقع با توجه به گسترش روزافزون استفاده از اینترنت برای کاربردهای مختلف و عرضه محصولات گوناگونی مانند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، نت‌بوک‌ها و... که به شما امکان می‌دهند اکثر کارهای خود در فضای آنلاین را انجام دهید، دیگر مجبور نیستید برای هر کاری پشت میز خود قرار گرفته و از یک سیستم دسکتاپ استفاده کنید.از سوی دیگر، این روزها حتی وسایل خانگی و تلویزیون‌های هوشمند نیز به اینترنت متصل می شوند.

بنابراین گروه زیادی از کاربران به‌دنبال راه‌حل‌هایی هستند تا امکان ایجاد یک شبکه بی‌سیم را بدون درگیر شدن با ابزارها یا تنظیمات پیچیده به‌دست آورند. روتر قابل حمل TL-WR702N طراحی شده تا این نیاز را به ساده‌ترین شکل ممکن برطرف نماید. با این‌حال، جمله مذکور به این معنی نیست که شما با یک ابزار ضعیف مواجه هستید. در واقع حالت‌های عملیاتی مختلفی که این ابزار از آن‌ها پشتیبانی می‌کند به شما امکان می‌دهند تا نیازهای خود را در شرایط مختلف برطرف کنید.

TL-WR702N این روتر ابزاری با ابعاد 18×57×57 میلی‌متر است که به شما اجازه می‌دهد آن را همه‌جا همراه خود داشته باشید. این روتر از استانداردهای شبکه‌سازی بی‌سیم IEEE 802.11 b/g/n پشتیبانی می‌کند و سرعت انتقال اطلاعات آن در شبکه بی‌سیم به 150 مگابیت در ثانیه می‌رسد. ابزار مذکور همچنین به یک درگاه اترنت سریع (100/10) و یک درگاه Micro-USB برای تامین برق مورد نیاز خود مجهز شده است.

روتر مورد بحث ما از پنج حالت عملیاتی اکسس‌پوینت، روتر، کلاینت، Repeater و Bridge پشتیبانی می‌کند. حالت اکسس‌پوینت هنگامی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که شما یک اتصال اینترنت کابلی (مثلا در یک هتل یا یک شبکه کابلی) در اختیار دارید و می‌خواهید آن را برای استفاده روی ابزارهای موبایل به یک دسترسی بی‌سیم تبدیل کنید.

در حالت روتر، شما این ابزار را با استفاده از درگاه اترنت به مودم ADSL خود متصل کرده و سپس اتصال اینترنت موجود را بین ابزارهای مختلف به‌اشتراک می‌گذارید.

در وضعیت کلاینت، این ابزار به‌سادگی به یک آداپتور بی‌سیم USB تبدیل می‌شود و به شما امکان می‌دهد کامپیوتر دسکتاپ یا تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی که به یک درگاه اترنت مجهز هستند را به یک شبکه بی‌سیم متصل کرده و از سرویس‌های مختلف آن روی دستگاه‌های مذکور بهره‌گیری نمایید.

در وضعیت Repeater، این ابزار به‌شما امکان می‌دهد که خیلی ساده برد شبکه بی‌سیم خود را گسترش دهید. به این ترتیب حتی در مواقعی که مثلا در محیط کارتان از یک روتر بی‌سیم ایستگاهی قدرتمند برای پیاده‌سازی شبکه بی‌سیم خود استفاده می‌کنید، می‌توانید برای تقویت قدرت سیگنال در نقاط کور دفتر خود از این ابزار بهره‌گیری نمایید، بدون آن‌که نام شبکه یا کلمه عبور آن تغییر کند.

آخرین حالت یعنی Bridge یکی از جذاب‌ترین کاربردهای TL-WR702N را در اختیار شما قرار می‌دهد. برخلاف وضعیت قبلی، در این حالت شما می‌توانید سیگنال یک شبکه بی‌سیم موجود را دریافت کرده و آن را با نام شبکه و کلمه عبور متفاوتی در اختیار بعضی از ابزارها قرار دهید. یکی از ساده‌ترین سناریوها برای بهره‌گیری از قابلیت مذکور، زمانی است که در محیط کار خود یک شبکه بی‌سیم دارید که دسترسی به اینترنت و منابع اشتراکی شبکه را در اختیار کارکنان قرار می‌دهد. این ابزار به شما اجازه می‌دهد یک شبکه ثانویه را روی همین شبکه ایجاد کنید که به مهمانان یا مراجعه‌کنندگان اجازه می‌دهد به اینترنت دسترسی داشته باشند، اما نام و کلمه عبور شبکه اصلی شما را برای آن‌ها آشکار نمی‌کند.

همان‌طور که می‌بینید TL-WR702N به‌رغم ظاهر کوچک و ساده خود قابلیت‌های گسترده‌ای را فراهم می‌کند. این ابزار با سه سال ضمانت پارس ارتباط عرضه می‌شود.

سایت منبع : دیجیتال