روتر Cyberoam NetGenie NG11EH
امروزه اتصال باند پهن اینترنت حتی در جامعه ما نیز به یک فرآیند عمومی و فراگیر تبدیل شده است که عدم حضور آن در هر خانه‌ای می‌تواند جای تعجب داشته باشد. در واقع با توجه به این واقعیت که بسیاری از سازمان‌های دولتی و غیردولتی تلاش می‌کنند شما را به استفاده از اینترنت برای انجام امور اداری، خرید، نقل و انتقالات مالی و... ترغیب کنند، حتی آن دسته از خانواده‌هایی که تاکنون این موضوع را جدی نمی‌گرفتند نیز به سمت استفاده از امکانات اینترنت گرایش پیدا کردند.

 از سوی دیگر، انفجار اطلاعات، حملات اینترنتی، خطرات ارتباطات آنلاین، جعل هویت و بسیاری ریسک‌های امنیتی دیگر از جمله چالش‌هایی هستند که حتی متخصصین حوزه IT را نیز به وحشت می‌اندازند. واقعیت این است که جدا از افراط و تفریط‌هایی که همیشه در کشورمان راجع به اینترنت شاهد بوده‌ایم، خطرات اینترنت برای کودکان و نوجوانان (و البته حتی بزرگ‌سالان) یک واقعیت مسلم و غیرقابل انکار است. اما این واقعیت باعث نمی‌شود که از به‌کارگیری این کانال ارزشمند اطلاعاتی فرار کنیم، بلکه باید راه‌هایی را برای استفاده امن از آن بیابیم.

بدون تردید بهترین روش برای مقابله با ریسک‌های آنلاین، شناخته هر چه بهتر اینترنت و مفاهیم زیربنایی آن است که امکان ایجاد چنین ریسک‌هایی یا مقابله با آن‌ها را فراهم می‌کنند. از سوی دیگر، به هیچ‌وجه نمی‌توان انکار کرد که استفاده کودکان از فضای آنلاین باید با همراهی و مراقبت والدین صورت گیرد. به این ترتیب شما به فرزندان خود فرصت می‌دهید تا به تدریج این دنیای غیرقابل تصور را شناخته و برای استفاده مناسب و امن از آن آماده شوند.

با این‌حال شما همیشه در کنار فرزندان خود نیستید و نگرانی درباره این موضوع می‌تواند به یک موضوع آزاردهنده تبدیل شود. ابزاری که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم گذشته از قابلیت‌های شبکه‌سازی استاندارد خود به‌طور مشخص طراحی شده تا این نگرانی شما را برطرف کند.

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم، روتر خانگی NetGenie NH11EH از نظر سخت‌افزاری یک روتر بی‌سیم استاندارد به‌شمار می‌آید. این ابزار از استانداردهای IEEE 802.11 n/b/g پشتیبانی می‌کند و از دو آنتن 2 dBi بهره می‌گیرد تا پوشش نسبتا مناسبی را برای شبکه خانگی شما فراهم سازد. همچنین برای حفاظت از اطلاعات شما در لینک‌های بی‌سیم، این روتر از مکانیز‌های WPA/WPA PSK و WEP پشتیبانی می‌کند و در عین حال امکان مخفی کردن SSID را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

برای فراهم کردن امکان پیاده‌سازی یک شبکه خانگی کامل، این روتر همچنین 4 درگاه اترنت سریع (100/10) را در اختیار شما قرار می‌دهد. یک درگاه WAN نیز امکان اتصال روتر به یک مودم ADSL یا یک منبع دیگر برای دسترسی به اینترنت را تامین می‌کند. شما همچنین یک درگاه USB را در اختیار دارید که امکان به‌اشتراک گذاشتن یک اتصال اینترنت 3G را برایتان فراهم می‌کند.

شاید تا اینجا نکته خاصی در مشخصات روتر مورد بحث ما دیده نشود و واقعیت این است که عملکرد آن نیز در مقایسه با سایر محصولات مشابه موجود در بازار چندان چشمگیر نیست. اما چیزی که باعث می‌شود این ابزار متمایز باشد، یک اینترفیس ساده و روان است که به‌شما اجازه می‌دهد دسترسی اینترنت را در پنج سطح مختلف تنظیم کرده و با استفاده از کلمه عبور آن‌ها را اعمال نمایید.

این قابلیت همچنین ساختار گزارش‌دهی کاملی را در مورد سایت‌های وب بازدید شده، برنامه‌های مورد استفاده و تلاش برای دسترسی به سایت‌ها و برنامه‌های مسدود شده را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما همچنین گزارش‌های امنیتی کاملی درباره حملات ویروسی و تلاش‌های انجام شده برای نفوذ به سیستم‌تان را دریافت خواهید کرد.

این روتر همچنین یک فایروال و آنتی‌ویروس داخلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که باز هم به محافظت از خودتان در برابر حملات و ریسک‌های اینترنتی کمک خواهند کرد. بدون تردید این ابزار بهترین روتر بی‌سیم موجود در بازار نیست، اما یکی از مفیدترین نمونه‌های موجود برای خانواده‌ها به‌شمار می‌آید

سایت منبع : دیجیتال