بررسی ماوس مایکروسافت Microsoft ARC Mouse

کسی نیست که نام مایکروسافت را نشنیده باشد یا از محصولات این شرکت استفاده نکرده باشد . محصولاتی که از لحاظ کیفیت و کمیت نسبت به بقیه برندها یک سرو گردن بالاتر می باشد و این بالاتر بودن نه به خاطر برند بلکه به خاطر محصولاتی می باشد که روانه بازار شده است . شاید فکر کنید میخواهم در مورد نرم افزارهای تولیدی این شرکت صحبت کنم ؟ تا به حال از لوازم جانبی مایکروسافت استفاده کرده اید ؟ یکی از این محصولات ماوس آرک مایکروسافت می باشد . محصولی متفاوت از نظر طراحی نسبت به مدل های دیگر .
آرک‌تاچ مایکروسافت بسیار زیبا و دوست‌داشتنی است، به گونه‌ای که می‌توان آن را فراتر از یک ماوس معمولی رایانه به حساب آورد. مایکروسافت در تولید این ابزار نشانه‌روی کوشیده است تا از آزادی عمل فناوری بی‌سیم نهایت بهره را ببرد. به کمک موشواره بی‌سیم آرک‌تاچ مایکروسافت می توانید بر روی هر سطحی که دم دست‌تان باشد کار کنید و دیگر فرقی نمی‌کند که زیردستتان میز چوبی است یا حتی فرش ایرانی! چرا که به دلیل استفاده از فناوری بلوترک (BlueTrack) رهگیری حرکتی بسیار ساده و سهلی دارد.فناوری بلوترک (BlueTrack): در ساخت موشواره بی‌سیم آرک‌تاچ مایکروسافت از فناوری دقیقی به نام بلوترک استفاده شده است به گونه‌ای که این سامانه قادر است کارایی و دقت بالای کار را تضمین نموده و کاربران حرفه‌ای را در نیل به اهداف عملیاتی یاری رساند. این فناوری ترکیبی هوشمندانه از دقت بالای لیزر و زیرساخت‌های اپتیکی است.
یکی از ویژگیهای آرک کلید ویژه‌ای برای روشن / خاموش این موشواره است. این کلید ویژه ایده‌ی بسیار خوبی برای ذخیره (صرفه‌جویی) بیشتر انرژی و افزایش طول مدت بهره از باتری‌های دستگاه خواهد بود.
آرک‌تاچ مایکروسافت دارای گیرنده‌ی بسیار کوچک بی‌سیم است که یکی از پورت‌های USB پشت کیس رایانه شما را اشغال می‌کند اما آنقدر کوچک است که اصلا به چشم نمی‌آید. چنین گیرنده‌ای برای کاربران لپ‌تاپ و نت‌بوک‌ها مناسب است که مایل نیستند قطعه‌ی عجیب غریبی را به دستگاه خود وصل کنند!
از دیگر ویژگیهایی که می توان به آن اشاره کرد :
اتصال بی‌سیم ۲٫۴ گیگا هرتز: نوع اتصالات بی‌سیم موشواره بی‌سیم آرک‌تاچ مایکروسافت از نوع ۲٫۴ گیگا هرتز است که بسیار پایدار بوده و کاربر می‌تواند بدون هیچ مشکلی از ابزار خود در فاصله ۱۰ متری استفاده کرده و مانند یک موس سیم‌دار از آن کار بکشد!
استفاده بر روی انواع سطوح: موشواره بی‌سیم آرک‌تاچ مایکروسافت به نحوی طراحی شده است که می‌توان از آن بر روی انواع سطوح استفاده کرد و دیگر نیازی نیست تا از پدهای مخصوص در زیر دست‌تان استفاده کنید. این موس می‌تواند بر روی میزهای چوبی، پارچه، فرض و… به خوبی کار کند.

مصرف کم و طول عمر بالای باتری: ساخت موشواره بی‌سیم آرک‌تاچ مایکروسافت به گونه‌ای است که مصرف انرژی بسیار پایینی دارد و به طور متوسط می‌توان برای مدت زمانی بیش از ۶ ماه از باتری‌های دستگاه استفاده کرد

مشخصات فنی :
»»»»    بی سیم با فرکانس 2.4GHz و برد 9 متر .
»»»»    دارای تکنولوژی BlueTrack ( قدرت Optical و دقت Laser ) جهت استفاده بر روی تمام سطوح ناهموار . ( شیشه ، فرش ، موکت ، سنگ ... )
»»»»   قابلیت قرار دادن ریسیور زیر ماوس جهت سهولت در جابجائی ( Receiver Nano ) .
»»»»    طراحی قابل انعطاف .
»»»»    دارای کلید روشن و خاموش .
»»»»   میانگین عمر باطری 6 ماه .
»»»»    طراحی شده برای استفاده هر دو دست