گذشته از سودی که این گروه از سرویسها برای اپراتورهای موبایل در سراسر دنیا به همراه دارند، یک واقعیت را نمیتوان نادیده گرفت: سرویسهای دیتای موبایل به شما امکان میدهند در هر نقطهای که تلفن همراهتان کار میکند، امکان دسترسی به اینترنت را داشته باشید.

این قابلیت تا حدی اهمیت دارد که از مدتها پیش آداپتورهای USB با قابلیت پذیرش کارتهای SIM روانه بازار شدهاند تا به شما امکان دهند از سرویسهای دیتای موبایل روی ابزارهایی مانند یک لپتاپ که امکان پذیرش کارتهای مذکور را ندارند استفاده کنید.

حال تصور کنید که بتوانید همین ارتباط را در بین چند ابزار مختلف بهاشتراک بگذارید. این همان کاری است که ابزار مورد بحث ما در این مقاله یعنی TP-Link TL-MR3020 برای انجام آن طراحی شده است. بهطور دقیقتر شما میتوانید یک مودم 3G/3.7G را به درگاه USB این روتر متصل کرده و سپس سرویس دیتای خود را مابین چند دستگاه بهاشتراک بگذارید. TP-Link مدعی است که سازگاری این ابزار با بیش از 120 مودم آزمایش کرده است، بنابراین بهنظر نمیرسد در استفاده از مودمهای مختلف با مشکلی مواجه شوید.

شما با استفاده از یک سوییچ کوچک میتوانید این ابزار را برای کار در یکی از حالتهای روتر WISP، 3G یا اکسسپوینت تنظیم کنید. این روتر از استانداردهای شبکهسازی بیسیم 802.11 b/g/n با حداکثر سرعت 150 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی میکند و در عین حال امنیت اطلاعات شما را نیز با مکانیزمهای رمزنگاری WPA، WEP و WPA2 حفظ خواهد کرد. این ابزار همچنین تغذیه مورد نیاز خود را از یک درگاه Micro-USB دریافت میکند.

با بهرهگیری از استراتژی پشتیبان 3G/WAN Failover، شما میتوانید این ابزار را طوری تنظیم کنید که در صورت قطع شدن هر یک از ارتباطهای مذکور بهطور خودکار به دیگری سوییچ کرده و اتصال یکپارچه به اینترنت را در اختیار شما قرار دهد.

این محصول با ضمانت سه ساله پارس ارتباط عرضه میشود.

سایت منبع