بررسی ماوس گیمینگ Microsoft SideWinder Gaming Mouse X3 

امروزه بدلیل زیاد شدن بازیهای رایانه ای و پر طرفدار بودن این موضوع ، کاربران سعی می کنند از لوازم جانبی استفاده کنند که مخصوص اینکار می باشد . به عنوان مثال خرید گیم پدهای حرفه ای یا کیبورهای مخصوص گیم یا هدست و .... . ماوس نیز نقش مهمی در بازیهای رایانه ای ایفا می کند و شاید بتوان گفت مهمترین لوازم بازی رایانه ای به حساب می آید . یک ماوس بازی باید چه ویژگیهایی داشته باشد ؟  چه رزولیشنی برای بازیهای رایانه ای کافی می باشد ؟ خوب پاسخ به 2 سوال مطرح شده زیاد مشکل نمی باشد و کاربرانی که از بازیهای کامپیوتری استفاده می کنند به راحتی می دانند که برای بازی کردن نیاز به چه مشخصات فنی دارند . 

ماوسی که در ادامه قصد دارم مشخصات فنی آن را مورد بررسی قرار بدهم ، پاسخی است به 2 سوال مطرح شده .  

 ماوس بازی مایکروسافت مدل Microsoft SideWinder Gaming Mouse X3 یکی از ماوس های حرفه ای مخصوص بازی می باشد . 

Mouse سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها دارای سه دکمه برای سوئیچ بین کیفیت‌های ۴۰۰، ۸۰۰ و ۲۰۰۰ dpi است. سرعت پردازش تصاویر در این ابزار چیزی در حدود ۷۰۸۰ فریم در ثانیه است و نهایت شتاب آن ۲۰ جی است؛ در حالی که سرعت بیشینه‌ی این موشواره ۴۵ اینچ بر ثانیه می‌باشد.

دکمه‌های موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها بسیار بادوام است و می‌تواند تا ۹ میلیون کلیک کاربر را تحمل نماید؛ این بدان معنی است که می‌توانید سالها از این موشواره استفاده کرده و تجربیات بسیار ارزنده‌ای را در بازی‌های ویدئویی کسب کنید؛ و باز هم از همین یار قدیمی بهره ببرید

کاربر می‌تواند موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها را با انواع بازی‌های ویدئویی سازگار نماید و از نرم‌افزار ویژه‌ای که همراه با آن ارائه می‌شود به خوبی استفاده نماید

مهندسان مایکروسافت در طراحی موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها از اصول ارگونومی استفاده کرده‌اند؛ به همین خاطر است که این ابزار نشانه‌روی دارای بدنه‌ای راحت و کارایی بسیار عالی در حین بازی است. از این گذشته دکمه‌ها و توپی (اسکرول) آن به خوبی شما را در دنیای بازی به پیش می‌برد.

از این گذشته موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها نخستین موشواره‌ای است که مجهز به صفحه نمایش LCD است. به کمک این نمایشگر کوچک، کاربر قادر است از تنظیمات ویژه‌ی این موشواره مطلع شده و سریعاً اقدام لازم برای اعمال تغییرات را صورت دهد.

همچنین موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها دارای دکمه‌ی ویژه‌ی «اجرای سریع» است که با آن می‌توانید قابلیت‌های بازی در ویندوز ویستا یا ۷ را تنها با فشردن یک دکمه فعال نمایید. اگر هم هنوز از سیستم عامل ویندوز XP استفاده می‌کنید، این دکمه می‌تواند با برنامه‌ی IntelliPoint هماهنگ شود.

موشواره سایدویندر مایکروسافت مخصوص گیمرها دارای پنج دکمه قابل برنامه‌ریزی سریع است که به کمک آنها می‌توانید تجربه‌ی بهتری در کار و انجام بازی‌های ویدئویی را داشته باشید. از این گذشته نرم‌افزار ویژه‌ی مخصوص گیمرها که همراه بسته این محصول ارائه شده است نهایت سهولت و سادگی را برای این دسته از کاربران فراهم می‌کند.

قیمت این ماوس در حدود 120 هزار تومان می باشد که در مقابل لوازم بازی ریزر قیمتی مناسبی جهت خرید بوده و کاربر می تواند به راحتی از آن استفاده کند . 

مشخصات فنی : 

 • »»»»    از بازیهای سریع و هیجانی (Action) با تکنولوژی Laser Tracking لذت ببرید.
 • »»»»    دقت بالا برای هدف گیری
 • »»»»    طراحی شده برای استفاده هر دودست
 • »»»»    هندلینگ بالا و قابلیت بازی با حرکات نرم و یکنواخت
 • »»»»    قابلیت تنظیم دقت ماوس در 3 حالت 2000,800,400 DPI
 • »»»»    دسترسی آسان به بازی ها و کارهای کامیپوتری روزانه
 • »»»»    با فشار دادن یک کلید محیط اطراف خود را مشاهده کنید.
 • »»»»    وضوح تصویر 2000 DPI ، پردازش تصویر 7080 فریم در ثانیه
 • »»»»    سرعت +45 اینج در هر ثانیه ، USB Reporting با بیشترین سرعت 500Hz 
 • »»»»    اسکرول پهن و فلزی جهت شبیه سازی یک ضامن جنگی برای بازی های Action
 • 5 کلید قابل برنامه ریزی به دلخواه شما، به طوریکه در بازی های مختلف دارای عملکرد های گوناگون برای انجام هر چه بهتر و سریع تر بازی باشد.