بررسی هارد اکسترنال ضد ضربه Silicon Power Rugged Armor A80
سیلیکون پاور نام برندی است که در تولید هارد اکسترنال و فلش مموری صاحب نام و دارای محصولات با کیفیتی می باشد که جزو 10 برند برتر می توان از آن نام برد .
یکی از محصولات با کیفیت سیلیکون پاور Silicon Power Rugged Armor A80 می باشد . قیمت این هارد دیسک در بازار در حدود 200 هزار تومان می باشد . شاید بخواهید بدانید آرمور یعنی چه و چرا نام این هارد دیسک آرمور می باشد .
آرمور (یا Armor به معنای زره و ضد گلوله) نام یک از دسته از هارد دیسک های تولیدی شرکت سیلیکون پاور می باشد. این سری (Armor A80) مقاوم در برابر آب، سقوط، گرد و خاک، فشار و لرزش می باشد که این خاصیات در آزمایش های مختلف این شرکت به اثبات رسیده است و نام انتخاب شده برای آن نیز به همین دلیل می باشد.
سری آرمور A80 تا کنون (سال 2013) با ظرفیت های 320، 500، 640 و 750 گیگابایتی و 1 ترابایتی تولید شده اند. این درایو مجهز به رابط پرسرعت USB 3.0 می باشد و ضمن پشتیبانی از رابط های قدیمی تر، انرژی مورد نیاز خود را نیز از همین رابط تامین می کند و همزمان به تبادل اطلاعات و دریافت انرژی می پردازد. این هارد دیسک برای کسانی که عادت دارند در حال حرکت (مانند اتومبیل) از درایو ذخیره سازی استفاده کنند و یا کسانی که اطلاعات مهم خود را همیشه همراه داشته و نگران از بین رفتن اطلاعات بر اثر آسیب و خطرات ناخواسته می باشند توصیه می شود.

آب، خاک، فشار و لرزش
این هارد دیسک با قرار گرفتن تحت آزمایشی موسوم به IEC529 IPX7 در آزمایشگاه های سیلیکون پاور، توانسته به مدت 30 دقیقه در عمق 1 متری آب دوام بیاورد. این درایو همچنین در برابر نفوذ گرد و خاک، لرزش (مانند استفاده از هارد دیسک در اتومبیل در حال حرکت) و همچنین در برابر فشار مقاوم می باشد. بنابراین شما می توانید به راحتی و بدون نگرانیِ از دست رفتن اطلاعات آن را همراه خود حمل کنید. نیازی نیست نگران بارش باران و یا لیز خوردن هارد دیسک از دستتان باشید.

 ضد ضربه
هارد دیسک سری آرمور A80 توانسته با رعایت استانداردهای زیر در رابطه با تست سقوط در حمل و نقل، تحت آزمایش US MIL-STD-810F، گواهی سلامت را کسب کند:
    - سقوط مستقیم بر روی سطح بتنی و حتی سخت تر.
    - آزمایش سقوط در ارتفاع 122 سانتی متر صورت گرفته است.
    - پس از سقوط هارد دیسک، 26 نقطه ممکن است با سطح تماس پیدا کند (8 گوشه، 12 نقطه تلاقی سطوح و 6 سطح وسیعتر) که تمام این نقاط مورد آزمایش قرار گرفته اند.

رابط پرسرعت USB 3.0
هارد دیسک اکسترنال سری آرمور مجهز به رابط پرسرعت USB 3.0 می باشد. این رابط با قابلیت انتقال اطلاعات تا سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه، تا 10 برابر از رابطه قبلی، یعنی USB 2.0، سریعتی عمل می کند. به صورتی که یک دیسک بلوری 25 گیگابایتی در زمانی برابر با 70 ثانیه از درایو به این دیسک انتقال می یابد. این دستگاه همچنین از رابط های قدیمی تر USB پشتیبانی می کند.
بدون نیاز به آداپتور

قابلیت پرتابل بودن به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به حمل آداپتوری اضافه و تنها از طریق رابط USB انرژی مورد نیاز Armor A80 را تامین کنید.

نرم افزار SP Widget Silicon Power
به همراه هارد دیسک های سیلیکون پاور نرم افزاری کاربردی عرضه می شود که امکانات آن بطور خلاصه مطابق روبرو است. (این نرم افزار در صورت موجود نبودن در پکیج هارد دیسک، از سایت سیلیکون پاور قابل دانلود است):
    همگام سازی و پشتیبان گیری از اسناد و پوشه ها
    همگام سازی و تهیه پشتیبان از صندوق پست الکترونیکی
    رمز گذاری بر روی فایل ها
    ایجاد قفل برای ورود به کامپیوتر شخصی
    به همراه Norton Internet Security (نسخه 60 روزه)

مقالات مرتبط :

 

قیمت هارد اکسترنال (کلیک کنید)