بررسی وب کم لاجیتک Logitech C270
وب کم های تولیدی شرکت لاجیتک دارای مشخصات و ویژگیهای فنی خوبی می باشد که ممکن است دوست داشته باشید کمی در مورد مدل های مختلف آن اطلاعات داشته باشید تا هنگام خرید بدانید که چه وب کمی خریداری کنید . 
وب کم C270 لاجیتک دارای رابط ارتباطی USB 2.0 و مجهز به میکروفون داخلی با قبلیت حذف نویز و مناسب برای گفتگوی صوتی و تصویری می باشد . فناوری Fluid Crystal برای ایجاد تصاویر شفاف، با کیفیت بالا و رنگ واقعی در C270 مورد استفاده قرار گرفته است .  یکی دیگر از ویژگیهای C270 لنز HD با قابلیت ضبط تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا (رزلوشن 1280x720) و مکالمه تصویری با کیفیت اچ دی می باشد .

شاید بخواهید بدانید تکنولوژی Fluid Crystal که در بالا به صورت مختصر به آن اشاره کرده ام چیست ؟
تکنولوژی Fluid Crystal یکی از نقاط قوت این وب کم می باشد. با کمک این فناوری، تصاویر روانتر، عکس ها شفاف تر، رنگ ها واقعی و صدا با کیفیت مناسب انتقال می یابد. فناوری Fluid Crystal بکار رفته در وب کم های لاجیتک، با الگوریتم پیشرفته و اختصاصی به تنظیمِ نرخ فریم، رنگ و شفافیت می پردازد. بنابراین عکس ها و تصاویری با کیفیت قابل قبول ایجاد خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده، این تکنولوژی کیفیت تصویر در مکان های کم نور را تقویت می کند و همچنین اگر منبع نوری (مانند یک پنجره) پشت کاربر باشد، با ترفند های خاص نور را کاهش داده تا اختلالی در تصویر بوجود نیاید

این وب کم مجهز به یک میکروفون داخلی است که می تواند ابزار مناسبی جهت ضبط و همچنین ارسال صدا باشد. این میکروفون قابلیت حذف نویز و صداهای مزاحم را داراست و ارائه دهنده صدایی با کیفت مطلوب است. وجود میکروفون در کنار وب کم در نرم افزار های گفتگوی آنلاین بسیار کارآمد است

بد نیست بدانید که اکثر وب کم ها ارائه دهنده تصاویر ویدئویی با کیفیت معمولی و رزلوشن 640x480 را دارا هستند، اما این وب کم اچ دی برای کسانی است که به کیفیتی بیش از معمول احتیاج دارند. C270 لاجیتک وب کمی مجهز به لنز اچ دی و با قابلیت تهیه و ضبط تصاویر HD و همچنین ایجاد تماس های تصویری با این کیفیت (رزلوشن 1280x720 پیکسل) می باشد. این دوربین مجهز به فناوری Fluid Crystal لاجیتک است و بکمک الگوریتم های پیشرفته و پیچیده، تصاویری با کیفیت و واقعی ایجاد می کند، تصاویری شفاف حتی در محیطی تاریک تر یا با نوری بیش از میزان معمول.
 C270 با کمک نرم افزارهای طراحی شده بوسیله این شرکت، می تواند عکس هایی با وضوح 3 مگاپیکسل نیز تهیه کند. در این وب کم یک میکروفون با قابلیت حذف نویز تعبیه شده که برای مکالمه های تصویری و نرم افزارهای چت آنلاین می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید بواسطه گیره ای استاندارد، وب کم را بر روی لبه انواع مانیتور های CRT و یا LCD نصب کنید، زاویه عمودی آن را تغییر دهید و یا آن را بصورت مستقل و بکمک پایه بر روی سطح قرار دهید. این وب کم از رابط USB برای اتصال با رایانه استفاده می کند و بکمک نرم افزارهای طراحی شده بوسیله لاجیتک امکانات کاملی در اختیار کاربر قرار می دهد. امکاناتی نظیر: کنترل زاویه دید، زوم، تهیه عکس و ضبط ویدئو، زوم خودکار بر روی چهره و دنبال کردن آن و همچنین تشخیص حرکت .

از ویژگیهای وب کم لاجیتک مدل سی 270 - Logitech Webcam C270 می توان به موارد زیر اشاره کرد :
»»»»   فیلمبرداری بصورت HD 720P و با ابعاد 1280x720 بصورت واید
»»»»   مکالمه تصویری بصورت HD با ابعاد 1280x720 و با سرعت 30 فریم بر ثانیه
»»»»   دارای دوربین 3 مگاپیکسل
»»»»   دارای میکروفن داخلی
»»»»   قابلیت تشخیص هوشمندانه نور در شرایط نوری کم
»»»»   قابل نصب بر روی نوت بوک ، LCD و CRT
»»»»   اتصال با پورت USb