راهنمای خرید دی وی دی رایتر ترنسند Transcend USB 2.0 External DVD Burner TS8XDVDRW-K
با یکی دیگر از مقالات تخصصی بخش فروشگاه آسارایان در خدمت شما هستم . در مقاله قبلی مدل 208 سامسونگ که یک دی وی دی رایتر اکسترنال با کیفیت می باشد را مورد بررسی قرار داده ام. در این بخش میخواهم دی وی دی رایتر ترنسند مدل TS8XDVDRW-K را کمی بررسی کرده و ویژگیهای فنی آن را برای شما شرح بدهم .  دستگاه دی وی دی رایتر (DVD-Writer) که اختصارا DVD-RW یا DVDRW نیز نوشته میشوند یکی از کاملترین اعضای خانواده اپتیکال درایوها هستند. این دستگاه ها عموما دارای قابلیت خواندن و نوشتن دیسک های DVD-RAM، DVD+R ، CD-R، DVD-R هستند. یکی از شرکت هایی که در زمینه ارائه دستگاههای اپتیکال درایو سابقه درخشانی دارد شرکت Transcend می باشد که هم در زمینه تولید این محصولات چه Internal (داخلی) و چه External (خارجی) سابقه درخشانی دارد.
یکی از این محصولات دی وی دی رایتر TS8XDVDRW-K شرکت Transcend می باشد که به صورت External (خارجی) می باشد. این اپتیکال درایو دارای شکل ظاهری بسیار زیبا و شیکی می باشد که با بهره گیری از رابط USB 2.0 به راحتی به انواع لپتاپ ها ، کامپیوتر های شخصی ، وسایل جانبی و ... اتصال پیدا کند. سرعت نوشتن (رایت) بر روی DVD هم در حدود 8x و برای CD 24x می باشد
TSXDVDRW-K با پشتیبانی از تمام سیستم عامل های می تواند یک ویژگی برای این درایو نوری به حساب بیاید . دی وی دی رایتر ذکر شده بصورت پرتابل و بدون نیاز به درایور با انواع سیستم عامل خانواده مایکروسافت همخوانی دارد. سیستم عامل های پشتیبانی کننده از TRANSCEND TS8XDVDRW-K عبارتند از نسخه های 32 و 64 بیتی: Windows 7، Windows XP و Windows Vista

از دیگر مشخصاتی که می توان به آن اشاره کرد ،  درایو نوری اکسترنال ترنسند مدل TX8DVDRW-K انواع فرمت های CD و DVD را پشتیبانی می کند. فرمت های قابل قبول عبارتند از: DVD±R، DVD±RW، DVD±R DL، DVD-RAM، CD-RW و CD±R.

این دستگاه بصورت پرتابل (Plug and Play) عمل می کند. یعنی بعد از اتصالِ کابل، لپتاپ بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به نصبِ درایور و یا نرم افزار خاصی آن را شناسایی کرده و می توان از آن استفاده کرد.
دی وی دی رایتر اکسترنال ترنسند TX8DVDRW-K انرژی مورد نیاز خود را از USB تامین می کند و بدون نیاز به کابل برق اضافه از کابل USB به منظور تامین انرژی مورد نیاز و ارسال و دریافت اطلاعات بطور همزمان استفاده می کند .
رایتر اکسترنال ترنسند بصورتی باریک و سبک وزن ساخته شده است. جنس بدنه این درایو از پلاستیکی خاص است که مانع لغزش و سر خوردن آن در دست می شود که باعث افزایش ایمنی آن می شود . 


مزایای خرید دی وی دی رایتر اکسترنال ترنسند مدل TS8XDVDRW-K چیست؟
    اتصال راحت به کامپیوتر های شخصی (PC) و لپتاپ به وسیله پورت USB 2.0
    سرعت رایت 8X بر روی DVD
    قابلیت خواندن و نوشتن بر روی دیسک های دو لایه
    زیبا و باریک، طراحی مدرن با لبه گرد شده
    متناسب با انواع سیستم عامل: Win 7, Win VISTA, Win XP SP2 or SP3
    سطح لاستیکی ضد لغزش

قیمت دی وی دی رایتر اکسترنال (کلیک کنید)