راهنمای خرید بلوری لپ تاپ مدل Pioneer SATA BDR-TD03RS
همانطور که میدانید لوح هاش فشرده بلوری امکان رایت اطلاعات را تا ظرفیت 50 گیگابایت پشتیبانی می کنند. اپتیکال های معمولی به صورت پیش فرض چنین امکانی را در اختیار کاربر قرار نمی دهند تا بتواند یک لوح فشرده بلوری را خواند و اطلاعات را بر روی آن رایت کنند . کاربران برای استفاده حتما باید از اپتیکال های بلوری استفاده کنند . با معرفی دیسک های بلوری با ظرفیت های بسیار بالاتر از دیسک های نوری معمول و حتی تا 30 برابر دیسک های DVD، کاربران نیاز به درایوهای نوری پیشرفته تر برای خواندن و همچنین ذخیره اطلاعات خود بر روی این نوع دیسک ها دارند.
درایو بلوری BDR-TD03RS تولید شرکت پایونر می باشد که قابلیت خواندن و رایت کردن دیسک های بلوری را دارا می باشد. BDR-TD03RS می تواند دیسک های بلوری 2 لایه تا ظرفیت 50 گیگابایت را پشتیبانی کند و حتی با دیسک های دولایه باقابلیت رایت مجدد نیز سازگاری دارد. لازم به ذکر است که این درایو از دیسک های قدیمی (CD و DVD) نیز جهت رایت و خواندن اطلاعات پشتیبانی می کند . این گونه دیسک ها از نظر ظاهر مانند CD و DVD هستند و از نظر گنجایش به دو نمونه 25 گیگابایتی (یک لایه) و 50 گیگابایتی (دو لایه) تقسیم می شوند. خواندن اطلاعات از دیسک های بلوری بوسیله اشعه آبی (فرا بنفش) با طول موج 405 نانومتر صورت می گیرد. اطلاعات بر روی این دیسک ها با حجم زیاد و بصورت فشرده ذخیره می شود و همین امر موجب آسیب پذیری بیشتر آن در مقابل خراش می شود. البته تکنولوژی های جدید توانسته از این آسیب پذیری به مقدار زیادی بکاهد. دیسک های بلوری در حال حاضر تنها دیسک های نوری هستند که قابلیت ذخیره تصاویر سه بعدی بر روی آن وجود دارد .
پورت ارتباطی Pioneer SATA BDR-TD03RS ساتا می باشد . این رابط امکان انتقال اطلاعات تا 1.5 گیگا بیت در هر ثانیه را فراهم می آورد و از مزایای آن نسبت به رابط قدیمی تر (IDE) می توان به سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات وحجم کمتر کابل رابط اشاره کرد .
قیمت این محصول در بازار در حدود 260 هزار تومان می باشد .
 مزایای خرید بلوری رایتر BDR-TD03RS پایونر چیست؟
    رابط ارتباطی SATA برای اتصال به لپتاپ
    پشتیبانی از انواع دیسک های نوری و سازگار با انواع سیستم عامل
    حافظه کش 4 مگابایت
    سرعت رایت 6X برای دیسک بلوری، 8X برای DVD و 16X برای CD
    پشتیبانی از دیسک های دولایه و با قابلیت رایت مجدد

مقالات مرتبط :

قیمت دی وی دی رایتر اکسترنال (کلیک کنید)