راهنمای خرید بلوری رایتر اکسترنال Maxell MBR-6U.BK 

امروزه کاربران سعی می کنند با بروز نگاه داشتن خود هم از لحاظ نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری خود را با تکنولوژیها روز دنیا هم قدم نگاه دارند که این امر کمی مشکل ولی شدنی می باشد. تا چند سال پیش اگر به کاربران کامپیوتر در مورد تولید بلوری رایتر توضیحاتی می دادید شاید باور اینکه بتوانند بر روی یک لوح فشرده 25 تا  100 گیگابایت اطلاعات را ذخیره کنند کمی باور این موضوع سخت بود . ولی امروزه مشاهده می کنید که در بازار محصولاتی وجود دارد که این امکان را در اختیار کاربر قرار میدهد تا به راحتی بتواند 100 گیگابایت اطلاعات شخصی را بر روی یک لوح فشرده ذخیره کند .

مکسل محصولی را روانه بازار کرده است با نام Maxell USB 2.0 External Blu-ray Burner MBR-6U.BK که یک بلوری رایتر اکسترنال می باشد . درایو نوری اکسترنال MBR-6U.BK مکسل با طراحی باریک (Slim) و وزن 481 گرم، قابلیت پشتیبانی از دیسک های بلوری BDXL (چند لایه و تا ظرفیت 100گیگا بایت) و همچنین دیسک های قدیمی تر CD و DVD را دارا می باشد. این درایو اکسترنال بصورت پرتابل عمل می کند، بنابراین نیاز به نصب درایور ندارد و فقط کافی است کابل USB آن را به سیستم متصل کنید. MBR-68.BK از انواع دیسک های نوری DVD ،CD و BLU-Ray یک لایه و چند لایه را داراست و قادر است تا ظرفیت 100 گیگابایت بر روی دیسک های بلوری 3 لایه ذخیره کند. بلوری رایتر اکسترنال مکسل، انرژی مورد نیاز را نیز از طریق همان کابل یو اس بی تامین می کند (عملکرد بصورت پرتابل). 

شاید بخواهید بدانید که بلوری رایتر توسط چه کشوری تولید شده است ؟ در تلاش برای دست یابی به دیسک های نوری ظرفیت بالا، گروهی از شرکت های تولید سخت افزار در آمریکا، معروف به انجمن دیسک بلوری، اقدام به ایجاد این نوع دیسک کردند که در ابتدا برای ذخیره تصاویر با جزئیات بالا مورد استفاده قرار می گرفت. این گونه دیسک ها از نظر ظاهر مانند CD و DVD هستند و از نظر گنجایش به نمونه های 25 گیگابایتی (یک لایه)، 50 گیگابایتی (دو لایه)، 100 گیگابایتی (سه لایه) و 128 تا 150 گیگابایتی (چهارلایه) تقسیم می شوند. خواندن اطلاعات از دیسک های بلوری بوسیله اشعه آبی (فرا بنفش) با طول موج 405 نانومتر صورت می گیرد. اطلاعات بر روی این دیسک ها با حجم زیاد و بصورت فشرده ذخیره می شود و همین امر موجب آسیب پذیری بیشتر آن در مقابل خراش می شود. البته تکنولوژی های جدید توانسته از این آسیب پذیری به مقدار زیادی بکاهد. دیسک های بلوری در حال حاضر تنها دیسک های نوری هستند که قابلیت ذخیره تصاویر سه بعدی بر روی آن وجود دارد. 

حجم لوح فشرده بلوری رایتر چه مقدار می باشد ؟ حجم یک دیسک DVD معمولا 4.7 گیگابایت و یا 2 برابر برای دیسک های دولایه DVD می باشد. اما دیسک های بلوری حداقل ظرفیت ذخیره سازی با ظرفیت 25 گیگابایت را دارند. بلوری رایتر اکسترنال مکسل توانایی پشتیبانی (خواندن و نوشتن) از دیسک های بلوری 2 لایه (تا ظرفیت 50 گیگابایت) و دیسک های بلوری 3 لایه تا ظرفیت 100 گیگابایت و 20 برابر یک دی وی دی را داراست. بلوری رایتر اکسترنال مکسل برای ارتباط با کامپیوتر از رابط USB استفاده می کند و انرژی مورد نیاز را نیز از طریق همین رابط تامین می کند. بنابراین نیازی به حمل آداپتور برق با وزن اضافه نیست و تنها نیاز است کابل USB را به همراه داشته باشید. 

 مزایای خرید بلوری رایتر MBR-6U.BK مکسل چیست؟

    رابط ارتباطی USB با قابلیت Plug & Play

    سرعت رایت 6X برای دیسک بلوری، 8X برای DVD و 24X برای CD

    پشتیبانی از انواع دیسک های نوری و سازگار با انواع سیستم عامل

    پشتیبانی از دیسک های بلوری 3 لایه تا ظرفیت 100 گیگابایت

    عملکرد بصورت پرتابل و بدون نیاز به آداپتور برق

مقالات مرتبط:

 

قیمت دی وی دی رایتر اکسترنال (کلیک کنید)