راهنمای خرید دی وی دی رایتر اکسترنال DVD Burner PX-L611U

پلکستور برندی است که محصولات اپتیکال درایو آن در بین محصولات مشابه دارای مشخصات و کیفیت بهتری می باشد و تقریبا قیمت محصولات آن 30 درصد نسبت به رقبا دیگر بیشتر می باشد . بالا بودن قیمت همیشه نشانه کیفیت نیست ولی در محصولات تولیدی پلکستور کمی این موضوع متفاوت بوده و قیمت بیشتر نشانه بالاتر بودن کیفیت می باشد . 

PX-L611U یک دی وی دی رایتر اکسترنال باریک است که با قابلیت پشتیبانی از انواع CD و DVD و حمل آسان بدلیل وزن کم (350 گرم) و حجم باریک شده اش می تواند همراه خوبی برای لپ تاپ و یا کامپیوتر های شخصی باشد. با وجود یک باتری که انرژی مورد نیاز رایتر را فراهم می کند دیگر نیازی به کابل اضافه نیست و با همراه داشتن یک کابل USB تبادل اطلاعات و همچنین شارژ دستگاه صورت می گیرد. PX-L611U به ابزاری جهت تست دیسک های رایت شده مجهز است تا کاربر را از صحت 100 درصد اطلاعات مندرج بر روی دیسک مطلع سازد. از مشخصه های دیگر آن می توان به تکنولوژی LightScribe اشاره کرد که می توان بوسیله آن بر روی دیسک های LightScribe بوسیله لیزر عکس دلخواه را چاپ کرد. 

 

حتما شما با تکنولوژی LightScribe آشنا هستید . دوست دارید بدانید این تکنولوژی چه کاربردی در اپتیکال درایوها دارد ؟ تكنولوژي چاپ روي دیسک در واقع يك تكنولوژي چاپ ليزري است كه بعضی از رایتر ها مجهز به آن هستند. تكنولوژي Light Scribe اين قابليت را به كاربر مي دهد تا به راحتي و بدون هيچ هزينه اضافي اقدام به چاپ عكس و يا تصوير دلخواه خود بر روي لوح هاي فشرده نمايد. البته براي استفاده از اين تكنولوژي بايد از لوح هاي فشرده كه مخصوص چاپ هستند استفاده كرد. فقط كافيست پس از ضبط اطلاعات ديسك را از داخل درايو خارج نموده و پس از برگرداندن ديسك، آن را مجددا" جهت چاپ عكس داخل درايو نماييم. مدت زمان چاپ كامل عكس بر روي لوح فشرده در حدود 5 دقيقه مي باشد. 

 این دستگاه بصورت پرتابل (Plug and Play) عمل می کند. یعنی بعد از اتصالِ کابل، لپتاپ یا کامپیوتر بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به نصبِ درایور و یا نرم افزار خاصی آن را شناسایی کرده و می توان از آن استفاده کرد. 

 دی وی دی رایتر اکسترنال پلکستور PX-L611U مجهز به یک باتری قابل شارژ است و انرژی مورد نیاز خود را از USB تامین می کند و بدون نیاز به کابل برق اضافه از کابل USB به منظور تامین انرژی مورد نیاز و ارسال و دریافت اطلاعات بطور همزمان استفاده می کند. 

مزایای خرید دی وی دی رایتر اکسترنال پلکستور مدل PX-L611U چیست؟

  •     رابط ارتباطی USB 2.0
  •     سرعت رایت 8X برای DVD و 24X برای CD
  •     استفاده از تکنولوژی LightScribe
  •     حافظه کش 2 مگابایت
  •     زیبا با طراحی مدرن و باریک
  •     بهرمندی از باتری داخلی جهت بی نیاز بودن به آداپتور همراه