راهنمای خرید و بررسی موس لاجیتک مدل Mouse Logitech M345


کمتر کسی هست که نام برند لاجیتک را نشنیده باشد . برندی که دارای محصولات فوق العاده با کیفیت و قیمتی مناسب در بازار توانسته در میان رقبا خودی نشان دهد . درست است که شرکت تولید کننده این محصولات ایران را تحریم کرده و به صورت مستقیم به ما محصولاتش را نمی فروشد ولی تمام لوازم جانبی تولیدی این برند به واسطه کشورهای عربی در ایران وجود دارد .Mouse Logitech M345 یکی از محصولات تولیدی این شرکت می باشد .  همانند دیگر محصولات شرکت لاجیتک (Logitech) ، در ساخت موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) نیز شاهد استفاده از مواد اولیه باکیفیتی هستیم .

 از لحاظ ساختار کالبدی با توجه به این که موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse)  بطور خاص برای کار با نوت بوک (رایانه همراه) طراحی شده به طوریکه اندازه کوچک بیضوی و متقارن آن  بگونه ای است که کاربر بتواند براحتی با هر دو دست با آن کار کند وبا توجه به ویژگی ارگونومیک (طراحی مناسب برای حفظ سلامت فیزیکی بدن هنگام کار) می توان اذعان کرد که m345کار با ماوس بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) لذت بخش بوده و کاربر بهنگام استفاده طولانی مدت خسته نخواهد شد !
در طراحی بدنه برای زیبایی هر چه بیشتر شاهد استفاده از رنگ های ثانویه زیبا در سه طیف : سبز، بنفش و صورتی در دو سوی کلیدهای اصلی چپ و راست هستیم که با همنشینی سطح سیاه رنگ براق ماوس جلوه فوق العاده ای را رقم می زنند .

نوار رنگی ظریف، بستر ماوس را از بدنه براق بالایی تفکیک کرده و قسمت های همرنگ را در دو سو به یکدیگر متصل می کند که جلوه ای خاص را برای موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse)  به ارمغان می آورد .

قسمت عقب ماوس به جهت قرار گیری راحت تر کف دست ،کمی بلندتر از قسمت جلو بوده و جنس قسمت تحتانی نیز برخلاف پلاستیک براق  ناحیه فوقانی،مخملی و نرم بوده که به نشستن و راحتی انگشتان کمک شایانی می کند.
در مرکزیت عرضی موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) ، شیار باریکی وظیفه تفکیک کلیدهای اصلی را به عهده دارد که اسکرول (غلطک) قدرتمند بکار رفته را در انتهای طول خود جای داده است.
مرکزماوس، چراغ رنگی هوشمندی که در ابتدای شیار میانی قرار گرفته را می بینیم که بهنگام فعالیت ماوس با نور رنگی خود سیمای زیبایی را به موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) می بخشد .

علی رغم اندازه کوچک ماوس ، دکمه های چپ و راست کلید از سطح بنسبت گسترده ای برخوردارند و حساسیت مناسب کلیدها در سرتاسر سطح خویش موجبات راحتی هر چه بیشتر کاربر را رقم می زنند.
لاجیتک (Logitech) در بخش تحتانی و پایه ماوس ، برای تامین پایداری لازم و جلوگیری از لغزش های ناخواسته از سه قطعه پلاستیکی استفاده کرده که اهمیت آنها بویژه هنگام قرار گیری ماوس بر روی سطوح لغزنده و شیشه ای بیش از پیش بچشم می آید.

بکارگیری کلید پاور (روشن و خاموش کردن) نیز از مزیت های موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) محسوب شده که تاثیر مستقیم آن بر دوام بیشتر باتری انکارناپذیر است. درپوش کشویی زیر ماوس بگونه ای طراحی شده که بتواند پوشش مناسبی برای منبع تغذیه (جای باتری) و علل الخصوص ماژول رسیور (بلوتوث) باشد که در دل ماوس جای داده شده اند.

ازلحاظ فرکانس ارتباطی ، موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) لاجیتک (Logitech) در فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز فعالیت می کند که باعث انتقال سریع فرامین حرکتی ماوس گردیده و دقت بالایی را به همراه خواهد داشت.

 با توجه به کارایی بالاتر درمقایسه با سایر فن آوری های بیسیم (Wi-Fi) موجود ، موشواره (ماوس) بدون سیم M345(M345 Wireless Mouse) مصرف انرژی کمتری دارد و می تواند تا فاصله ۲۵ متری به ارتباط پویا و کاملا پایداری بپردازد .

 گیرنده بیسیم (Wi-Fi) منحصربفرد این محصول(ماوس بدون سیم M345) بسیار کوچک بوده که با تکنولوژی نانو (تکنولوژی وسایل و مواد با ابعاد بسیار کوچک) طراحی گردیده  و امکان بهره گیری و اتصال همزمان ۵ دستگاه بی سیم (Wireless) را برای کاربران فراهم می کند.

بکارگیری سیستم خواب هوشمند از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در عمر باتری است .مکانیزم هوشمندی که با توجه به حرکت ماوس فعال شده و مصرف بهینه انرژی را برای باتری رقم خواهد زد .طراحی سبک ماوس در کنار بهره مندی از یک اسکرول (غلطک) قدرتمند توانایی پیمایش ومانور خارق العاده ای را در اختیار انگشتان شما قرار خواهد داد. اسکرولی (غلطکی) با تکنولوژی ساخت ویژه ، سطحی صاف با هسته فلزی که با طراحی خاص باعث افزایش چشمگیر کارایی اسکرول (غلطک) و بالارفتن حساسیت وسرعت آن بخصوص بهنگام موارد زیر خواهد شد :
    گشت وگذار در دنیای اینترنت
    مشاهده صفحات طولانی
    وگستره اسناد آفیس و افعالی از این قبیل

 طوری که لاجیتک (Logitech) ادعا کرده که در مدت ۷ ثانیه کاربر می تواند با تکیه بر این اسکرول (غلطک) از سطر اول به سطر ۱۰۰۰۰ قدم بگذارد . یکی دیگر از قابلیت های نهفته و واقعا منحصر بفرد در اسکرول (غلطک) شگفت انگیز موشواره (ماوس) بدون سیم M345 (M345 Wireless Mouse) خاصیت لغزش به سمت چپ و راست است که باعث سوییچ و جا بجایی بین صفحات قبل و بعد خواهد شد که قابلیتی واقعا کاربردی برای وبگردان خواهد بود.
هر چند دقت ماوس ۱۰۰۰ نقطه بر اینچ بوده و برای کاربران حرفه ای مخصوصآ گیمرها یک نکته قابل اغماض تلقی می شود ولی  باید خاطر نشان شد که سنسور لیزری این ماوس نیز از فاکتورهای خاص طراحی هوشمند لاجیتک (Logitech) بدور نمانده و بکارگیری تکنولوژی Darkfield باعث بهبود فوق العاده عملکرد ردیابی شده بطوری که بوسیله دو لیزر جزئیات اضافی سطح تماس ، حذف شده و موقعیت کلی موس تعیین می گردد .

 به جد می توان گفت ماوس لاجیتک (Logitech) تقریبا بر روی تمام سطوح عملکرد مناسبی را برای کاربر به ارمغان خواهد آورد.