بررسی دی وی دی رایتر ایسوس مدل SDRW-08D2S-U
در بخش قبلی یک بلوری رایتر ایسوس را بررسی و کمی در مورد مشخصات فنی آن برای شما توضیحاتی داده ام . در این بخش میخواهم دی وی دی رایتر اکسترنال SDRW-08D2S-U را مورد بررسی قرار بدهم . درایو نوری اکسترنال SDRW-08D2S-U ایسوس با بدنه ای درخشان و جذاب و برخورداری از تکنولوژی های جدید، یک دی وی دی رایتر زیبا و پیشرفته به شمار می آید. شاید اولین نکته ای که توجه بیننده را به این درایو جلب کند، تجهیز به استند (پایه) قابل جدا سازی باشد. این پایه علاوه بر زیبا نشان دادن دی وی دی رایتر، کمک می کند تا بصورت ایستاده نیز بتوان از آن استفاده کرد و به این ترتیب راه حلی برای کمبود فضای میزهای شلوغ نیز باشد. SDRW-08D2S-U از انواع دیسک های یک لایه و دولایه CD و DVD و در سیستم عامل های مختلف پشتیبانی می کند، رابط اتصال آن به سیستم USB 2.0 است و برای تامین انرژی نیازی به آداپتور برق ندارد. تکنولوژی Disk Encryption در این درایو نوری، با رمزگذاری 128 بیتی اطلاعات و همچنین مخفی کردن پوشه ها از اطلاعات حساس و شخصی در مقابل افراد غیر مجاز محافظت می کند و نرم افزار طراحی شده بوسیله این شرکت، پروسه رایت دیسک را به 3 مرحله تقلیل می دهد.
دو نرم افزار کاربردی همراه با این دی وی دی رایتر به خریدار داده می شود . اول نرم افزار قفل گذاری و دوم نرم افزار بگیر و رها ساز .
هر کسی با توجه به زندگی شخصی و یا در ارتباط با شغلش به امنیت اطلاعات دیجیتال نیاز دارد. تکنولوژی Disc Enctyption با کدگذاری دیتا و محتویات دیسک های نوری می تواند اطمینانی برای این دسته افراد باشد. این فناوری با کدگذاری (Encryption) به روش 128 بیتی داده ها می تواند اطلاعات را به نحوی تغییر دهد که افراد غیر مجاز قادر به تشخیص آن نباشند و دسترسی به آن تنها با استفاده از کلمه عبوری که برای آن تعیین می کنید امکان پذیر باشد. روش دیگری که ایسوس به کاربران ارائه داده، مخفی کردن فایل ها می باشد.

با کمک رابط کاربری دوستانه ایسوس و تنها با طی نمودن سه مرحله اطلاعات خود را بر روی دیسک های نوری ذخیره کنید.
معمولا برای ساختن یک دیسک (DVD یا CD) با استفاده از اطلاعات موجود در هارد دیسک، باید چند مرحله مختلف را طی کرد. مراحلی مانند انتخاب روش رایت دیسک، انتخاب نوع و دسته بندی دیسک، افزودن اطلاعات مختلف و ... و پس از انتخاب تک تک فایل ها (یا بصورت دسته ای) باید سرعت رایت تنظیم شود. اما با روش Drag and Burn ایسوس، کافی است نرم افزار را اجرا کنید، فایل های مورد نظر را با ماوس گرفته و در نرم افزار رها کنید و سپس گزینه رایت (Burn) را بزنید. تمام تنظیمات بصورت خودکار و هوشمند اعمال خواهد شد.

فناوری OTS (مخفف Optimal Tuning Strategy) با افزایش میزان موفقیت در رایت اطلاعات بر روی دیسک های نوری، اطلاعات را با بهترین کیفیت ذخیره سازی می کند. درایو با کمک یان تکنولوژی، قبل از رایت دیسک مورد نظر آزمایشی جهت اطمینان از کیفیت بالای رایت انجام می دهد. سپس بطور اتوماتیک پارامتر های نوشتن بر روی دیسک خام را آماده می کند و اطلاعات را بر روی دیسک خام ذخیره می کند.

مزایای روش OTS
    افزایش طول عمر درایو
    تشخیص سرعت رایت بهینه
    افزایش کیفیت کلی رایت
    تنظیم درجه حرارت رایت با توجه به نوع دیسک
    کاهش امکان ناخوانا بودن دیسک پس از رایت

 
کاهش مصرف انرژی و حفظ طبیعت با استفاده از E-Green
E-Green شرکت ایسوس به حقوق کاربران و حفاظت از محیط زیست اهمیت می دهد. به همین منظور نرم افزار E-Green طراحی شده تا کاربر از میزان صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین میزان صرفه جویی در منابع محیط زیست، در صورت استفاده از درایو نوری ایسوس مطلع شود.
    E-Green از سه بخش تشکیل شده است:
    در بخش نخست شمایل یک درخت وجود دارد که با انتخاب درایو مورد نظر، درخت با توجه به میزان صرفه جویی آن درایو رشد می کند
    Current Drive: این بخش میزان صرفه جویی در انرژی و میزان تولید CO 2 را از زمان روشن شدن سیستم نشان می دهد.
    Drive Accumulation: این بخش میزان صرفه جویی در انرژی و میزان تولید CO 2 از ابتدای زمانی که E-Green نصب شده را نشان می دهد.

 مزایای خرید دی وی دی رایتر اکسترنال ایسوس مدل SDRW-08D2S-U چیست؟
    رابط ارتباطی USB 2.0
    سرعت رایت 8X برای DVD و 24X برای CD
    بهمراه پایه (استند)
    حافظه کش 1 مگابایت
    عملکرد بصورت پرتابل و بدون نیاز به آداپتور

مقالات مرتبط:

قیمت انواع دی وی دی رایتر (کلیک کنید)