بررسی دی وی دی رایتر اینترنال DVR-220LBK پایونیر
DVR-220LBK نام یکی از محصولات پایونیر می باشد . درایو نوری با کیفیت و مشخصات فنی خوب که می تواند یک انتخاب مناسب برای کاربرانی که بدنیال اپتیکال هستند مناسب باشد . دی وی دی رایتر پایونر مدل DVR-220LBK یک درایو داخلی و سازگار با انواع سیستم عامل است. این درایو نوری از انواع دیسک های نوری CD و DVD پشتیبانی می کند و با حافظه کش 1.5 مگابایت و سرعت رایت 24x و 40x از درایو های سریع به شمار می آید. رابط ارتباطی DVR-220LBK از نوع SATA بوده که علاوه بر سرعت بیشتر نسبت به رابط های IDE قدیمی، دارای اطمینان بیشتر و حجمی کمتر نیز می باشد. این دی وی دی رایتر مجهز به تکنولوژی Labelflash می باشد که با کمک آن می توانید بر روی دیسک های خود عکس چاپ کنید و یا بر روی سطح دیتای دیسک نوری عبارت یا شکل خاصی را درج کنید.

یکی از تکتولوژی های بکار برده شده در DVR-220LBK لیبل فلش می باشد . با کمک تکنولوژی LabelFlash می توان تصویر یا طرح مورد نظر را بر پشت دیسک های نوری درج کرد. این تکنولوژی اولین بار در سال 2005 توسط NEC معرفی شد و عملکرد آن مانند LightScribe معرفی شده توسط HP است. برای استفاده از این قابلیت باید از دیسک های LabelFlash استفاده کرد.
بر روی سطح پشتی این دیسک ها لایه ای حاوی رنگی خاص و با ضخامت 0.6 میلی متر وجود دارد. دی وی دی رایتر با استفاده از همان پرتو لیزری که بر روی دیسک رایت می کند، می تواند باعث تغییر و تاثیر بر روی لایه رنگ شود و تا 4 رنگ مختلف ایجاد کند.
LabelFlash قادر است تصاویری با کیفیت معمولی و یا کیفیت بالا و رزلوشن بین 300 DPI تا 1800 DPI طی مدت زمان تقریبا 7 دقیقه تولید کند. به دلیل وجود لایه محافظ بر روی لایه رنگی، این لایه قابل تماس خارجی نبوده و بنابراین از طول عمر بالایی برخوردار است.
DiscT@2 نیز از دیگر خصوصیات تکنولوژی LabelFlash است. این خصوصیت نیز مانند LabelTag است و بوسیله آن می توان بر روی سطح دیسک (سطحی که اطلاعات بر روی آن رایت می شود) طرح و یا عبارت خاصی را درج کرد. در این روش، ناحیه ای که در آن طرح یا عبارت درج شده غیر قابل استفاده بوده و اطلاعات می تواند قبل یا بعد از آن رایت شود. برای استفاده از DiscT@2 نیازی به دیسک خاصی نیست و از دیسک های معمولی هم می توان استفاده کرد.

مشخصات فنی دی وی دی رایتر اینترنال DVR-220LBK پایونیر به شرح زیر می باشد :
سازنده:    پایونر :: Pioneer
طبقه بندی:    داخلی :: Internal
مدل:    DVR-220LBK
نوع:    CD/DVD رایتر
رنگ:    مشکی
وزن:    645 گرم
ابعاد:    148x171.2x42.3 میلی متر
مشخصات فنی درایو نوری
سرعت رایت DVD:   
 دیسک DVD±R با سرعت 24X
 دیسک دو لایه DVD±R DL با سرعت 12X
 دیسک قابل رایت مجدد DVD+RW با سرعت 8X
 دیسک قابل رایت مجدد DVD-RW با سرعت 6X
سرعت رایت CD:   
 دیسک CD-R با سرعت 40X
 دیسک قابل رایت مجدد CD-RW با سرعت 32X
زمان دسترسی DVD:    130 میلی ثانیه
زمان دسترسی CD:    130 میلی ثانیه
حافظه پنهان (Cache):    1.5MB
نحوه جای گذاری دیسک:    سینی
بر چسب گذاری :   
فناوری بر چسب گذاری:    LabelFlash
رابط ارتباطی:    SATA
سرعت خواندن DVD:    16X
سرعت خواندن CD:    40X
ویژگی های دیگر:   
 استفاده از رابط SATA با افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات
 قابلیت چاپ بر روی پشت دیسک و همچنین بر روی سطح دیتای دیسک

مقالات مرتبط:

قیمت انواع دی وی دی رایتر (کلیک کنید)