بررسی دی وی دی رایتر پایونیر DVR-S19FXV
پایونیر پیشتاز در فروش و تولید دی وی دی رایتر اینبار نام محصول جدید دیگری را روانه بازار کرده است . مدل DVR-S19FXV نام دی وی دی رایتر اینترنال پایونیر می باشد . درایو نوری DVR-S19FXV با پشتیبانی از انواع دیسک های نوری CD و DVD و سازگاری با انواع سیستم عامل و بدون نیاز به درایور و ساخت شرکت پایونر می باشد. این درایو از رابط ارتباطی SATA با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه بهره می برد و جهت اجرای بهتر دیسک ها، خواندن اطلاعات از روی دیسک های معیوب و همچنین سکوت درایو در زمان خواندن دیسک های مالتی مدیا به تکنولوژی های PureRead و PowerRead مجهز شده است. این دی وی دی رایتر همچنین مجهز به تکنولوژی Labelflash می باشد که با کمک آن می توانید بر روی دیسک های خود عکس چاپ کنید.
از ویژگیهای DVR-S19FXV می توان به موارد زیر اشاره کرد :
Power Read نام تکنولوژی است که در این سری بکار برده شده است . درایو نوری با کمک این تکنولوژی می تواند دیسک های حاوی فایل های ویدئویی که اثر انگشت بر روی آنها بجای مانده و یا خش دار هستند را بهتر و روان تر اجرا کند.

نام Pure Read را حتما بر روی مشخصات فنی دی وی دی رایترها خوانده اید ؟ در زمان اجرای دیسک های صوتی و یا ویدئویی، تکنولوژی Pure Read پارامترهای درایو مانند سرعت گردش دیسک را به طور خودکار تنظیم می کند تا در هنگام اجرای آن میزان نویز را به حداقل برساند.

بی صدا
بدنه و اتصالات دی وی دی رایتر پایونر و همچنین یکسانی گردش دیسک در آن و هوشمندی در زمان اجرای دیسک های مالتی مدیا، باعث می شود در زمان مشاهده فیلم یا اجرای موزیک کمترین صدایی از درایو به گوش نرسد.

Anti Dust
قطعات و اتصالات بین آن ها در این درایو و همچنین نحوه گردش هوا به گونه ای طراحی شده است که از نفوذ کمترین گرد و خاک به درون آن جلوگیری شود.

از دیگر ویژگیهای مهم بکار رفته شده در این سری  تکنولوژی Labelflash  می باشد . با کمک تکنولوژی LabelFlash می توان تصویر یا طرح مورد نظر را بر پشت دیسک های نوری درج کرد. این تکنولوژی اولین بار در سال 2005 توسط NEC معرفی شد و عملکرد آن مانند LightScribe معرفی شده توسط HP است. برای استفاده از این قابلیت باید از دیسک های LabelFlash استفاده کرد.
بر روی سطح پشتی این دیسک ها لایه ای حاوی رنگی خاص و با ضخامت 0.6 میلی متر وجود دارد. دی وی دی رایتر با استفاده از همان پرتو لیزری که بر روی دیسک رایت می کند، می تواند باعث تغییر و تاثیر بر روی لایه رنگ شود و تا 4 رنگ مختلف ایجاد کند.
LabelFlash قادر است تصاویری با کیفیت معمولی و یا کیفیت بالا و رزلوشن بین 300 DPI تا 1800 DPI طی مدت زمان تقریبا 7 دقیقه تولید کند. به دلیل وجود لایه محافظ بر روی لایه رنگی، این لایه قابل تماس خارجی نبوده و بنابراین از طول عمر بالایی برخوردار است.
DiscT@2 نیز از دیگر خصوصیات تکنولوژی LabelFlash است. این خصوصیت نیز مانند LabelTag است و بوسیله آن می توان بر روی سطح دیسک (سطحی که اطلاعات بر روی آن رایت می شود) طرح و یا عبارت خاصی را درج کرد. در این روش، ناحیه ای که در آن طرح یا عبارت درج شده غیر قابل استفاده بوده و اطلاعات می تواند قبل یا بعد از آن رایت شود. برای استفاده از DiscT@2 نیازی به دیسک خاصی نیست و از دیسک های معمولی هم می توان استفاده کرد.

از مشخصات فنی DVR-S19FXV می توان به موارد زیر اشاره کرد :
مشخصات عمومی
سازنده:    پایونر :: Pioneer
طبقه بندی:داخلی :: Internal
مدل:DVR-S19FXV
نوع:CD/DVD رایتر
رنگ:مشکی
وزن:650 گرم
ابعاد:148x171x42.3 میلی متر
مشخصات فنی درایو نوری
سرعت رایت DVD:   
 دیسک DVD-RAM با سرعت 12X
 دیسک DVD±R با سرعت 24X
 دیسک دو لایه DVD±R DL با سرعت 12X
 دیسک قابل رایت مجدد DVD+RW با سرعت 8X
 دیسک قابل رایت مجدد DVD-RW با سرعت 6X
سرعت رایت CD:   
 دیسک CD-R با سرعت 40X
 دیسک قابل رایت مجدد CD-RW با سرعت 32X
زمان دسترسی DVD:120 میلی ثانیه
زمان دسترسی CD:    110 میلی ثانیه
حافظه پنهان (Cache):2MB
نحوه جای گذاری دیسک:سینی
بر چسب گذاری :   
فناوری بر چسب گذاری:LabelFlash
رابط ارتباطی:SATA
سرعت خواندن DVD:16X
سرعت خواندن CD:    40X
ویژگی های دیگر:   
 استفاده از رابط SATA با افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات
 تکنولوژی Auto Quiet Mode جهت اجرای بی صدای ویدئو
 تکنولوژی PowerRead جهت اجرای دیسک های معیوب
 تکنولوژی PureRead جهت بی صدا ماندن در زمان اجرای دیسک های مالتی مدیا
 سیستم ضد گرد و خاک
 قابلیت چاپ بر روی پشت دیسک و همچنین بر روی سطح دیتای دیسک

مقالات مرتبط:

قیمت انواع دی وی دی رایتر (کلیک کنید)