بررسی هارد اس اس دی ADATA Premier Pro SP900
هارد های اس اس دی سری  SP900 شرکت ای دیتا دارای کیفیت و مشخصات خوبی نسبت به محصولات دیگر می باشد . این سری از نظر قیمت نیز نسبت به برندهای مشابه قابل مقایسه نبود و کیفیت خوبی هم دارند . سری پریمیر پرو SP900 می باشد که از نسل سوم رابط های انتقال اطلاعات ساتا موسوم به SATA 6Gb/s استفاده می کند.ذخیره کننده های Premier Pro SP900 تاکنون در سه ظرفیت 64, 128 و 256 گیگابایتی تولید شده اند.حداکثر سرعت خواندن برای هر سه محصول به 550 مگابایت در ثانیه می رسد اما سرعت نوشتن آن ها به ترتیب ظرفیت برابر با 505، 520 و 530 مگابایت ذکر شده است. از دیگر مشخصات این سری باید به امکاناتی همچون S.M.A.R.T, تصحیح خودکار خطا (ECC), دستورات WIN7 TRIM و کنترلر SandForce اشاره کرد.

مشخصات و فناوریهای بکار برده شده در ADATA Premier Pro SP900 عبارتند از :
 پایداری، عملکرد و ظرفیت بالاتر
سری ذخیره کننده های Pro SP900 از سرعت و عملکرد فوق العاده ای برخوردار هستند و برای کسانی که قصد ارتقاء از هاردیسک به حافظه SSD را دارند گزینه ایده ال محسوب می شوند. این مدل با ظرفیت بالای حافظه و بهره گیری از نرم افزار بهینه شده،قادر است بهره بیشتری از ظرفیت ذخیره حافظه NAND فلش ببرد. با داشتن حافظه NAND فلش مرغوب، مدل های Pro SP900 به سطح جدیدی از عملکرد و پایداری دست یافته و در مقایسه با دیگر مدل های SSD رایج که از کنترلر Sandforce در حافظه خود استفاده می ننمایند تا 7% ظرفیت بیشتری را به کاربرانش هدیه می دهد.

 سرعت بالای خواندن ونوشتن و افزایش بازدهی سیستم
بر اساس مشخصات رابط نسل سوم ساتا این درگاه ها قادرند به سرعتی بسیار بالا در حدود 6 گیگابیت در ثانیه دست یابند که در مقایسه با نسل قبلی خود یعنی ساتا 2، به معنای افزایش دو برابری سرعت انتقال اطلاعات است. درگاه های 6 گیگابیت بر ثانیه‌ای SATA 3 از همان کابل و اتصال های درگاه های قدیمی SATA 3Gb / s و SATA 1.5GB / s استفاده می کنند و در نسخه جدید نیازی به تغییر کابل یا کانکتور نیست. یکی از معیار های سنجش‌های عملکرد که برای ارزیابی وسایل ذخیره سازی همانند درایوهای حالت جامد (SSD) به کار می‌رود،آی‌آپس (IOPS) نامیده می شود.شرکت ای دیتا مدعی است که این سری با میزان دستورالعمل های قابل اجرا در حالت 4k به میزان 85000 دستورالعمل در ثانیه می تواند در شرایط کار واقعی به سرعت 550MB/s و نوشتن اطلاعات 520MB/s دست پیدا کند.


درایوهای SSD، بهترین گزینه در هنگام خرید
امروزه با تولید انواع و اقسام برنامه های کاربردی برای انجام عملیات محاسباتی سنگین فاکتور سرعت به یک عامل اساسی در هنگام خرید کامپیوتر تبدیل شده است. سرعت نقش اصلی در انجام عملیات محاسباتی سنگین نظیر ویرایش انواع و اقسام فایل های ویدیویی حجیم، عکس ها، انجام بازی های رایانه ای با گرافیک سنگین و. .. را بر عهده دارد. در کنار سخت افزار قدرتمند، درایو حالت جامد نیاز به ابزارهایی از نوع نرم افزاری دارند تا باعث افزایش سرعت و طول عمر مفید آن ها شود. شرکت ای دیتا اهمیت این فناوری های کلیدی را درک کرده و با به کار گیری تجربه خود در این سال ها توانسته ذخیره کننده های حالت جامد خود را با دقت مهندسی بالا طراحی ننماید. به عنوان مثال : سیستم عامل ویندوز 7، از تکنیک های به منظور ارتقاء و گسترش عملکرد دیسک حالت جامد پشتیبانی میکند که به فرمان TRIM معروف است. این فناوری با پیاده سازی یک الگوریتم هوشمند مشکل کاهش تدریجی سرعت نوشتن اطلاعات را که معمولا در استفاده طولانی مدت در این نوع دیسک ها رخ می دهد را حل نموده است.


سیستم ابزارهای پشتیبان گیری، حذف روشهای عملیاتی نصب
تمامی خریداران درایوهای ADATA می توانند نرم افزار رایگان AConis True Image HD را دانلود کنند. این نرم افزار انتقال تمامی فایل ها را به درایو جدید تسهیل می کند و مشکلات نصب نرم افزار و بازیابی داد ها از نسخه پشتیبان را مرتفع می سازد. نرم افزار True AConis Image HD برروی سیستم های عامل Windows Xp/ Vista/ Windows 7 قابل اجرا می باشد.


قیمت انواع هارد SSD (کلیک کنید)